Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi tehetek ez ellen? K.

Anonymus0123456789 kérdése:

Mi tehetek ez ellen? K.

Figyelt kérdés
Önbizalomhiányom van, és nem tudom, hogyan tudnám leküzdeni. Leginkább a külsőmmel van bajom, sokaktól megkapom, hogy: Szép vagy! Csinos" meg stb.; stb. de sem én nem tudom elfogadni magam, és úgy érzem hogy csak úgy oktalanul mondják. Illetve ha a sok szép mellé kapok egy negatív beszólást, máris rosszul érzem magam, legszívesebben elsüllyednék. Mit tehetek?

2017. jan. 22. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet klisésnek hathat, de a külsődön nem tudsz változtatni, ergo felesleges rajta aggódnod. Ha meg még meg is szoktak mellé dícsérni, akkor nincs gond. (Persze, szimpla formalitásból is bókolhatnak, ezt nem tagadom.) Akik meg beszólogatnak, általában az a céljuk, hogy megsértsenek, őket csak egyszerűen hanyagold, valószínűleg úgysem velük töltöd az időd nagy részét. Mindenkinek pedig nem lehet egyszerre megfelelni, ha próbálkozol vele, inkább ellentétes hatást váltasz ki.

Nincs semmiféle "a megoldás" önbizalomhiányra, de talán segíthet, ha kitűzöd magad elé, hogy milyen irányba szeretnél fejlődni, és a napjaid során néha-néha próbálsz valamit ezért tenni. Nyilván ez a valami a komfortzónádon kívül fog esni, de az ilyesmi nem megy egykönnyen.

2017. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Átoperáltatod az arcod.

2. Annyi alapozót meg szir-szart raksz az arcodra, amennyi után már szépnek tűnsz.

3. Ha kövér vagy fogysz, ha vékony vagy hízol. Változtatsz az alakodon, és a frizurádon, hogy kicsit szebb legyél.

4. Elfogadod, hogy szép vagy, és csak magadnak tűnsz csúnyának.

5. Elfogadod, hogy csúnya vagy, és csak mások mondják, hogy szép vagy.

2017. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A humor mindenkit megszépít. Állj a tükör elé, és alkalmazd a Jedi elme trükköt:


Te szép és okos vagy!


- Én szép és okos vagyok!


https://www.youtube.com/watch?v=eUgeQvLZ4j4

2017. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!