Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Egy bajom van csak vele, a fizetés. Órabér alapján van, szóval sosem kapok ugyanannyit, de legutóbb (tegnap) 147 ezret utaltak... Kaptam már 200 ezret is de az csak egyszer fordult elő, amikor sok túlórám volt. Általában 150 ezer körül szoktam kapni, sok idő után ez volt most a legkevesebb fizum. Viszont amúgy meg nagyon szeretek itt dolgozni, a munkát is élvezem, a társaságot imádom... Csak kevés a fizetés. Most lesz fizuemelés, de nem hiszem, hogy nagyon túlzásba fogják vinni. Nem innen szeretnék nyugdíjba menni, az az álmom, hogy nemzetközi kamionsofőr legyek. Ősszel szeretném elkezdeni a B jogsit, és ahhoz, hogy elkezdhessem a C-t, legalább két éve kell, hogy legyen B-m. Szóval miután lerakom a B-t, van két évem, ami alatt félre kéne tenni a C-re, C+E-re, és a GKI-ra, de lehetőleg úgy, hogy mellette legyen életem is. Gondoltam arra, hogy kimegyek Angliába szobalánynak, vagy bármilyen más egyszerű munkára, de nem tudom, mennyire jó ötlet. Meg azt se, hogy ezt a B jogsi előtt, vagy utána kéne. És azt se, hogy addig mit csináljak. Maradjak a jelenlegi munkahelyemen, amit szeretek, és adnak kaját is (tehát arra nem kell költenem munkaidőben), vagy keressek valami másik egyszerű melót, ami picivel jobban fizetne, de nem sokkal (20-30, max 40 ezerrel), és ott kajára is kéne költenem. Egyáltalán Anglia jó ötlet a 2 év alatt, vagy maradjak itthon, a jól megszokott munkahelyemen kevés pénzért?

Bocsi, ha össze-vissza irkáltam, de fogalmam sincs, hogy mit csináljak, úgy érzem, hogy soha nem fog sikerülni összehozni az álommunkámat.



2018. aug. 10. 13:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10.


Tolerancia kell. És aki minden nap otthon van, de hajnalban megy, este ér haza? Az is egy favágás. És amikor már gyerek is van, akkor nehéz igazán kamionozni. Nekem van egy négyéves kislányom.


Viszont 6 kiló és havi 10 napot egyvégtében semmi dolgom a munkámmal kapcsolatban, egy tollvonásnyi sem. Ezzel együtt nem könnyű.


Nem tudsz kiszállni, mert megszokod a pénzt, a magányt, otthon nehéz szót érteni másokkal mert tök más az életed, más körökben mozogsz, máshogy forog az agyad.

2018. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
fura, en pont ezeket jartam vegig. Kimentem a gliaba csak ugy elni, rajottem hogy ott nem nagyon lehet feljebb lepni, hazajottem leraktam a c, c+e-t, nagy almom volt a kamionozas, es szerintem nagyon jo dolog, de ugy erzem amig fiatal vagyok nem itt kellene eltolteni az eveimet... Most egyetemte akarok menni, valami oltonyos meloert aztan kitudja majd nyugdijas koromba vosszajovok :D 3 ev nekem boven eleg volt.
2018. aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Érdekes, én meg pont úgy vagyok vele, hogy mire ezt sikerül elérnem, addigra már tök "öreg" leszek (most vagyok 20), és vajon lesz-e értelme már annyira öregen ezt csinálni... :D Igen, egyszerre van kapunyitási és kapuzárási pánikom. :D Viszont öltönyös (az én esetemben ceruzaszoknyás, mert lány vagyok) meló nem kéne. Max valami egyszerűbb irodai, de azért túl sokat kell tanulni, ami nekem személy szerint nem éri meg. A kamionozás jobban fizet, és jobban is élvezném. :D

Amúgy te mennyi pénzzel mentél ki Angliába? Nehéz volt, sokáig tartott elhelyezkedni, munkát találni?

2018. aug. 13. 21:36
 14/14 anonim ***** válasza:
1000 fonttal, konnyu melot talalni, csak milyet... :D szallofakbn, ettermekben mindig van melo, de elegge aljamunka semmi penzert. Volt 900 fontos fizetesem, elment 350 a lakberre, egy kis lophasz lyukra, 150 a metroberlet, es akk meg nem kajaltam meg stb :D Nem sok ertelme volt, lakotarsak kozott voltak akik 5 eve kint vannak de egy qrva fityingjuk sem volt, akk mi ertelme? De en csak fel evig voltam, de tegyed fel a kerdeseid gyiken, ok jobban fogjak tudni hiszen fel Magyarorszag kint el mar Londonban :D
2018. aug. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!