Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem találom a helyem a világba...

Nem találom a helyem a világban, úgy érzem nem ebben az életben kéne élnem. Normális ez? Több lenn

Figyelt kérdés

Szó sincs róla, hogy nem lenne jó életem. Pont ez az, hogy minden okom meglenne a boldogságra. A családi hátteremmel minden oké, a párkapcsolatom tökéletes, vannak barátaim, nincs semmiféle gyógyíthatatlan betegségem és élek. És mégis, egyre inkább úgy érzem, nincs helyem ebben a világban. Egyszerűen nem illek ide. Sosem jöttem ki jól az emberekkel, semmi nem érdekel, ami a velem egykorúakat, nem tudok beszélgetni velük. Sosem volt igazi, mély barátom, inkább csak tessék-lássék haverok. Általános iskolában ki is rekesztettek és gúnyoltak ezért, én meg mindig is úgy éreztem, hogy valami nem stimmel velem. Ha jobban belegondolok, igazából semmi nem érdekel. Rengeteg minden leköt, rengeteg mindent szeretek, de úgy igazán semmit. Szinte mindenben jó vagyok, de úgy igazán semmiben. És ezért céltalan az életem. Minden időmet azzal töltöm, hogy próbálok értelmet keresni az életemnek, de minden kísérlet kudarcba fullad. Pedig most már döntenem kéne. Gimnazista vagyok, és itt az ideje, hogy érettségi tantárgyakat válasszak és eldöntsem, hova akarok tovább menni. Próbálok pillanatról pillanatra élni, de a céltalanság érzete túl gyakran kerít hatalmába. Sokszor annyira felerősödik, hogy sírógörcsöm támad, és legszívesebben véget vetnék az értelmetlenségnek, ami az életem. Egyszerűen azt érzem, hogy rossz világba születtem.

Egy valamit azonban biztosan tudok. Adni szeretnék valamit az emberiségnek, tenni valamit a világért. De nem tudom hogyan. A művészetekben és a tudományokban találom meg leginkább önmagam, de még azok sem fognak meg igazán.

A szerelmemmel beszélgettem már erről, és mint kiderült, ő is hasonlóan érez. Talán ezért is van, de csak vele tudok igazából önmagam lenni, csak vele vagyok felszabadult.

Nem itt kéne lennem, azt hiszem. Normális ez? Vagy pszichológushoz kéne fordulnom?

Kérlek, vegyétek ezt komolyan! Köszönöm



2017. jan. 4. 17:19
 1/1 anonim válasza:
100%

Nagyon sokan vannak így. Nem tudom, hogy milyen életmódot folytatsz, de kicsit lassíts le, és hagyd, hogy egy-egy dolognak lehetősége legyen megragadni. Ha túl sok dolgot próbálsz egyszerre, akkor a cél az lesz, hogy mindegyik beleférjen a napodba, és a minősége már nem is lényeges. Mintha egy élet során mindenhová el akarnál jutni a világon. Csak arra lenne időd, vagy még arra se, hogy egy fotót lőj, és már futhatsz tovább. Az új dolgoknak soha se lesz vége, 80 évesen is lesz olyan, amit nem próbáltál még ki, tehát ne is törekedj erre. Inkább fele annyi dolgot, de tartalmasabban.

Ha tudományok és művészet, de az se igazán, akkor lehet, hogy csak nem találkoztál még azzal az oldalával, ami megfog. A tudományokat ilyen korban még nagyon felületesen ismerheted, és ez nem lenézés, hanem effektíve kevesebb időt töltöttél az életben hozzá. A művészetek gyakorlásához pedig nem elég a tehetség. Tapasztalnod kell, nyitott szemmel kell járnod, és meg kell látnod a lényeget, az összefüggéseket, és általában azokat a dolgokat, amelyeket fennmaradásra méltónak találsz. Ehhez szintén idő kell. Egyébként ha nálad ez a helyzet, akkor próbáld megtalálni a neked való tudományt, emellett a művészetet autodidakta módon is lehet űzni, akár a tudománnyal párhuzamosan is.


Másrészt simán lehet, hogy aminek az életed fogod áldozni majd, az még nem is létezik. Nézz meg mondjuk egy youtube-hírességet. Az az oldal 15 éve még nem létezett, és neki most ez jelenti a mindent.

A rajongás, a feltétlen odaadás nagyon fontos valami vagy valaki, de leginkább mindkettő iránt. Amíg nincs valami, addig legyen a párod, a családod a valaki.


Néha relaxálj, kirándulj, vagy mássz bele a kádba egy órára, mindezeket kikapcsolt telefon mellett.

Ne hagyd, hogy feszült legyél attól, hogy valamiről esetleg lecsúszol ez által. Ettől nem kell félni, gondolj bele, hogy mondjuk milyen videókat, megosztásokat, sorozatokat néztél 2-3 éve. Gondolom már te se tudod a tartalmukat, baráti körben szóba se kerül, ebből is látszik, hogy csak egy ideig téma, vagyis nem lényeges.


Ha nincs, alakíts ki egy világképet. Ez úgyis változni fog később, de legyen egy elképzelésed arról, ami körül vesz. Olvass, filmezz, kövess blogokat, fórumozz stb. Ha van világképed, barátaid is lesznek, akik hasonlóképpen gondolkodnak, de ugyanúgy lehetnek igazi barátaid az érdeklődési körödnek megfelelően, ha majd kialakulnak.


Merj gyerek lenni. Ez az a korszak, amikor sokan megpróbálnak radikálisan elszakadni a gyerekkoruktól, amit nagyon nem kéne, mert később még annyi lehetőséged se lesz visszatérni, mint most. Nem csak a stresszes és időhiányos "felnőtt életmód" miatt, hanem amiatt, hogy a gyerekként élést bizony el lehet felejteni. Ha később nem hiszel abban, hogy a gyerek szemléletmód jó is lehet, akkor ösztönözni se tudod magad a visszatérésre, ha éppen az esne jól.


Ja, és ne magyarázd be magadnak, hogy minden rendben van. Ha így lenne, nem lenne itt ez a kérdés. Felfújni, és elbagatellizálni ugyanúgy nem érdemes a problémákat. A saját életemből mindkettőt megtanultam, az egyiket egy elbagatellizált problémából, ami aztán rossz pályaválasztásban a fejemre nőtt, a másikat pedig akkor, amikor egyszer volt szerencsém fél napot eltölteni a sürgősségin, és látni, hogy amit nap mint nap összenyavalygok, mennyire semmirekellő hülyeségekből áll.

Az nagyon jó, hogy látod az életed jó oldalát, ezzel már beljebb vagy, mint a magyarok többsége. Én az életem azon oldalára, amit kvázi ingyen (értsd: születéssel) kaptam, örömforrásként és felelősségként gondolok egyszerre. Ez azt jelenti, hogy igyekszem visszaadni belőle valamit. Kezdetnek annyi is elég, hogy feljössz ide, és megválaszolsz néhány kérdést. Sokan csak odafigyelésre vagy vigasztalásra vágynak, ahhoz meg nem kell tárgyi tudás, csak EQ.

De fontos, hogy ne érezd ezt a felelősséget tehernek. Nem a te dolgod, hogy megváltsd a világot. Ha minden nap úgy fekszel le, hogy ma csináltam valami hasznosat, vagy valakinek örömet szereztem, már sínen van az életed.


Remélem azért nem volt annyira közhelyes, amit összehordtam. :) Mindenesetre sok sikert!

2017. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!