Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne kicsit jobb...

Hogyan lehetne kicsit jobb irányba terelni az életemet, és önbizalmat önteni magamba?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy érettebb vagyok a koromnál. De valamiért mindenki hülyének néz, és senki sem ismer igazán. Legrosszabb a suliban, mert ott rendesen hülyének néznek.

Meg sem hallják az én véleményeimet, pedig nagyon sokszor nekem van igazam. Bár ebbe talán az is beletartozik, hogy nem tudok beszélni rendesen. De amikor fogalmazni kell, akkor mindig kimagasló eredményeim vannak. És a sportban is sok sikereim vannak.

De önbizalmam az szinte egyáltalán nincs. Talán mert nincs jó anyagi, sem padig családi hátterem, és nem vagyok egy modell alkat sem.Másrészt mindig azt éreztetik velem hogy egy senki vagyok. Itthon anyáék is, a suliban a tanárok, osztálytársak is, van hogy hozzám sem szólnak, és edzésen is a csapattársaim, pedig elvileg jó vagyok, mert otthon ott sorakoznak a kupák a polcon.

Néha amikor hallgatom a többieket és az ő "bajaikat" akkor irigyelem őket, mert nekik semmiért nem kellene aggódniuk. Én pedig minden nap a jövőmet tervezem. És valahol tudom, hogy soha nem fogom elérni a magam elé kitűzött célt: hogy boldog családom legyen, ház, kocsi, munka...Olyan élet, ahol nem kell az anyagi okok miatt aggódni...

Nem tudom hogyan lehetne belém egy kis önbizalmat önteni, de jó lenne néhány tanács, hogy merre kellene elindulnom. Hol tudnám magamat elfogadtatni és legfőképpen megértetni, hogy ne érezzem úgy, hogy nem vagyok egyedül...Most is csak az az érzés kavarog bennem, hogy engem soha senki nem fog megérteni és örökre magányos leszek...de az ilyen élet nem is élet...és tanán jobb lenne ha nem is élnék...

De ezek a gondolatok kikészítenek idegileg...Kérlek segítsetek, mert tényleg nem bírom már ezt, hogy minden este sírva alszom el:(


2010. máj. 15. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:

" Én pedig minden nap a jövőmet tervezem. És valahol tudom, hogy soha nem fogom elérni a magam elé kitűzött célt: hogy boldog családom legyen, ház, kocsi, munka...Olyan élet, ahol nem kell az anyagi okok miatt aggódni..."


Itt a helyzet kulcsa, Te magad írtad le. Na ezt nem szabad így megközelíteni, hogy Neked sosem lesz semmi a céljaidból!! Mert már be is kódoltad magadnak, pedig honnan is tudhatnánk, mit hoz a jövő? :)


Nem szabad ilyen borúlátóan gondolni a jövőre! Én ugyanígy voltam 18 éves koromban mint Te! (nem tudom hány éves vagy). Anyagi háttér nulla, modellalkat kilőve, kis faluból feljöttem nagyvárosba, senkit se ismertem...


De az optimizmusom (és persze az évek!) átsegítettek minden nehézségen. Ma már nagyon elégedett vagyok, szuper munkám volt (most GYED-en vagyok), van családom, lakásom, autóm, és jobb formában vagyok, mint 18 éves koromban.


Nekem speciel a barátaim segítsége (nem anyagi, hanem az maga, hogy ők a barátaim) nélkül sokkal nehezebben jöttek volna össze a dolgok.


Javaslatom: Keress hozzád hasonló szintű/gondolkodású/korú barátokat, és együtt "keressétek az élet értelmét, a célt".. sokkal könnyebb lesz, hidd el.


És szívből kívánom, hogy pár év múlva már Te adj tanácsot majd egy ugyanilyen kérdésre :)

2010. máj. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
írtam privátot :)... megköszönném ha megtennéd amit kértem a levelemben
2010. máj. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az első válaszolónak, a másodiknak is és megtettem.
2010. máj. 16. 00:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kérdező?
2010. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
16 és lány vagyok
2010. máj. 16. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:
húúú...tiszta olyan vagy mint én... énis mindennap sírva alszok el. amikor olvastam azt hittem valaki leírta az életemet XD, kivéve annyit, h nálam nem sorakoznak a kupák... mert nincs miből. Most őszintén hastáncból h lehet??? Ja bocs, eltértem a tárgyról. Én sokszor érzem azt, h jobb lenne ha nem is élnék. De amikor valami olyan dolgot csinálok, ami feldob, akkor úgy érzem még is érdemes élni. pl. nagyon szeretem a Rubi az elbűvölő szörnyeteget és amikor eszembe jut, hogy ma megnézhetem, boldog vagyok, vagy pedig nagyon szeretek sims3-azni és örülök, ha játszhatok... na mind1 remélem segítettem. Ne add fel! megpróbálom én se feladni...
2010. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ajánlom neked Brian Tracy: Maximális teljesítmény című könyvét. Egész jó könyv, és tényleg segíthet az ilyen problémákban.
2010. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!