Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vissza kell-e/lehet-e fogni...

Vissza kell-e/lehet-e fogni magunkat, ha a természetünk másokat zavar?

Figyelt kérdés
Elég gyors az észjárásom, általában mindenről van véleményem, könnyen fejezem ki magamat. De ez sokakat zavar. Pl. a barátom is (aki pár napja szakított velem) mondta, hogy nem tud velem beszélni, mert hamar "lenyomom". Mi a megoldás? Lehetne, hogy kevesebbet szólok, visszafogottabb vagyok, hogy ne irigyeljenek, utáljanak, ne azt érezzem, hogy elnyomok másokat...
2010. máj. 9. 19:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az a gond, mint a 19:30-as hozzászólóval: hosszan kell szabadkoznom, körülírhattam volna persze, hogy "mások okosnak tartanak, stb.", de tényleg nem vagyok hülye. Nem tartom magam beképzeltnek azért, hogy kimondom, mint régen. Mások is mondták, hogy beképzelt vagyok, de gondolom azokat idegesítem, akik nem hajlandók hozzászólni semmihez, vagy szégyellik a véleményüket felvállalni.
2010. máj. 9. 19:42
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan hogy semmihez nem tud hozzászólni. Inkább olyan van hogy te mindig arról beszélsz ami téged érdekel és amiben értelemszerűen jó vagy hiszen érdekel, őt meg más érdekli így nem tud hozzászólni.
2010. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Jó hát ha neked így jó akkor mi a probléma? Engem is okosnak tartanak mégis szeretnek velem beszélgetni.
2010. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

tudod, nem mindig érdemes kitűnni. ezt kell megtanulnod, hogy mikor add a 100%-ot.

most le lehet pontozni, de nagyon kevés az intelligens ember. a legtöbb a ostoba.:) sajnos.

de akkor ez kevésbé fog fájni, mikor majd megtalálod azt a pár embert, akivel legalább ugyanazon szinten szót tudsz érteni. de azok az emberek mivel kevesen vannak:) 'ragaszkodnak' is egymáshoz. akkor már kevésbé fog ez zavarni.:)

2010. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
74%

Miért kellene? Max. kicsit figyelj oda, hogy másokat ne döngölj a földbe, és HALLGASD MEG A MÁSIKAT! Tudod, mindent meg lehet mondani, csak az a nem mindegy, hogy milyen stílusban!


Üdv.

24/L

2010. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nagyon király vagy, ne változz meg! Én a helyedben örömmel dögetnék mindenkit a földbe, én élvezném
2010. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én nem akarom az embereket földbe döngetni, csak szeretem őszintén elmondani amit gondolok. ÉLvezem, ha valaki felveszi a kesztyűt, és lehet értelmesen eszmét cserélni. Olyqn, mint a szellemi vívás.
2010. máj. 10. 10:44
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Az egyén szabadsága addig tart, míg nem sérti a másik egyén szabadságát. Tehát igen, ha valakit sért a természeted, bántod vele, akkor vissza kell fognod magad. Az, hogy visszafogod magad nem jelent egyből elfojtást, én inkább úgy fogalmaznék, hogy tanulsz, hogy fejlődsz. Mert ha vissza tudod fogni magad, akkor kiengedni is tudd magad megfelelő helyen és időben!

2. Hallgatni arany.

Az, hogy valaki nem beszél nem eyenlő azzal, hogy nem meri felvállalni a véleményét, vagy lassú észjárású. Lehet okosabb dolog bizonyos helyzetekben megtartani a véleményedet, lehet ez egy taktikai lépés, hogy megvárd mit mond a másik, ahhoz alkalmazkodj, és így kelts szinte tudatosan jó benyomást. Ezzel nem fojtja el önmagát, csupán előnyt szerez az életben. Tehát nehogy azt hidd, hogy a te technikád, természeted az abszolút nyerő, ill. hogy a te gyors észjárásod annyival több előnyhöz juttat, mint aki inkább kivár. Legyél egy kicsit alázatosabb, és lásd meg a hibáidat is. És lásd meg az olyan embereket, akik nem olyanok, mint te. Azaz lehet, hogy nekik mondjuk lomhább az észjárásuk, legalábbis úgy tűnik, mégis sikeresek, okosak, és rendben van az életük keress ilyen embereket, akik másban jók, mint te, ha tudsz tőlük tanulni is, nem csak "lenyomni" őket, akkor vagy igazán ász. ;)

2010. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindegy, hogy gyors az észjárásod, vagy okoskodsz? Mert a kettő nem ugyanaz. Én nem utáltam még senkit azért, mert gyorsabban gondolkozik. Igaz, zavarni zavar, de azért hogy miért nem tudok én is olyan lenni. De ezt nem nevezném irigységnek, inkább jó kis önfejlesztésnek. Szóval lehet, hogy a barátaid nem ilyen önfejlesztő típusok... :)
2010. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jó dolog a szellemi vívás de szerintem te az egész életed így éled és nincs nálad olyan csak beszélgetés és senkinek sem kell okosabbnak lenni vagy győzni. És ez a baj, ez nem kellemes dolog másnak.
2010. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!