Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a túlzott féltékenységről?

Figyelt kérdés

Tehát van egy fiú (ráadásul nem is járunk)és egész nyáron a Balatonon dolgozik. Egyébként jó barátok vagyunk de én szeretnék tőle többet is csak még ezt ő nem tudja. Lemenni hozzá sajnos több ok miatt sem tudok.


Mikor olvasom egy közösségi site-on, hogy pl. lemegy egyet sörözni akkor annyira szmorú vagyok meg dühös is, hogy legszívesebben megölnék valakit aztán meg magamat. És ez mindég így van, akármit csinál egyszerűen nem vagyok nyugodt ha nem velem beszél éppen.

Tudom, hogy ez nem normális, de akárhogy próbálok vele nem foglalkozni, sosem tudom azt mondani, hogy "jó menny csak, érezd jól magad". Mit tudnék tenni azért, hogy leszokjak erről?


2010. jún. 30. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Leszokni? Ez nem cigi. Vagy csinálj valamit a pasiért, azaz szerezd meg, vagy keress fel valamilyen szakembert, és kúráltasd ki magad.
2010. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt mondják a féltékenység alapja az önbizalomhiány. fontos, hogy elfogadd magad úgy, ahogy vagy. oké, mindenki ezt mondja, de el kell fogadnod, hogy minden ember egyedi és te is a hiányosságaiddal együtt vagy önmagad!

ha már sikerült meggyőznöd magad, akkor akár kezdeményezhetsz is, vagy ha nem akarsz, akkor hagyd, hogy kitombolja magát, de én inkább az előbbit javaslom! de jól gondold meg, mert ez akár egy jó barátság végét jelentheti!

2010. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nos...nem akartam említeni amíg ez nem válik szükségessé de a helyzet sajnos bonyolultabb. Én is fiú vagyok és hát a srác pedig csak szexuálisan foglalkozik melegekkel, de nem tudna beléjük szeretni. Ennek fényében mit tudnék tenni a féltékenység ellen?
2010. júl. 1. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor is azt javaslom, hogy mond el neki, mert csak gyötrődni fogsz, ha csak reménykedsz, hogy lesz vmi köztetek, a féltékenység is azért van, mert te igazából járni szeretnél vele és félsz, hogy nem fog összejönni, ez ellen úgy tehetsz legkönnyebben, ha elmondod neki az igazat, biztos nehéz lesz és biztos meglepődik majd, de túl kell esned rajt!
2010. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2010. júl. 1. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!