Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » SEGÍTSÉG! Hogyan segítsek a...

SEGÍTSÉG! Hogyan segítsek a barátnőmön?

Figyelt kérdés

Szóval ő az egyik legjobb barátnőm és egyre nagyobb bajban van. Sokat jár bulizni olyan szórakozóhelyekre, ahová én a világért be nem tenném a lábam, és egy olyan társasággal, akikkel én nem vagyok jóban. Ez a bizonyos társaság pedig belevitte őt a drogozásba. Ráadásul nagyon keményen. Mindig meséli nekem, hogy mennyire be volt állva, és még durvább részleteket is... Nyíltan kifejezem neki a nemtetszésemet, és mindig mondom neki, hogy ennek nagyon rossz vége lesz, de annyira önfejű, hogy soha nem hallgat rám. Nem tudom, hogy mit tegyek, félek, hogy teljesen elveszítem.

Tudom, hogy vágyik emellett az én társaságomra is, mert mindig keres és hív, és amikor velem van, akkor másképp is viselkedik. De nem lehetek állandóan mellette, ráadásul a saját gondjaim is megvannak, de nagyon aggódom érte.

Kérlek, csak KOMOLY válaszokat írjatok!

Előre is köszönöm!

19/L


2010. jún. 7. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ha már rászokott a drogokra, akkor mindenképpen szakemberek segítségére lenne szüksége. Próbáld megbeszélni vele, hogy kérjen segítséget.
2010. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Uhh, ez az, amire képtelenség lenne rávenni... Egyszerűen egyik fülén be, a másikon meg ki, akármiben is próbálok neki tanácsot adni. Képtelen belátni azt, hogy ő is hibázik.
2010. jún. 7. 20:56
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Szakemberek, ugyan már. Ha hétvégén elmegy bulizni és speedet, vagy ecstasyt használ, attól még nem kell kiakadni. Semmivel sem tesz rosszabbat, mintha piálna, mint mindenki, sőt...! Ne aggódj, nemsokára "kitombolja" magát, ráun a bulizásra is, ennyi. Addig is, ne rágd a fülét "Ne drogozzááá" kezdetű tanmesékkel, mert előbb-utóbb elvadítod magadtól. Elmondhatod neki, hogy aggódsz érte, hogy nem értesz egyet a döntéseivel, de más tennivalód nincs.
2010. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mit értesz a drog alatt?
2010. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

sajnos én is ebben a cipőben járok..csak itt én vagyok az akiért aggódnak..ok nélkül.

figyelj, addig úgysem fogja abbahagyni, amíg kényszeríted. annál jobban csinálni fogja. ha már elveszít mindenkit, inkább haggya veszíteni és azért is folytatja hogy rajta nem lehet így kifogni.

nem kell beletörődni, de nem is szabad erőszakolni. próbáld megtalálni a drogozás forrását. biztos hogy valamiből hiánya van, hogy új társaságot keresett. ezt találd meg, és próbálj segíteni rajta, de mindenképp úgy hogy ő azt ne vegye megerőltetésnek.

bocsi ha érthetetlenül fogalmaztam, csak siettem(=

2010. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha találnál valakit a közelben, aki lejött a partidrogokról (vagy ami), akkor volna esély szót érteni vele. Most valamiért nem akarja tudomásul venni, hogy nem létező élményekhez ragaszkodik, és szépen gallyra vágja a létezőket.
2010. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ahha....

szülei tudják vagy valami? Ülj le vele és beszélgess el sztem nem vagytok már kisgyerekek h ez kaki nem szabad megenni...

2010. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem mutasd meg neki ezen az oldalon a filmet. Bocsi, hogy ha nem nagy segítség, de hátha kicsit elgondolkodik rajta.

2010. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

kicsit ridegen fog hangzani, de te nem ő vagy. neked nem kell aggódnod, mert csak magadat gátolod az "élésben". ha nem fogja fel, hogy hülyeség amit csinál, akkor ez van. nem tudod megváltoztatni, senki nem képes mást megváltoztatni, csak mindenki saját magát. ha neki ez jó, akkor jó, próbáld meg neki elmagyarázni a hátulütőit, a másnaposságra és a koncentrációhiányra hivatkozz, az általában bejön. próbáld meg a narkózás negatívumait előtérbe helyezni, amikor vele beszélsz. viszont ha ezek sem segítenek, akkor sem szabad neked elgyengülnöd. képzeld csak el, hogy elkezd drogozni ugye az egyik ismerősöd, és rá is szokik vadul. az mínusz egy ember, de ha te is elkezdesz görcsölni meg miegymás, akkor már mínusz 2 ember. ezt tartsd szem előtt, mert te hiába nem dope-ozol, ugyanúgy magával rángat, mert felemészt az ő hülyesége. neked közömbösnek kell maradj, és úgy kell segíts rajta, sőt úgy e legegyszerűbb. egyébként a narkó az menekvés, menekvés a boldogságba, csak az a baj, hogy a fogyasztó azt hiszi, hogy csak a szerekkel érheti el ezt az állapotot, így a "rabszolgájává" válik.


adok egy könyvet, ami nagy segítség, elmagyarázza miféle boldogságról beszélek, s még többet, az egész életről. pár nap alatt el lehet olvasni, és ha a barátnőd is szeret olvasni, akkor ajánld fel neki, mert 1 az olvasás leköti(főleg ha érdekfeszítő a téma, márpedig ez az!) a másik, hogy meg fogja érteni, miért is használja azt a szart, és miért is felesleges.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.


üdv

25/F

2010. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Azt tudom, hogy hol van a probléma gyökere. Szakított vele a barátja elég hosszú idő után, és ez nagyon megviselte. Biztos vagyok benne, hogy még mindig szereti ezt a fiút, még akkor is, ha az ellenkezőjét mondja. De én itt nem tudok neki segíteni, mert tudom, hogy ezen magától kellene túllépnie, csak éppen a legrosszabb módszerhez nyúlt. De én csak azt érzem, hogy állok tehetlenül. A legutóbbi alkalom során majdnem átzuhant a szórakozóhely emeleti korlátján, annyira be volt állva... Attól félek, hogy mielőtt megjönne a jobbik esze, akkor már késő lesz.

2010. jún. 8. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!