Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 30-asok, szoktatok azon...

30-asok, szoktatok azon gondolkodni, hogy egyszer eljön a vég és vége az életnek?

Figyelt kérdés
Alapjában véve nem vagyok sem pesszimista, sem boldogtalan, de lassan elkezdtem félni a VÉGtől. Ez normális? Ti gondolkodtok ilyesmin? Nyilván van családom és kisgyerekem, lehet ezért ez a félsz, mert félek, hogy nem érem meg azt, hogy révbe ért és minden oké vele? Vagy mert félek attól, hogy mikor és milyen lesz, mikor eljön a pillanat? Fura, hogy már néha ilyesmiken agyalok és bepánikolok kicsit?
2010. jún. 21. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nemrég ünnepeltem a 38-dik születésnapomat..

Boldog vagyok,hiszen csodás családom van.Nem éhezek,nincsenek anyagi gondjaim..Többnyire mindent megkapok amire vágyom.De mostanában egyre többször gondolok én is a végre...Egyre többször álmodom a halott rokonaimról akiket nagyon szerettem,és egyre többször azon jár az agyam,hogy ki mennyi idősen halt meg...Ilyenkor teljesen magam alatt vagyok,mert rájövök,hogy a kedvenc nagynéném 42 évesen halt meg.A barátnőm anyukája 39 évesen halt meg...Szóval néha úgy érzem,hogy még nem csináltam egy csomó mindent,és félek,hogy lemaradok...Sajnos emiatt még a kötelező orvosi vizsgálatokra sem merek elmenni,hiszen jól érzem magam,nem fáj semmim,de nem merek lépni,mert attól is félek,hogy rossz hírt kapok..(pedig most nyáron muszáj lesz elmennem a kötelező nőgyógyászati vizsgálatokra,már nem halogathatom)..Igyekszem azért nem mindig erre gondolni,mert hiszek abban,hogy ha sokat gondolunk a rosszra előbb-utóbb bekövetkezik...

2010. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 10 éves korom óta gondolok rá minden nap...


21/L

2010. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodok már jó pár éve... 14 éves korom óta kb.

Pedig még csak 19 vagyok....-.-"

2010. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát , minden tisztelettel, de szerintem nem a 30-asoké csak a gondterhelés


Mi, tinédzserek , mit mondjunk, hogy még a 20-adik életévünket sem fogjuk betölteni, ha eljön az Apokalipszis ? Legalább a 30-asok már leélték életük egy részét, de mi mit mondjunk ? Milyen életet hagyunk hátra, mikor még alig kezdtünk el élni ?

2010. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!:)


Azért a 30-asok sem élték ám le még az életüket,sőt már javarészt apró gyermekeink vannak...


A kérdésre a válasz: 36 éves vagyok és én csak azért rettegek a végtől hogy addig ne következzen be amíg a gyerekeim nem lesznek önállóak!Nem szeretném magukra hagyni őket amíg fel nem nőnek mert szükségük van még rám egy darabig!:)

2010. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat. Nem tudom a szüleim, hogy csinálják, de soha nem hallottam panaszkodni, még ha fáj valamilyük akkor is képesek nevetni, időt szánni ránk, türelmesnek lenni. Én a gyerekemmel még tudok az lenni, de néha én is úgy érzem feladom, szüleimmel már nem tudok olyan türelmes lenni, ezért sokszor szarul érzem magam. Úgy gondolom addig kéne időt szánni rájuk míg együtt tudunk lenni. Szóval a példa amit tőlük látok nem ez, és mégsem vagyok képes. Fáradt vagyok sokszor, fáj hol itt, hol ott, és félek, hogy kifutok az időből és az övékből. Amúgy próbálok pont én is úgy gondolkodni, hogy jobb nem rágondolni mert akkor megtörténik a baj, ha sokat gondolok rá, ahogy az első válaszadó írta, de teljesen kitörölni, elfeljteni sem lehet. Vagyis én nem tudom.

Köszi mégegyszer a válaszaitokat.

2010. jún. 26. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!