Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok szeretni?

Miért nem tudok szeretni?

Figyelt kérdés
Olyan érzelmetlennek érzem magam, és rossz így élni. És nem tudom miért van ez. Pedig amióta emlékszem otthon sok szeretet kaptam, tehát szerintem nem valami élmény(ek) következménye, hanem nem tudom miért van. Kívülről nem látják rajtam, nevetős, barátságos vagyok, de senki iránt semmi kötődésem nincs, még a család iránt sem. Legbelűlről idegesítenek az emberek, amit persze soha nem mutatok ki, de nagyon nehéz így "hazudva" élni. És annyi mindent próbáltam már tenni, hogy szeretni tudjak, de nem megy. Hogy tudnék megtanulni szeretni szerintetek? Vagy miért nem tudok? Utálom ha megölelnek, mert nem bírom viszonozni és már csak az érintést is. És ami a vicc, hogy másoktól hallottam vissza magamról, hogy mennyire közvetlen, empatikus és barátságos vagyok.. és tök rossz, hogy mindez igazából csak egy képmutatás. Nagyon szeretnék megtanulni szeretni, de teljesen tanácstalan vagyok, mit tegyek?

2019. ápr. 13. 18:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%
A probléma az, hogy vallásosként viselkedsz, valójában pedig sz...rsz az egészre legbelül, így csak képmutatás az egész. Meg kell vááltoztatni a valláshoz való viszonyod és a rengeteg kötöttséget, amit így a nyakadba veszel. Egy szörnyeteggé fogsz válni, ha hazugságban élsz, de lehet, hogy püspök lesz belőled:)
2019. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

Én sem értettem, miért nem tudok szeretni, rossz embernek gondoltam magam, mert leszarok mindenkit, de elvárom, hogy szeressenek.


De felnőttként átgondolva jobban megértettem. A természetem miatt van.


Olyan csaladból jövök, ahol a legfiatalabb tag is 7 évvel volt idősebb, túl fiatal voltam oda, csak idegesítettem őket, plusz a nagy erőviszonyok miatt pofonnal neveltek, mert tudtam, hogy apukam vagy a tesó ha ütnek az fáj.


Emellett nem volt helyben egy nagymama, aki minden nap besegített, ezért

a szülőknek már elegük volt, tesónak is, amikor beszervezték őt is, hogy vigyen engem ide-oda. Szóval hogy púp voltam a hátukon.


A fentiek miatt türelmük se volt hozz, ilyenkor durvan viselkedtek.


A szüleim és a tesó is imádták a rokonokat kibeszélni, ha jóindulatú voltam, naivnak neveztek és belém verték, hogy melyik rokon miért egy csődtömeg.


A rokonok közül is volt, aki mindig éreztette velem, hogy idegesítő vagyok,de mindig vett valami drága ajándékot, amit nem kértem, azrán a rokonok mondták, hogy mennyire szeret rngem, mennyit költ rám.


Az osztálytársaim és a tanárok is kihasználtak, ha nem hagytam magam, a tanár kiabált velem.

Később bántottak is a gyerekek, fizikálisan, verbálisan.


A szüleim elválltak és állandóan egymást szídták.


Anyám kiabalt a négyesekért, a hármassal haza se mertem menni.


15 éves korom körül kezdtem észrevenni, hogy nem érdekelnek mások. Mindig volt valaki akinek a függője voltam, de csak azért, hogy szeressen. Ha valaki mesél valamit, hogy mi volt vele, untat, ellenben én elvárom, hogy érdekelje azt, akinek a függője vagyok, hogy mi van velem, sőt ő az egyetlen, akit szívesen meghallgatok, akármit mond.


Szerelmes sosem voltam, voltak kapcsolataim, de nem szerettema másik felet, csak nem akartam azt, hohy ez kimaradjon az életemből.


Nem akarok rosszat az embereknek, csak egyszerűen hidegen hagynak.

2021. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 petikehun válasza:

Először is a 12-esnek üzenem, hogy sajnálom amin keresztül ment.


Érzelmi zsarolás. Soha ne csináljátok senkivel, nem tudjátok mekkora kárt okozhattok vele.

Akit ezzel a manipulációval akarnak rávenni mindenre, annál kialakul egy védelmi mechanizmus ez ellen.

Pl.: Ha a halálomon lennék se vennéd fel a telefont.


Mivel az érzelmekre akarnak hatni vele, a védelmi mechanizmus az lesz, hogy tudatalatt kigyomlálják magukból az érzelmeket a sértett felek, amit nagyon nehéz helyrehozni.

Ez konkrétan ahhoz vezet, amit leírtál. Remélem azóta jobb.

ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!