Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Teljesen üres életet élek....

Teljesen üres életet élek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmi sem megy. folyton gondolkozom, azon jár a fejem hogy hogy tudnám élni az életemet, rendesen. nézem az embereket, hogy mennyi mindenük van. egyszerűen csak szeretnék valahova tartozni, de egy senki vagyok, elcsesztem mindent. nincsen egy barátom se, járkálok néha házibulikba, és nem éreztem egyiket se fölöslegesnek, mert nagyon sok dologra jöttem rá olyankor. sokféle emberrel beszélgettem, figyeltem őket és gondolkoztam hogy milyenné válhatnék. de olyan véget nem érően hosszúnak tűnik az út, hogy eljussak odáig, hogy már-már feladom. én csak szeretném végre jól érezni magam, és szeretnék barátokat. semmim sincsen, 14 éves vagyok.

igen, igen, "kicsivagyméghozzá, várjálmég, majdhanagyobbleszelmegérted" ezeket már végighallgattam, köszönöm.


2010. máj. 23. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon fiatal vagy. De pontosan mi hiányzik az életedből?
2010. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

egészen konkrétan? szeretnék egy baráti társaságot, embereket, de még jobban szeretném, ha elfogadnának, ha egy kicsit többet törődnének velem, mert egyszerűen nem érdeklek senkit. elmegyek egy házibuliba, talán egy ideig jól érzem magam, de aztán leülök, és csak nézem az embereket. pedig lehet velem beszélgetni. szeretek beszélgetni értelmes emberekkel, de ha ilyenekkel hoz össze a sors, szinte soha nem tudok velük kommunikálni, egyszerűen nem érdeklem őket. például legutóbb elmentem egy buliba, ahova meghívtam egy ismerősömet pár haverjával, akit msn-en keresztül ismertem meg, nagyon jófejek voltak, de egy szót sem szóltak hozzám, pedig én hívtam meg őket, és csak engem ismertek, de ahogy megérkeztek lespanoltak a többiekkel (selejtes tizenéves lányokkal) és én onnantól kezdve mintha ott se lettem volna.

teljesen bele vagyok szerelmesedve egy szubkultúrába, ami Magyarországon alig él, egyetlen 1 szórakozóhely van, ahol olyan stílusú zenét játszanak, és egy fórum/közösségi oldal, ahol vannak tagjai, de tudom, hogy én soha nem fogok közéjük tartozni, mert mindannyian nagyobbak nálam, és lenéznek engem. tele vagyok célokkal, de talán lehet hogy túl messzire tűztem ki mindegyiket, és nem látom az odavezető utat. egyszerűen szeretnék túljutni ezen az állapoton.

talán lehet hogy az a baj, hogy nem a saját korosztályomban keresek barátokat, hanem 18-25 évesekkel, de a saját korosztályomat nem bírom elviselni, egyszerűen letagadnám legszívesebben. minden hátrányom ebből származik.

2010. máj. 23. 16:20
 3/13 A kérdező kommentje:
(abból viszont nagyon elegem van, hogy bármit kiírok, soha senki nem válaszol, és talán el se olvassák, mert mindenki csak a két soros kérdéseket olvassa el, mert nem érdekli más problémája, nagyon jól tudom hogy így van. de ha valaki már veszi a fáradtságot és elolvassa a kérdésemet, írjon már valamit!)
2010. máj. 23. 16:28
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az biztos,hogy egy komoly és mély gondolkodású fiú/lány vagy,azt nem említetted,hogy melyik.

Nézd,abban én nem adhatok tanácsot,hogy miben találd meg az életed értelmét,mivel ez az emberiség nagy kérdései közé tartozik.Eddig a pillanatig emberek milliói adták már fel. Nem bosszankodnak, nem sírnak, nem csinálnak semmit, csak várják, hogy teljen az idő. Elvesztették a reagálás képességét. Te viszont szomorú vagy. Ez azt jelzi, hogy még él a lelked.

Az ember néha a galamb,néha a szobor.

Egy valamin gondolkodj el!Mit tennél akkor,ha ez lenne életed utolsó napja?Ha megtudnád,hogy halálos beteg vagy?Biztosan nem a gyakori kérdéseket olvasgatnád a szobádban gubbasztva.Mit tennél akkor?Biztos olyan dolgokat,amiket még nem tettél meg.Biztosan olyan dolgokat szeretnél még gyorsan átélni,amiket még nem éreztél soha.Teljesen mindegy lenne,hogy van-e értelme,vagy nincs.Akkor mondok én most Neked valamit:halálos beteg vagy.Előbb-utóbb meg fogsz ugyanis halni.Tedd meg azokat a dolgokat,amelyek egy halálos beteg utolsó kívánságai lennének!Ki tudja,mennyi időt tölthetsz még el a Földön.Légy boldog most ok nélkül-vagy soha nem leszel az.

2010. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
lány vagyok. nem tehetem, nem merem. pedig teljesen biztosan tudom, hogy mi lenne az, amit az utolsó napomon tennék. van egy ismerősöm, akivel soha nem szoktam találkozni, őneki is szinte teljesen közömbös vagyok, és nem érdeklem. vele szeretnék találkozni, és beszélgetni, nagyon nagyon sokat, azt szeretném, ha szeretne engem, legalább annyira, mint én őt. ő a példaképem, mindenben rá akarok hasonlítani, minden célomat hozzá kötöm. belebetegszem, annyira szeretem, de ő egy nagyon bonyolult ember, és soha nem fog előttem megnyílni. de ő mindig csak azt az oldalát mutatja minden embernek, ami egyáltalán nem közelít a valósághoz, ebben biztos vagyok. mi mindig csak azon a szinten fogunk maradni, hogy hülyéskedünk, és megbeszéljük, hogy ki mit csinált ma. nem szeretek érzelgős lenni, nekem az a gyengeséget mutatja, de hiányoznak az értelmes emberek, akikkel hosszan beszélgethetnék. de ő elítéli a nőket, mindet. és én megértem őt. lenézi őket, azt mondja, az ő szavuk értéktelen. én tőle függök, ezért utálom, hogy nő vagyok. tudom hogy hülyeség.
2010. máj. 23. 17:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Szintén ebben a helyzetben vagyok csak én éppen 8 évvel idősebb. nálunk pl olyan baráti társaság van hogy én tartom össze a többit, én beszélek mindenkivel én hívok össze mindenkit, ők meg nem is beszélnek szinte egymással :( mondjuk én szeretem ezt a szerepet, valakinek muszáj ezt "játszania". a középsuli sok embert hozhat ám az életedbe!!! én pl az áltiskolásokkal már nem is beszélek, mondjuk azok olyan barátságok is voltak.... amúgy azt megkérdezhetem hol laksz?:) ja és lány vagyok mielőtt félreértésbe keverednénk :) buliba sajnos én is a szürke kisegér vagyok holott szivesen beszélgetnék, de manapság mindenki inkább a saját bandáját részesíti előnyben :) de majd csak lesz jobb :)
2010. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a 'péladképed' olyan bonyolult ember akivel nehéz bensőséges kapcsolatot kialakítani akkor szvsz ne akarj rá hasonlítani, mert akkor te is ugyanolyan akarsz lenni ugyanolyan kimért, távolságtartó, másokat alsóbbrendűnek tartó ( már bocs, de elég egy gyomorult ember lehet a példaképed ) és ezzel csak magad mellől marod el azokat akik akarnak veled barátkozni és még üresebbnek fogod érezni az életedet.
2010. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó 2 sorod nagyon cuki volt :-D


Hát figyelj, én is ilyen voltam, mint te 14 évesen és most 15 vagyok

Azért egy pici még bennem is maradt abból, ami benned most van és ami bennem volt, de azért rájöttem pár dologra

Például, gondold el milyen szerencsés vagy, hogy erre rájöttél 14 évesen ! Azt hiszed, hogy te vagy az egyedüli ilyen helyzetben, de van aki erre csak 20 évesen jön rá, na az már kicsit baj !

De előtted még ott van az élet, úgy ahogy előttem is, és mai napig sajnálom, hogy nem kezdtem el élni 14 évesen, amikor előszőr aggasztott ez a probléma

Te ne ess ugyanebbe a csapdába, mint én, ne várd ki a 15 éves kort, ne várd ki a holnapot sem. Kezdj neki még ma

Hogy minek kezdj neki ?

Egyszerűen csak élni

Tudom, hogy most szeretnéd azt a célt vagy azt az okot megtudni, amiért érdemes lenne hajtanod tovább és újra élned, de lehet, hogy ezt pont forditva kéne csinálnod ! Tehát előszőr kezdj el élni és utána fogod megtalálni a célt !

Most szerintem te egy kicsit meg vagy ijedve, hogy se barátod, se társasági élet, se semmi amit még szeretnél, de gondolj arra, hogy mi lesz 6 év múlva, ha nem csinálsz semmit. 20 évesen milyen lesz visszaemlékezni a régi önmagadra és arra gondolni " Miért is nem kezdtem semmit magammal ameddig még fiatal voltam ? "

És a kulcs a te kezedben van, a lehetőség ott van benned

Csak meg kell szervezned egy kicsit az életedet és elkell kezdened élni

Például kezd azzal, hogy eldöntöd mit csinálsz egy nap, milyen sorrendben, mennyi időt szentelsz ennek és annak

Döntsd el mihez érdemes hozzákezdeni, mit szeretnél csinálni hobbiként

Szerezz barátokat, de ne kapkodj és ne akarj egyből egy fél világot !

Előszőr mindenképp magaddal kezd. Nézz a tükörbe és döntsd el mit akarsz változtatni: haj, arc, test, öltözet, stb. Ez a külső rész

A belsőről se feledkezz meg : stilus, erények, beszéd, hanglejtés, érdeklődések, stb. Tanuld meg saját magad ! Az emberek nagy hibája, hogy elfelejtik saját magukat elemezni és nem foglalkoznak eleget magukkal

Másokról egy egész belső portrét eltudnánk késziteni, mig magunkról alig tudnánk irni 2 sort

Aztán meg dönts az élet egyéb oldalairól, gondolj a mindennapjaidra, semmit sem kéne " csak úgy ", hasraütéssel eldönteni, nem ! Mindennel legyél tisztában és kövesd a saját szabályaid : igenis az ember alakitson ki saját étkezési módot, iskolai programot ( ami a szüneteket illeti ), szabadidőt pedig be kell osztani !

Nem kell nagy listákat csinálni, elég ha fejben dől el minden


Vagyis ezt úgy értem, hogy minnél rendszerezettebbek vagyunk annál nagyobb az esélye, hogy sikeresek leszünk

Miért ? Mert tudnunk kell mit akarunk és tudnunk kell elérni azt

Olyan pl. mint amikor egy házat épitünk

Követnünk kell a tervet

Ha hétfőn a téglákat vizszintesen, majd kedden függőlegesen, illetve szerdán zik-zak-ban helyezzük el, akkor valószinűleg az eredmény pocsék lesz, már ha nem főg előszőr összedőlni a ház

Szóval az ember ész nélkül hajlamos a hülyességre

De rendszerezetten minden sikerülhet


És ne légy irigy másokra ! Élj úgy, hogy rád legyenek irigyek

Hidd el, lehetséges

A lehetetlen annyi, mint semmi ! Ez legyen a mottód


És ne feledd, hogy nem vagy egyedül

2010. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem igen jó válaszokat kaptál. Kicsit magamra emlékeztetsz, amikor olvasom a soraidat. Nem is kicsit. Ugyanilyen voltam ennyi idősen, azzal a különbséggel, hogy nem volt még Internet, és ezeket a kérdéseket én nem tudtam kinek feltenni (ahhoz ugyanis vállalnom kellett volna magamat, és azt nem szerettem volna...). Lényegében ugyanezekkel a démonokkal küzdöttem én is, és nagyon - nagyon sokmindennek kellett ahhoz történnie, jónak is, rossznak is, hogy ez megváltozzon, mert nem volt segítségem. Most, hogy olvastalak, eszembe jutott csomó minden, hogy milyen idealizált világképet, kapcsolatokat, beszélgetéseket szerettem volna a magaménak tudni, és mennyire nem akart összejönni.

Aztán jött a zenélés (gitározni kezdtem tanulni), és minden megváltozott. Keserves volt, de megtaláltam a módját, hogy másokhoz szóljak, azon a nyelven, amit mindenki ért. Ennek már 21 éve. Nem tudom, honnan jött, de jól tette:)

Egy biztos: nem tudom, mi lennék most, ha nem úgy alakul az életem, ahogyan. Nagyon nehéz volt, nagyon féltem, de most már jó kezekben vagyok, amikor a lányaim átölelnek, és azt mondják: "szeretlek, apa". Megtaláltam a felsőbb célt, ami miatt itt vagyok, és ebben nekem a zene segített. Nem biztos, hogy neked is ez kell, de meg kell találnod a kulcsot, ami nyitja az ajtóidat. És ne add fel, soha ne add fel.:)

BFC (35/f)

2010. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tűzz ki célokat magad elé! :D
2010. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!