Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek van esélyem a...

Szerintetek van esélyem a pályámon ha ilyen figyelmetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Gyógyszerésznek tanulok,nagyon érdekel a kémia és nem önfényezésképp írom, de van is eszem hozzá (pedig itt már elég durván tanuljuk a szervest, fizkémet meg labort), viszont van egy elég nagy baj velem. Nagyon figyelmetlen és sokszor szerencsétlen vagyok. Kiskoromban óta ilyen vagyok, folyton álmodozok és nem figyelek a környezetemre, leverek dolgokat, nekimegyek embereknek véletlenül, dolgozatokban pedig általános iskola óta kapom hogy "ügyes vagy és látszik hogy érted de nagyon figyelmetlen vagy". Általában ezért rontok el dogákat, nem azért mert nem értem hanem mert elnézek egy adatot és borul az egész feladat.

A laborban ez annyira nem vészes, amikor egyedül vagyok akkor ritka hogy elrontom. De sajnos sokszor van hogy beszélnek hozzám, vagy valami eltereli a figyelmem, esetleg álmos vagyok vagy csak álmodozok és egyből elrontok valamit:/

Mit tegyek ez ellen? Mert tényleg az a legnagyobb baj hogy nagyon szórakozott vagyok. Nagyon szeretek olvasni, és írni is (bár eddig csak fanfictiont írtam de annak sikere lett és ez felbátorított egy könyvhöz amihez egy baromi jó ötletem támadt), és folyton elkalandozok, szövöm a szálakat a fejemben, ha egy pillanatra eszembe jut akkor nem tudom leállítani és persze hogy a munkám bánja. Amikor van időm írni és kiírom a fejemből a gondolatokat akkor egy időre jobb a helyzet, de mostanában szinte semmi időm nincs rá és ilyenkor tele van a fejem mindenfélével. Mit csináljak?:( Szeretnék gyógyszerész lenni és nem is táncolhatok vissza ha már idáig eljutottam, de nagyon félek hogy baj lesz abból hogy ilyen figyelmetlen vagyok és nehezen tudok sokáig összpontosítani valamire.

17/l



2017. jan. 10. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2017. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sportoltam 4 évig de abba kellett hagynom mert nincs rá idő:/

Nem nagyon segített csaj jobban lefáradtam és sokszor még álmosabb voltam.


Elkezdtem a jógát mert az csak napi fél/negyed óra és itthon is tudom csinálni, ez is rendesen átmozgat mindenhol és kipihentebb is vagyok.


Az miben segít amúgy?:D

2017. jan. 10. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:
17 évesen már egyetemre jársz? :O
2017. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, jövőre kezdem:) De egy "speciális" suliba járok ahol heti 9 kémia órám van összesen (labor, szerves kémia, szervetlen kémia, fizkém, vegyipari ismeretek /számolós kémia/, ez mind összeadva 9) és már szinte teljesen biztos hogy meglesz az a gyógyszerész szak jövőre, elég jó tanuló vagyok és a kémiához is értek:D Kivéve amikor (ahogy fent is írtam) elszámolgatok dolgokat néha, vagy elrontom a feladatot laboron mert szerencsétlenkedem, de ezek annyira nem gyakoriak meg ezen kívül mindent értek.

Csak azért írtam hogy gyógyszerésznek tanulok, mert az osztály több mint fele gyógyszerésznek készül, ezt a tanárok is tudják, és évek óta eszerint tanítanak minket.

Szóval nem, nem járok egyetemre még.

2017. jan. 12. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!