Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » SEGÍTSÉG! Hogyan segítsek a...

SEGÍTSÉG! Hogyan segítsek a barátnőmön?

Figyelt kérdés

Szóval ő az egyik legjobb barátnőm és egyre nagyobb bajban van. Sokat jár bulizni olyan szórakozóhelyekre, ahová én a világért be nem tenném a lábam, és egy olyan társasággal, akikkel én nem vagyok jóban. Ez a bizonyos társaság pedig belevitte őt a drogozásba. Ráadásul nagyon keményen. Mindig meséli nekem, hogy mennyire be volt állva, és még durvább részleteket is... Nyíltan kifejezem neki a nemtetszésemet, és mindig mondom neki, hogy ennek nagyon rossz vége lesz, de annyira önfejű, hogy soha nem hallgat rám. Nem tudom, hogy mit tegyek, félek, hogy teljesen elveszítem.

Tudom, hogy vágyik emellett az én társaságomra is, mert mindig keres és hív, és amikor velem van, akkor másképp is viselkedik. De nem lehetek állandóan mellette, ráadásul a saját gondjaim is megvannak, de nagyon aggódom érte.

Kérlek, csak KOMOLY válaszokat írjatok!

Előre is köszönöm!

19/L


2010. jún. 7. 20:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%

ez az ő élete. és ha elmúlt 18 éves, akkor teljesen ő felel érte. és - ha akarod, ha nem - neked 1% beleszólásod sincs a döntésébe. persze az jó, hogy aggódsz érte, de az nem, ha te akarsz dönteni helyette az életéről. főleg az nem, ha magad miatt akarsz dönteni helyette: "félek, hogy teljesen elveszítem". úgyis egyedül halsz meg. ha kötődsz valakihez, az jó, de ha ragaszkodsz hozzá, az nem. nem ugyanaz.


szakemberhez elvinni felesleges, az csak akkor segítene, ha saját magától menne el pszichológushoz.


23/F

2010. jún. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy továbblép. Addig, amíg csak bulizáskor "csak" partydrogokat használ, addig nem kell Őt félteni, hiszen a hétvégi alkoholfogyasztó társaságok miatt sem aggódik senki. Ha a komolyabb dolgokat kezdi kipróbálni, vagy sem buli, sem társaság nincs, de mégis betép, na akkor van vele gond. Saját példámból kiindulva mondom, hogy előbb-utóbb nagyon elege lesz a dologból.
2010. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!