Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kilátástalanságot, depressziós...

Kilátástalanságot, depressziós hangulatot hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs munkám, nem is nagyon volt még értékelhető, csak diákmunkák. Az egyetemet később kezdtem pár évvel, így később is végeztem, mint az átlag. A diplomámmal úgy érzem, nem sokra megyek, de tanulni már nincs erőm, meg igazából egyik szaknak sem látom értelmét. Nem azt mondom, hogy nem vesznek fel vele helyekre, de főleg olyan munkakörökre alkalmas, amik engem nem érdekelnek. Sőt, igazából semelyik munka sem érdekel, csak kényszerből küldözgetek önéletrajzokat, mert szükségem van bevételre. Nem akarok ilyen lenni, mindig arra vágytam, hogy valami szuper hivatásom legyen, de nem jött össze. Csak a kilátástalanságot érzem minden nap, és egyre depressziósabb vagyok. Mit tudnék ez ellen tenni? Jelenleg olyan szar állapotban vagyok, hogy kb. Csak az okoz örömöt ha megnézek egy filmet, vagy egy sorozatot, az eltereli a figyelmem, de néha már az sem segít.
2019. máj. 13. 16:15
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Üdv a valóságban. Szerintem az emberek 90%-a olyan munkakörben dolgozik amit ki nem állhat. Mégis dolgozik mert muszály. Téged nyilván meg eltartanak ha megteheted hogy ne dolgozz. Menj dolgozni keresel lekötöd magad nem lessz időd mentális betegségekre.
2019. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rendőrség vagy katonaság!
2019. máj. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
2019. máj. 13. 16:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tudom, hogy a legtöbb ember azt csinálja, amit nem is szeret, de ezt nehéz feldolgozni. De muszáj lesz, nyilván, valahogy.
2019. máj. 13. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Lány vagy, és?


Manapság, a rendőrségre több lány jelentkezik, mint fiú!

2019. máj. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék se rendőr, se katona lenni, de azért köszi a tippet.
2019. máj. 13. 20:31
 7/8 anonim válasza:
Menj el egyenlőre oda, ahova felvesznek és egy ideig tűrd, közben próbáld meg rávenni magad arra, hogy szerezz új barátokat vagy esetleg találkozz régiekkel. Nem tudom, hogy szeretsz-e beszélgetni emberekkel, de akár az is adhat örömet. Plusz ha megismerik a helyzetedet és jellemedet, akkor reménykedhetsz benne, hogy lesz valami jó ötletük, hogy milyen munkát próbálhatnál ki.
2019. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember szenved és szenvedett ugyanebben a problémában.

Például amikor én szenvedtem találkoztam egy emberrel akinek nálam is rosszabb volt a sora és mégis körmeszakadtával küzdött egy olyan álomért amit reménytelennek gondolna bárki.

Én meg azt mondtam ha egy ilyen ember képes küzdeni még ilyen háttérrel is akkor mi a baj velem?


Most ott tartok hogy megbukok az egyetemen és betegszállítóként dolgozok nagy álmom hogy vállalkozó leszek és minden nap teszek is az ügy érdekében. elkezdtem könyveket olvasni leteszem a nyelvvizsgám holnap tanácsot kérek tanáromtól hogy az álmom elérésééhez milyen szakra kellene járnom és még egy 3-as átlaggal is jelentkezni fogok


Tudod mi az mai az álmod és közted áll? Az a szor kifogás amit beadsz magadnak miért nem érheted el.

2019. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!