Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Az van, hogy én szeretek tanulni meg versenyezni, csakhogy alapból lusta vagyok. Van, amikor sikerül magam rávenni, hogy tanuljak, és akkor tanulok. Szokott lenni olyan időszak, hogy nagyon rámegyek, és akkor néhány hétig a tanulás az első. Csakhogy nem néhány hétig akarok kitartani, hanem hónapokig. Egy ilyen időszakom volt április-májusban is, de akkor három hét után bőgtem, mert elhanyagoltam a legfőbb szenvedélyem, és nagyon hiányzott. Na, igen. Tanulás helyett sokszor törődöm velük. (Neeem, nem káros szenvedélyek, csak a Nyírd ki ezt a naplótra gondoltam, meg egy témára, amit szeretek.) Nem tudom megtalálni az egyensúlyt a pihenés meg a tanulás között. Ha tanulok, akkor nagyon rámegyek, ha meg elkezdek naplózni vagy világháborúzni, akkor nagyon ellustulok, és nem esik jól tanulni. Hogy tudnám az egyensúlyt megtalálni, de ugyanakkor rávenni magam a folyamatos kemény tanulásra?

2016. nov. 19. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Fontos tanulni, de az életed fontosabb. Azt tanuld, amivel foglalkozni akarsz. Vagy ami a jövődhöz kell!

Nem baj, ha pihensz.

A tudás hatalom, több leszel tőle. De mindent nem kell eldobni miatta.

Azt találd ki, mi akarsz lenni. Nem baj, ha idő kell.

Vettél valamit fekete pénteken? Vagy a csütörtököt jobban szereted?:P

2016. nov. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom értelmezni, kezd veszélyessé válni.
2016. nov. 19. 23:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy így legyen. Nagy számok törvénye.
2016. nov. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na, jó, elég.
2016. nov. 19. 23:56
 5/7 Krisz85 ***** válasza:
100%

Tudod rohadt sokszor eljátszottam felnőtként a gondolattal, hogy milyen lenne a világ ha az oktatás úgy nézne ki, hogy 6. osztály után minden gyereket elküldenénk dolgozni egy évre, fél évig dolgoznának kemény fizikai munkát, takarítás, szerelés, pakolás és sokat csicskáztatnák őket a tanárok, vagy a munkavezetők, persze kapnának fizetést, nagyon keveset, majd fél évig azzal dolgzonának, amit szeretnek csinálni, ha olvasni, videójátékozni stb akkor azt, és ezt kéne rengeteg pénzért egyedül, vagy összezárva csinálni. Majd a végén közölnék velük a szülők, hogy az A verzió volt a semmit nem tanultál, megbuktál és 2es vagy mindenből verzió, és ez vár rájuk, és a B verzió, amikor tanulnak mint a gép, és persze közölném velük, hogy a B verzióba utólag átkerülni szinte lehetetlen, de lealábbis nagyon nagyon sok idő. Majd mindenkit visszaültetnék 7. oszályba. Vajon másképp tanulnának-e a diákok?! :-)


Bocs, elmélkedtem.


Hogy válaszoljak is, tudod az van, hogy mérlegelned kell ,hogy belőleleg mire van lehetőséged. Lehetsz pilóta?! Igen, lehetsz maratoni világcsúcstartó?! Igen, lehetsz Miniszterelnők?! Igen! És belsőre ezek közül mindre van is lehetőséged?! NEM!, rá kell egyere miben vagy jó, és el kell fogadnod, hogy mindenben nem vagy jó, milyen érdekes, hogy megnézték az életben sikeres embereket, hogy általánosan mindenben jók voltak-e. Nagyon csekély százalékban találták azt , hogy adott személy mindenben kiválóan teljesített, akárcsak a tanulmányokat illetően is. Furcsa nem?! Fogadd el, hogy van tantárgy amiből 2es vagy, és leszel, és van olyan amiből 5-ös, ha meg egyetemre kerülsz, ott meg méginkább ez lesz a helyzet, és?! Tudod van olyan srác aki jön hozzánk egyetemről cum laude végzett és nem tud telefonálni, és érthetően kommunikálni, a fénymásolót pedig 2 hónap után tanulta meg nagy nehezen használni. Az élethez való rátermettséget nem lehet megtanulni suliban. Ez lehetetlen. KB olyan ez , mintha úgy akarnál filozófus lenni, hogy beiratkozol a filozófia szakra, ha valami nem megy zsigerből egy képzés nem fogja ezt pótolni, ne is reméld. HA meg nagyon zavar ez a kiegyensúlyozatlanság, akkor amiben rossz vagy azokra koncentrálj jobban, ami meg könnyen megy, azokra kevésbé, ez is hozhat sikert, egyenletességet.

2016. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 21. 19:13
 7/7 anonim válasza:
Krisz,5-ös válaszoló,köszönöm én is a választ!
2022. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!