Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért írnak így sokan?

Miért írnak így sokan?

Figyelt kérdés
Elektronikus ezközökön sokszor látom hogy ékezetek nélkül írnak, holott magyar billentűzete van és mégis elhanyagolja, az még hagyján. De van hogy a kényelmesség szintjén már odáig is eljut az illető hogy nem is írja nagybetűvel a mondat elejét, és nem írja ki pl.: a hogy szót hanem h. Szerintem ez már nem is a magyar nyelv, szinte van hogy érthetetlen. Én mindig kiszoktam írni a dolgokat és írok ékezeteket is. Ha kényelmetlen elforgatom a telót és úgy nagyobbak lesznek a betűk.

#számítógép #gép #írás #írni #elektronikus írás #telefon okos telefon
2020. márc. 9. 14:55
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
0%

ha majd abbahagyod a sulit, rájössz hogy ezek nem annyira fontosak. plusz ez a net, az itt elkövetett kommunikáció inkább a beszélt nyelvre hasonlít, nem az irottra.

a nyelv kommunikációs eszköz

megértetted amit most irtam? igen. nem önmagáért van

plusz tableten, telón nem is mindig teszi ki az ekezeteket, mint pl most sem, én meg nem fogok neked egyesével ékezeteket írogatni csak azért hogy jól érezd magad

2020. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
20%
#4 akkor mégis mit keresel még itt?
2020. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
23%

pedig kérdező, a #7esnek igaza van

ha már vered magad itt nyilvánosan, akkor legalább lenne mire

2020. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
72%
A műveletlen, igénytelen bunkók mindig, mindenre találnak kifogásokat.
2020. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
56%
Az igekötős szavak helytelen írása engem is zavar, viszont ez azok hibája is akik a telefonok billentyűzet programjait csinálják, mert azok szótárában is rosszul szerepel.
2020. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:
Utolsónak igaza van. Attól még hogy nem az írott nyelvre... Hát kösz, de ez az írás. Attól még ronda, olvashatatlan, és még gyalázza is a magyar nyelvet. De ki kell írni hogy hogy, meg kellenek ékezetek és rendesen kell írni... Még ki tudja milyen hülyeségek vannak a "kényelem" érdekében. Ha kicsinek találja akkor forgassa el, én is ezt teszem, és ki is írja mindig a tlefon. Jól és tisztelettel írok, elvárom ezt mástól is. Olyan mintha tőmondatokban válaszolna, az is elég flegma. Zavaró egyszerűen hogy el sem tudom olvasni amit ír, csak mert neki ez így kényelmes. Már rég elhagytam az iskolát és fontosnak tartom.
2020. márc. 9. 19:20
 17/59 A kérdező kommentje:
Vagyhát nem az utolsó hanem előtte mert már írtak azóta.
2020. márc. 9. 19:21
 18/59 A kérdező kommentje:
*telefon
2020. márc. 9. 19:23
 19/59 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ennyi részben írok. De még olyat is láttam ahol még arra sem vette a fáradtságot hogy írásjeleket írjon.
2020. márc. 9. 19:26
 20/59 anonim ***** válasza:
41%
Te sem veszed a fáradtságot arra, hogy írásjeleket használj. Ez így álságos vergődés. A "hogy" szócskán rugózol, hogy ki hogyan írja, de következetesen képtelen vagy vesszőt tenni a hogyok elé, holott ez egy elég egyszerű nyelvtani szabály, amit általános iskolában kellett tanulj te is.
2020. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!