Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bele illek a goth szubkultúrába?

Bele illek a goth szubkultúrába?

Figyelt kérdés

Különböző problémák miatt egész eddigi életemben az online játékok világába menekültem. Elmentem iskolába, majd miután hazaértem játszottam egész estig, majd aludtam és másnap kezdődött az egész előről. Nagyjából 20 éves koromban eszméltem rá arra, hogy nem vagyok tisztába saját magammal és ez így nem jó, ezért elkezdtem felfedezni magam. Igazából nem tudom ki vagyok, azt tudom, hogy nagyon filozófikus és melankolikus alkat vagyok. Sokat gondolkozom az élet nagy dolgain, nagy kérdéseim, azon, hogy mi vár ránk a halál után, hogy mi lehet a Földön kívül. Szinte soha nem élek a jelenben, mindig a múltban vagy a jövőben „ Élek” . Nagyon szeretem a művészeteket, építészetet, gyönyörű régi és modern épületeket egyaránt, a zenét: azon belül a klasszikus zenét, indusztriált (Rammstein), metált. Egyáltalán nem szeretem az alkoholt, a cigarettát, nagyon bánt a sok igazságtalanság ami a világban történik és a társadalom sok dolgával nem értek egyet.

Szeretem a fekete színt, sok fekete ruhát hordok.

Fontosnak tartom, hogy valaki intelligens és művelt legyen, udvarias és nagyon szeretem az elegáns megjelenést.

Mostanság kezdem felfedezni a szubkultúrát, mint olyan. Beszélgettem goth emberekkel és sokszor úgy éreztem, mintha lelki társaimra találtam volna. Utána olvastam az interneten is sok mindennel nem értek egyet a szubkultúrával, de sok minden illik rám, így nem tudom eldönteni, hogy én is bele tartozom e. Mit gondoltok én is goth lennék? 20 évesn kezdem felfedezni magam, ez mennyire van későn és mennyire gáz?


2018. aug. 6. 11:37
 1/5 anonim válasza:

Tesó ez a te életed.. Te döntsd el, hogy beállsz közénk vagy sem. Nem értem, hogy miért itt kérdezel vad idegen emberektől egy olyan dolgot, ami kb csak rád tartozik. Ha rám hallgatsz, abbahagyod a kockulást még most. Gondolj bele, hogy mennyi időt vesz el az életedből.. Mozdulj ki otthonról, menj oda, ahova akarsz és csináld azt, amihez kedved van.

Nem baj, hogy pár dologgal nem értesz egyet. Pl én sem öltönyben mászkálok, mint a felnőttek. Fiatalos a stílusom (nagyon hajlok a horror punk felé). Az elhagyatott helyek jobban vonzanak, mint például egy temető vagy egy régi épület. Stb..

Ha úgy döntesz, hogy közénk állsz, eleinte még esetlen leszel. De minden kialakul szép lassan. Ne úgy képzeld el a dolgot, hogy egyszercsak arra ébredsz, hogy "hoppá én most goth vagyok". Ez is csak egy szubkultúra. Be lehet kerülni.. Ha gondolod írok bandákat, hogy kezdésnek legalább a zene meglegyen. És megsúgom, hogy most szombaton lesz az OGT..


17/f

2018. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jöhetnek a zenekarok.


Hallottam a találkozóról!

2018. aug. 9. 14:49
 3/5 anonim válasza:
62%

Bauhaus(legjobb régi), The Cure, Siouxsie and the Banshees, Cradle of Filth, Lacuna Coil, régi Motionless In White (már csak Mansont majmolják), Carnifex (ha bírod a durvulást), Sopor Aeternus, Nevergreen, Virrasztók, Gyöngyvér, Blutengel, Schwarzer Engel, Centhron, Terminal Choice. Meg lehet próbálkozni a black metállal is. Pl sokan szeretik a Dimmu Borgirt (nekem túl modern). Vagy DSBM.

+ horror punk: Misfits, Calabrese, Crimson Ghosts, Blitzkid, Wednesday 13, Murderdolls, Graves, Snow White's Poison Bite. De még rengeteg van..

2018. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Beleillesz, persze, mert a sztereotípiával ellentétben a goth nem egy tinidivat. De azt ajánlom, hogy mielőtt ezt kijelentenéd magadról, olvass utana először is a goth szubkultúrának, mert sok hülyeségbe bele lehet futni. Ha meg úgy gondolod, hogy igen, goth vagy... akkor örülök, hogy egvyel többen vagyunk.

Ha bármi érdekel, írhatsz privátot is.

2018. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! :)

Szerintem nem kell behatárold magad. Mi értelme lenne? Én 3 éve imádom komolyabban a metált, és amikor felvetettem magamba a kérdést hogy én mi vagyok valójában nem tudtam 'válaszolni. A stílusom goth és punk között van. Másodszor pedig, ha annyira el szeretnéd dönteni a választ csak egyedül hozhatod meg. Ki vagyok én hogy megítéljem hova tartozol? További sok sikert :)

2018. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!