Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Egy bajom van csak vele, a fizetés. Órabér alapján van, szóval sosem kapok ugyanannyit, de legutóbb (tegnap) 147 ezret utaltak... Kaptam már 200 ezret is de az csak egyszer fordult elő, amikor sok túlórám volt. Általában 150 ezer körül szoktam kapni, sok idő után ez volt most a legkevesebb fizum. Viszont amúgy meg nagyon szeretek itt dolgozni, a munkát is élvezem, a társaságot imádom... Csak kevés a fizetés. Most lesz fizuemelés, de nem hiszem, hogy nagyon túlzásba fogják vinni. Nem innen szeretnék nyugdíjba menni, az az álmom, hogy nemzetközi kamionsofőr legyek. Ősszel szeretném elkezdeni a B jogsit, és ahhoz, hogy elkezdhessem a C-t, legalább két éve kell, hogy legyen B-m. Szóval miután lerakom a B-t, van két évem, ami alatt félre kéne tenni a C-re, C+E-re, és a GKI-ra, de lehetőleg úgy, hogy mellette legyen életem is. Gondoltam arra, hogy kimegyek Angliába szobalánynak, vagy bármilyen más egyszerű munkára, de nem tudom, mennyire jó ötlet. Meg azt se, hogy ezt a B jogsi előtt, vagy utána kéne. És azt se, hogy addig mit csináljak. Maradjak a jelenlegi munkahelyemen, amit szeretek, és adnak kaját is (tehát arra nem kell költenem munkaidőben), vagy keressek valami másik egyszerű melót, ami picivel jobban fizetne, de nem sokkal (20-30, max 40 ezerrel), és ott kajára is kéne költenem. Egyáltalán Anglia jó ötlet a 2 év alatt, vagy maradjak itthon, a jól megszokott munkahelyemen kevés pénzért?

Bocsi, ha össze-vissza irkáltam, de fogalmam sincs, hogy mit csináljak, úgy érzem, hogy soha nem fog sikerülni összehozni az álommunkámat.



2018. aug. 10. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen angliai túrákból már sokan megjöttek. Sok munkatársam kiment aztán jó részük visszajött. Hiába keres 430 at mondjuk forintra átszámotva haviszonyat drága a szállás. Sokan lell egyrakáson lakni hogy olcsóbb legyen. Drága a közlekedés és az élet. Ezeket én is csak hallottam mástól. Szóval összességében nem sokkal jönni ki többre. De persze sokaknak meg összejön a dolog és haza se akar jönni többet. Van olyan ismerősöm aki egy idős hölgyre néz rá minden nap. Ezért kap ingyen egy szállást. Állandó éjszakás egy idősek otthonában. Mellette két helyre jár takarítani még. Degeszre kereste már magát.
2018. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amiket én néztem, ott viszonylag olcsó szállások "jártak" a melóhoz. Meg olvastam véleményeket, sokan írták, hogy minimum 200.000-et félre tudnak rakni havonta. Aztán ki tudja, hogy mi igaz belőle...
2018. aug. 10. 20:49
 3/14 anonim válasza:
szerintem csináld meg a b-s jogsit + egy okj szakmát háthat az meg tetszik és nem kell eljönnöd kamionozni. külső szemmel jó móka a kamionozás de ha már csinálod nem annyira buli. tapasztalatból mondom
2018. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretném, mert "kell". Nem akarom más szakmát, én kamionos szeretnék lenni. Semmi más szakma nem vonz (csak a sminkes még), ponthogy azt szeretném csinálni, és nem muszájból. Tisztában vagyok azokkal a dolgokkal, amiket mások hátrányként emlegetnek, de nekem még azok is tetszenek, és én azt is előnynek látom. Teljesen nekem való munka.
2018. aug. 11. 16:41
 5/14 anonim ***** válasza:
C-hez nem kell két éves jogsi. Én amúgy azt ajánlanám neked hogy dolgozz valamit itthon, szedd össze a jogsik árát, de csak C kategóriáig csináld meg. Aztán próbáld ki milyen. Utána lesz három választásod. Tetszik és továbbra is csinálni akarod -> E kategória. Nem tetszik az áruszállítás, de imádsz vezetni és sofőrként akarsz dolgozni -> D kategória. Inkább hagyod a fenébe mert mégsem olyan jó mint gondoltad és nem is akarsz tovább sofőrként dolgozni = csak a C kategória lett úgymond kidobott pénz. Bár ha dolgozol nemzetközis teherautósofőrként két hónapot, visszahozza az is az árát. Én így csináltam, nagy álmodozás ment nálam is, kb így gondolkodtam mint te, aztán rájöttem hogy nem nekem való. Most csinálom a D kategóriát. :) 22/f
2018. aug. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi :) Valamelyik nap én is pont ugyanazt mondtam egy ismerősömnek, hogy két havi jövőbeli fizumból vissza is jön a jogsik ára. :D Bár ezzel vannak fenntartásaim, valahogy túl szép, hogy igaz legyen. Vagy tényleg ennyire jól keresnek a kamionosok?
2018. aug. 12. 05:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Én szóló hűtős teherautón nemzetköziben (HU->CH - CH->HU) kerestem 21 nap melóval nettó 303 ezer forintot. Ez volt januárban. Tehát maga a C kategória és a GKI árát visszahozza két hónap alatt. De nekem nem jött be az áruszállítás.

(#5-ös voltam)

2018. aug. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
igen jól lehet keresni én 3 hétre kapok 1900 eurót. de ennek meg is van az ára, majd rájössz. :)
2018. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Napi 90 eurót kapok, 20 napot dolgozom, 10 napot otthon vagyok. De gondolj arra, hogy telnek az évek, 25 évesen kezdtem, ma itt vagyok 43, itt sokkal többet szívsz, törődsz mint egy irodában. Itt nagyon sok 20 év a fülkében, nem beszélve 40 - ről. Dől rólad a víz, máskor fagyoskodsz. Van, hogy pár napon belül más évszakban jársz.


Nem panaszkodom, elvagyok, jó pénzem van, asszony is jól keres, de komoly ára van, kétszer gondold meg.

2018. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ááá, nekem még ez is jól hangzik. :D Szeretem azokat a dolgokat, amik kívül esnek a komfortzónámon. A barátnőd hogy viseli, hogy ennyit vagy távol? Mindig is úgy gondoltam, hogy a kamionosoknak nincsen családjuk, de még csak kapcsolatuk se, mert többet vannak külföldön, mint itthon. Ezért is vonz ennyire ez a szakma, hiszen úgysincs senkim, de nem is szeretnék.
2018. aug. 12. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!