Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem bírom tovább, mit tegyek?

Nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

14/L

Általános kezdete óta folyamatosan szekálnak az osztálytársaim. Nem tudom mivel szolgáltam rá. Nem mondtam soha senkinek rosszat, és nem tartom magam csúnyának.

Folyton gonosz üzeneteket küldözgetnek hol papíron, hol telefonon. Kétszer már megvertek, és rengetegszer lökték le a cuccaim, buktattak ki és bántottak érzelmileg. Egy barátom sincs, az osztályban mindenki utál. A psichológus súlyos depressziót állapított meg nálam. Átmenni másik iskolába nem tudok, mert egy kis faluban lakom, ahol csak egy iskola van. Folyton magányosnak érzem magam. Testvérem nincs, apu meghalt, anyu meg folyton dolgozik, ezért alig van itthon. Az iskolában mindig kiröhögne, és ha szembe jönnek velem az utszán, akkor us kiröhögnek, felbuktatnak, rosszabb esetben rámütnek belémrugnak. Már gondoltam öngyilkosságra is. Úgy érzem semmi értelme az életemnek. Vagdosom magam, az megnyugtat. Mostmár utszára is alig menyek, egész nap a szobámba vagyok zárkózva. Úgy érzem a lelkem darabokban.



2017. nov. 25. 00:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Bírd ki. Azzal csak ők nyernek ha feladod miattuk. Ne ringasd magad álom világba, egy fikarcnyi bűntudatuk sem lesz tőle, ha öngyilkos leszel.

Mivel 14 éves vagy már nem kell sokáig kibírnod. Próbálj meg egy távolabbi középiskolába, vagy gimnáziumba felvételt nyerni, ahol kikerülsz az ilyen hulladék idióták közül.

2017. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
10-es. Lehet igazad van. Igazából sosem kérdeztem meg senkitől, vagy ha igen, akkor sem kaptam rá választ.
2017. nov. 25. 23:35
 13/19 anonim ***** válasza:
Lány vagy? A kérdésedből nem derült ki. Amikor válaszoltam "engem is félig agyonvertek" azt hittem, hogy fiunak válaszolok. Ha vagdosod magad, egy életre ott marad a nyoma. BIZTOS, hogy más tevékenység is megnyugtatna. Kívánom, hogy taláj egy okos barátot.
2017. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
7-es és 9-es vagyok, bírd ki.. Ha új suliban is ez lesz, akkor vannak gondok és rá kéne jönni miért kapod amit.. aztán meg sulit váltani.
2017. nov. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Szia. Ha gondolod írj privát üzenetet. És fel a fejjel.

velem ugyanez volt a suliban és mára 1000szer többre vittem szakmailag, családilag, mint akik engem terrorizáltak anno ☺

2017. nov. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek Balatoni viharral, valószínűleg az a "bajuk", hogy jómódú vagy és valószínűleg szép is, ők pedig esélytelenek, irigyek és komplexusosak. Ilyen korban még irtózatosan gonoszak tudnak lenni az emberek, aztán némelyikük kinövi, de vannak akik egész életükre ilyen nyomorékok maradnak, ezen az oldalon is a lehúzó, kérdezőt kritizáló kommentek ilyenektől származnak. Sajnos azon nem tudsz változtatni, ami az ilyenek fejében van, ezeknek bármi "okot ad" a gonoszkodásra, ha szép vagy, ha rút vagy, ha két füled van, ha három... olyan dolgokért szállnak rá az emberre, amiről az nem tehet. Ezek még egy vak embert is cikizni kezdenek az utcán, amiért vak, pedig ez már tényleg a legalja...


De nézzük milyen megoldások létezhetnek.

1) Szíved kiöntése Édesanyádnak. 2) Elköltözés.

Édesanyád ezen a településen dolgozik? Háziorvos vagy szakorvos? Mert hát orvosként akárhová is mehetne, eköltözhetnétek együtt, csak vagy ennyire fontos neki, megosztottad már vele ezt? Meg kéne. Édesanyáddal nagy kitolás lenne, ha megölnéd magad anélkül, hogy meg se próbáltál segítséget kérni tőle vagy őszinte lenni vele. Ez tök ciki egy anyának, hogy a lánya nem avatja be a bizalmába - volt valami rossz tapasztalatod ezzel? Szóval érdemes lenne elmondanod neki, hogy pokol számodra az iskola és az élet a faluban - ezért.


3) Osztályfőnök intézkedjen.

Édesanyád beszélhetne az ofővel is, aki megmondhatná a szülőknek, hogy fogják vissza a gyerekeiket. Az nyilván már világos, hogy attól Te nem leszel "jó fej" hogy csak hagyod magad szekálni, nem fogod lekötelezni őket azzal, hogy nem árulod be őket. De sajnos tele vagyunk botcsinálta pedagógusokkal, kevés az, akiben van is nevelői véna és komolyan veszi a hivatását, sajnálom, hogy pont a Te iskoládba nem jutott ilyen, kb. már csodálkoznék, ha egyáltalán eljutna a szülőkhöz, hogy milyen aljas gyerekeik vannak. Aztán még kérdés, hogy mennyire iskolázottak és következetesek a szülők, illetve milyen a faluközösség, vagyis hogy veszi ki magát ha kiderül, hogy szekálják az osztálytársukat. Lehet, hogy jobban fognak gyűlölni érte, de talán kevésbé nyíltan. Egyébként ha fenyegető üzeneteket is küldözgetnek - már simán feljelenthetők, sajnos az, hogy fizikailag bántalmaznak az utcán, max. felvétellel bizonyítható.


4) Vedd fel a kesztyűt. Ahogy nem vagy jófej attól, hogy nem köpöd be őket, úgy attól sem vagy jófej, ha nem reagálsz rájuk, csak magadban szenvedsz, tűrsz. Ha telefonon zaklatnak, simán visszaírhatsz nekik ütős üzeneteket. Persze nincs ötleted mit - hát kérdezd meg itt: Te mit válaszolnál egy ilyen sms-re?

Nyugodtan engedd el magad retorikában és használj olyan szavakat, hogy zaklatás, molesztálás, erőszak, bántalmazás, diszkrimináció - amik jó erős szavak ahhoz, hogy a zaklató el akarjon határolódni tőlük. Mindezt simán megoldhatod értelmi fölénnyel úgy, hogy nem kell lesüllyedned a szintjükre. Pl. ír valamit, mire Te: Köszi, már csak pár ilyen bántalmazó zaklatás hiányzik az új youtube videómhoz...

2017. nov. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Szia, én is kissé zaklatott vagyok, 6 éve megállás nélkül körömrágós vagyok, gondolom a sok stressztől ami érint. :( Amúgy Rendőrséget felhívtátok már? Feljelentést a suliról? Anyukáddal beszéljétek meg, hogy esetleg mások suliba írasson át, vagy tegyetek feljelentést. A sulinak kötelessége tenni valamit..
2017. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Engem is szekáltak, szóltam anyumnak. Úgy lerendezte, hogy egy hétig minden mondanivalójukat bocsánattal kezdték. Mostmár köszönik, mert félnek, hogy mi lett volna belőlük. Ne gondolj öngyilkosságra mert fontos vagy.
2017. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
32%
Szívesen elmegyek és segítek ellenük. Nekem nincs veszítenivalóm. Valami olyat fogok tenni, amitől garantáltan békén fognak hagyni.
2017. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!