Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék? Többi lent.

Mit tehetnék? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem tudok beilleszkedni az új osztályomba, a régi osztályomban mindenkivel jóban voltam kb, de itt egyszerűen nem megy, ha valaki hozzám szól, a pulzusom az egekbe szökken, zavarba jövök, emiatt néha tök értelmetlennek tűnök, az izgulástól nem is tudok normálisan beszélgetni, és ilyenkor szorongásaim vannak. Gondoltam már arra sokszor, hogy szorongáscsökkentő gyógyszert iratnék fel, de ebbe anyáék biztos, hogy nem mennének bele.

2018. aug. 25. 22:21
 1/4 madboy0602 válasza:
Ez a fanta szociális szorongás osztályváltáskor teljesen természetes, nekem középsuliban nagyjábol 2 évbe telt mire elmúlt, ha tényleg komoly, esetleg pszichológus egyszerűen tud segíteni, de szerintem csak engedd hogy vigyen a víz, biztosan másoknak is nehéz, csak te kicsit nehezebben viseled. Gyerekkorban az ember szinte mindig extrivertált, könnyen szerez barátokat, ezek később is megmaradnak, de osztályváltáskor kell újra megtalálni a helyedet. Maradj kicsit periférián, ismerd meg az osztályt, keresd meg azt a kis közösséget, esetleg egy embert aki mellett jól érezheted magad akár egy kicsit, menj osztálykirándulásra, és ismerd meg a tanáraid is jobban, az is sokat segithet, csak ne kötődj túlságosan. Szerintem semmi gond, én is ilyen voltam, de később sokkal jobb lett, egyetemen pedig majd csak hasonlóan lesz :)
2018. aug. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem próbáld meg elengedni a régi osztályodat és légy nyitott az újra. Én fösulin nem találtam a helyemet. Volt egy fantasztikus gimis osztályom sok barátom volt és nagyon szerettem őket. Sok élmény és jó dolog köt össze velük. Amikor bekerültem fősulira ezeket az embereket, légkört emberi értékeket kerestem. Rá kellett jönnöm hogy olyat soha nem fogok találni már, mert ezt csak azokkal az emberekkel élhető meg. Nyitottam mások felé.És megtapasztaltam h fősulin is vannak jó emberek, lehet ott is csapatban dolgozni, barátokat találni. Nem lett ugyanolyan jó, mert ez lehetetlen, de ez máshogyan lett nagyon jó :D

És ne törődj vele hogy mások mit gondolnak rólad!

2018. aug. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez normális. Én is ideges voltam új emberek megismerésekkor, de majd ahogy telik az idő, egyre többször kerülsz majd ilyen szituációkba és belejössz, sőt, te leszel a legmagabiztosabb. A gyógyszereket felejtsd el. Gondolj arra, hogy ők is emberek, lazíts, nem az a legfontosabb, hogy mások mit gondolnak rólad.
2018. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez már a második évem ebben az osztályban... egyszerűen nem tudok közbeszólni apró beszélgetésekbe se, mindig csendben vagyok, pedig nem vagyok csendes, nem tudom önmagamat adni, nem lenne bajuk a személyiségemmel és ez a baj, hogy bírnának, csak nem tudom egyszerűen önmagamat adni. Ha más barátaim barátaival találkozok, akik újak nekem, nyitott vagyok, nem értem az osztályommal miért viselkedek így. És az nem jó tanács, hogy menjek oda hozzájuk beszélgetni, mert nekem ez olyan, mintha azt mondanák, hogy ugorjak le egy szakadékról. Elég messze járok iskolába, suli előtt egyáltalán nem ismertem azt a helyet, az embereket ott végképp nem. Úgy ismerkednék, de nem tudok. Pszichológuson gondolkoztam már, de nem hiszem, hogy ezen tudna segíteni, meg drága is, és anyukám amióta felvettek, át akar rakni egy másik iskolába (a szüleimnek nem igazán mesélek dolgokat), és én is nagyon sokat gondolkoztam, hogy átmegyek, de nem tudnám előről kezdeni ezt, és ha anyukám megtudná ezt, átrakna.
2018. szept. 9. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!