Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert nincs motivaciom a...

Miert nincs motivaciom a tanulasra? 16/L

Figyelt kérdés
Evek mulasaval egyre kevesebb motivaciom, erom tanulni. Most vagyok 10.-es, jovore 11, ahol ugye eleg fontosak a jegyek. A kiszemelt egyetemem is megvan, ahova akarok menni erettsegi utan, de egyszeruen semmi motivaciom/kedvem a tanulashoz, meg igy se. Ti hogy biztatjatok/biztattatok magatokat?

2017. jún. 10. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs motivációm egyetemen tanulni de ezt egy áthidaló megoldással eléggé jól sikerült megoldanom. A lényeg az, hogy előre tanulok szorgalmi időszakban (bejárós vagyok, egy nap 3 órát utazok, ugyanis nekem ez így is megéri :)), így mikor sokat kell tanulni vizsga időszakban a 80%-ával kész vagyok.
2017. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Olvass utána az ADHD-nek, érdekes dolog, én is hasonlóan érzek sokszor.

Most hamarosan végző egyetemista vagyok 0 tanulási motivációval :D Túl lehet élni így is a suli éveket, csak nehezebben :D

23/F

2017. jún. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy elmentem dolgozni(nem diákmunka) és rájöttem arra, hogy milyen a világ és hogyan működnek a dolgok és mennyire fontos a képesítés, azóta nincs gondom a motiváció hiányával.A tanulnivalómat beosztom, apró kis célokat tűzök ki magam elé és úgy haladok. Felszoktam mondani a tananyagot diktafonra és visszahallgatom, amikor mosogatok, úton vagyok. Leülök a könyvek felé kihúzgálom őket és kiírogatom a fontosabb összefüggéseket.
2017. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Engem mindig motivált egy sikerélmény. Meg minden év végén az, hogy most még nagyon sokat tanulok, hogy aztán nyáron azzal a tudattal sütkérezhessek egy nyaraláson, hogy mindent megtettem és jól teljesítettem az előző évben, így nincs rossz érzésem, hogy ha jobban odafigyelek, akkor most jobb eredményt értem volna el. Ez főleg az érettségire fontos. Hogy ott jól teljesíts. Amúgy nálunk jó tanulmányi eredményre járt ösztöndíj, az is baromira motivált. Minden évben meg is kaptam.


Egyetemen pedig kénytelen leszel sokat tanulni és már csak a bukás félelme is arra ösztönöz, hogy basszus tanulj, mert ha most ezt letudod, akkor nem kell még egyszer ezt az egészet újra járni.

Csak gondolj arra, hogy ha most tudsz tanulni, akkor tedd is meg, ne később bánkódj. Persze lehet úgy, hogy nem csak tanulsz, hanem mellette boldogan éled az életedet. Szóval így nem olyan rossz rendszeresen tanulni, ha mellette azért van életed és nem a tanulás minden perced.


Ami még fontos a rendszeresség. Ha rendszeresen tanulsz, akkor annál könnyebb egyszerre átnézni a dolgokat. ;)


Hajrá!

2017. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. jún. 11. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!