Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért írnak így sokan?

Miért írnak így sokan?

Figyelt kérdés
Elektronikus ezközökön sokszor látom hogy ékezetek nélkül írnak, holott magyar billentűzete van és mégis elhanyagolja, az még hagyján. De van hogy a kényelmesség szintjén már odáig is eljut az illető hogy nem is írja nagybetűvel a mondat elejét, és nem írja ki pl.: a hogy szót hanem h. Szerintem ez már nem is a magyar nyelv, szinte van hogy érthetetlen. Én mindig kiszoktam írni a dolgokat és írok ékezeteket is. Ha kényelmetlen elforgatom a telót és úgy nagyobbak lesznek a betűk.

#számítógép #gép #írás #írni #elektronikus írás #telefon okos telefon
2020. márc. 9. 14:55
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
18%

Hát igen,ez az újkori vívmánya.


Én csak akkor írok ekezettel, ha javít az autocorrect.

2020. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
28%
Na, te sem tudsz helyesen írni, szóval bagoly mondja verébnek...
2020. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
44%

Telefonon ez inkább a gyorsaságról szól. Én általában ékezetezek, de van, hogy rittig nem azt veszi be a nyomvatartás-csúsztatással, és mikor már hatodjára törlök vissza, akkor marad az ékezet nélküliség. Sőt, olyan is van, hogy vegyesen használom, ahol nem rakja ki, úgy hagyom. :D

Ettől még tudom helyesen írni.

A nagy betűt meg magától használja a telefon, ilyen gondom nincs. De pl gépről én se mindig használom, ha nem kerek mondatokat írok (ld. messenger).

2020. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
44%
Lustaság, na meg "kompetencia alapú oktatás". Mondjuk én ha ilyet látok, kapásból kerülök bármiféle kommunikációt az írójával. Én is megtisztelem a másikat azzal, hogy rászánom azt a plusz időt a szavak kiírására, és az ékezetekre, szóval elvárom hogy a másik viszonozza ezt. Azt hiszem ez nem akkora elvárás, hisz nem azt kérem, hogy hiba nélkül írjon a másik (erre én sem vagyok képes, bár ez gondolom látható többek számára is).
2020. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim válasza:
30%
Nekem kiváló helyesírásom van, de a mondatok elejét neten, üzenetben nem fogom mindig nagybetűvel írni. Viszont sokkal gázabbnak tartom, hogy valaki nem képes elsajátítani az általános iskola 3. osztályának anyagát, és szarul írja az igekötőket. "kiszoktam írni a dolgokat" - az ilyen embereket nagyon lenézem.
2020. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én is lenézlek téged nyugi, mert attól az még nem magyar nyelv. Gondolom te is hibáztál már ebben az eléggé egyoldaló, egoista, és nárcisztikus életedben és mégsem néztek le, mert nem tudják milyen vagy. Remélem majd lesz egy ember aki az okostojás fejednek egyszer majd megmondja vagy érezteti is vele egy kicsit fizikailag hogy mi a szitu... A többieknek köszi!
2020. márc. 9. 16:19
 7/59 anonim ***** válasza:
37%

"Köszi szépen! Én is lenézlek téged[vessző] nyugi, mert attól az még nem magyar nyelv. Gondolom[vessző] te is hibáztál már ebben az eléggé egyoldaló[ú], egoista,[nincs vessző] és nárcisztikus életedben[vessző] és mégsem néztek le, mert nem tudják[vessző] milyen vagy. Remélem[vessző] majd lesz egy ember[vessző] aki az okostojás fejednek egyszer majd megmondja[vessző] vagy érezteti is vele egy kicsit fizikailag[vessző] hogy mi a szitu... A többieknek köszi!"


Ha már a magyar nyelv rejtelmein lovaglunk. :D

2020. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Ennyi vesszőt max a te fejedben írnak egy mondatba. Köszönöm szépen a kioktatást, és nagyon ügyes vagy mondhatom hogy tele írod az egészet vesszővel.
2020. márc. 9. 16:26
 9/59 anonim ***** válasza:
82%

"Miért írnak így sokan?"

Mert igénytelen gyökér bunkók.

A "h" betűs dolog különösen undorító, kisbetűs mondatkezdés undorító, ütni tudnék ilyenektől, ahogy lealázzák az anyjuk nyelvét, hazájuk nyelvét.

Szánalmas trógerek.

2020. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsó válaszólóval!
2020. márc. 9. 17:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!