Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19éves vagyok,2018-ban végeztem egy kereskedelmi iskolával,érettségi mellé kaptam egy eladói szakmát is.Most egy 1éves képzésre járok ahol kereskedői végzést kapok. Nem szeretnék ebben a szakmában dolgozni.De hogyan tovább?

Főként Okj-s szakmákat nézegetek,de a szakok leírásai alapján egyik sem hoz lázba hogy én ezt szeretném csinálni.(főként a biológia,kémia,töri,állatok érdekelnek)

Ti hogy találtátok meg magatoknak az ideális szakmát??

válaszokat előre is köszi



2018. nov. 26. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

az én sztorim nem egy követendő példa, mert eléggé megzuhantam, na de ez most nem annyira lényeges


olyan munkát kell találnod amit szívesen csinálsz, amit élvezel még a sok keserűségével együtt is

2018. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Fel tudnék sok mindent sorolni, de nem tudom mi érdekel. Egyetem/főiskolán nem gondolkodtál? Vannak kereskedelmi szakok is, ahol ha végzel 2-3x annyi lesz a fizetésed mint egy szakmával.
2018. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Én is kereskedelmivel kezdtem, de két év után otthagytam. Nem is érdekelt, plusz magánéleti problémák is bezavartak. Aztán munka mellett leérettségiztem gimnáziumban, mert mégse 8 általánossal kéne létezni, aztán meg ápolói szakot szereztem, ajánlásra. Ez be is jött, azóta is ápolóként tevékenykedem, szeretem is csinálni, egész egyszerűen jó érzés úgy bejárni, hogy szüksége van rám valakinek. A fizetés persze katasztrófa. Emiatt be is fogok vállalni még két évet asszisztensi képzésre, amitől még mindig nem lesz jól fizető állásom, de egész egyszerűen nem tudom magam elképzelni más területen, az egyetem meg nem az én világom - pláne munka mellett.


Kedves Kérdező, a Te utadat Neked kell megválasztanod. Érdeklődési köröd alapján nekem az állatorvos ugrott be elsőre, de az komoly tanulmányokat követel. Esetleg asszisztens egy állatorvos mellé? Ha kisebb felelősséget szeretnél, állatkereskedésben eladó, ha bírod a mocskot, állatgondozó, tenyésztő. Kihúzhatjuk az állatokat is, marad biológia+kémia és jöhetsz mellém egészségügyisnek. ;)

2018. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

19-20 évesen még simán elkezdheted az egyetemet is, bár akkor végig kell csinálni MSc-ig annak van értelme.

Ha csak középfokút szeretnél technikus, labor asszisztens simán lehetnél, és azzal valószínűleg normálisan is keresnél.

2018. nov. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!