Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ballagás: elveszítem a barátaim?

Ballagás: elveszítem a barátaim?

Figyelt kérdés
Most fogok ballagni és úgy érzem, hogy az általános iskolai barátságok el fognak hidegülni, és ettől nagyon félek. Akiket mindig utáltam szekáltam, már azokra is barátként tekintek. Mit tudnék tenni, hogy megoldjam a problémám (vagy legalább megnyugtassam magam)? a válaszokat előre is köszönöm!
2010. jún. 13. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akivel csak tudod tartsd a kapcsolatot továbbra is. A középiskolában meg úgyis lesznek új barátok, ettől nem érdemes félni. :)
2010. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos ez ilyen, én is azt ihhtem, hogy akik a barátaim, azoktól nem fogok elhidegülni, pedig de. Lesznek úgyis barátaid, akikkel fogod tartani a kapcsoaltot, de nem mindenkivel.
2010. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még olyanokkal is tartom a kapcsolatot, akikkel csak egy évig jártam együtt, szóval, akik tényleg igazi barátaid lettek, azokkal szerintem megmarad a kapcsolat, ha meg nem tényleg kárpótolhatnak az új barátok.
2010. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Én meg direkt elhidegültem mindenkitől általánosból, rosszul éreztem magam velük.
2010. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagy részét el.
2010. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
én 5.re jöttem el általánosból gimibe, már 6.os vagyok, mégsincs olyan jó barátnőm mint általánosban volt, és nemis tartom vele a kapcsolatot.:(
2010. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

El! Az ember életében szerintem ez a legutálatosabb korszak! Legalábbis én eddig így gondolom! 8.-ban lenne a legnagyobb szükségünk arra, hogy minden stabil legyen, erre meg mindent ebben az időben kell otthagyni!

Lehet nem lesz esel akkora depresszióba, vagy esetleg még boldogtalan sem leszel.. Ha egy jó társaságba kerülsz, akkor zökkenőmentesen képes leszel továbblépni, viszont ha egy rossz "osztály"közösségbe pottyansz bele, akkor a kínok kínját fogod átélni. Úgy hogy a régi jó barátaid nem állnak minden pillanatra melletted, mivel nekik is ugyan úgy boldogulniuk kell az új környezettel/élettel mint neked.

Persze vannak barátságok amik így sem szakadnak meg, de elég rendesen meg fog változni, nem lesz akkora érzelmi tartalma, mint mondjuk eddig volt.

2010. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Funktasztikus ***** válasza:
75%

nekem egy évem van az álatálos iskolábol ezért nagyon szomoru avgyok ez a 7 év nekem szép volt és sose akarom elfelejteni:) nagyon nem akarom ithagyni öket szeretem azosztályom:) elhülyülünk az orán egymás hülyeségein és ez isteni:)remélem sose lesz végee:Dpedig leszz:(

meg értelek

2010. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Ahha nekem is egyszerűen fergeteges 8 év volt az általános. És még mindig szép emlékek kötnek oda, rosszra nem emlékszem! Aztán a bankett napján mégis hátba szúrt mindenki akire az életemet is képes lettem volna rábízni. De pont akkor találtam másokat, így nem tűnt fel annyira a veszteségük de 2 hónap után mindenkit elvesztettem. Egyszerre hagytuk cserben egymást! Sírógörcs volt rajtam minden éjjel mikor elaludtam, volt, hogy az ajtóba estem össze és öleltem a szekrényt, hogy márpedig ki nem lépek az ajtón. Minden önbecsülésem, hitem, szeretetem, bizalmam magam és más emberek iránt elszállt, megtört! 2 éven keresztül csak egy üres tok voltam, amit újra kellett tölteni élettel! 2 év gyötrelem után, a végére már a könnyeim is elfogytak, sírtam de könnyem már nem jött. Most életre képes állapotban vagyok, ami a legminimálisabb társaságra van csak felkészülve lelkileg.

Senki nem ismer, senkit nem bírok, senkivel sem osztok meg semmit. Amikor kérdeznek a barátnőim, akkor hazudok. Mert ugye ők nem is azok, akkor az igazság miért lenne az...


Ezt tette velem az az 1 órás ballagás, amin végig bőgtem az agyamat.

ezt rajtam kívül 60 ember élte még meg.

2010. jún. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!