Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért írnak így sokan?

Miért írnak így sokan?

Figyelt kérdés
Elektronikus ezközökön sokszor látom hogy ékezetek nélkül írnak, holott magyar billentűzete van és mégis elhanyagolja, az még hagyján. De van hogy a kényelmesség szintjén már odáig is eljut az illető hogy nem is írja nagybetűvel a mondat elejét, és nem írja ki pl.: a hogy szót hanem h. Szerintem ez már nem is a magyar nyelv, szinte van hogy érthetetlen. Én mindig kiszoktam írni a dolgokat és írok ékezeteket is. Ha kényelmetlen elforgatom a telót és úgy nagyobbak lesznek a betűk.

#számítógép #gép #írás #írni #elektronikus írás #telefon okos telefon
2020. márc. 9. 14:55
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
0%

mi undorító ezen?

sosem értettem mi a jó a grammernáciskodásban

kérdező, lehet neked magyarázni, de csak nyomod ugyanazt a lemezt

egy korlátolt szerencsétlen vagy, aki szeretne beleszólni más dolgába

saját magad úgy írsz ahogy akarsz, de hogy pl én mit csinalok, ahhoz aztán semmi közöd, a véleményedet se kérdezte senki, a világ sem a te kedvedért létezik

2020. márc. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
61%

Az igénytelen és önző primitívek nem értik, hogy amikor egy közösségi felületet használnak, tiszteletben kellene tartani mások érzékenységét.

Ha bemégy egy szobába odafingasz más orra alá? Képébe fújod a büdös bagód?

Vajon miért van sok fórumon a szabályzatba foglalva, hogy ne irritálj másokat bunkó írással? (Ha nem is ilyen szavakkal.)

Önző majmok ezt nem érthetik, hogy vannak emberek, akik még könyveken nőttek fel, nem a telefonba bambulva, ezért zavaró számukra a primitívség minden ilyen megnyilvánulása.

2020. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
Addig nincs közöm hozzá amíg nem látom, ha nekem írod már van hozzá. Nehogy már az legyen az új divat hogy ne lehessen elolvasni...
2020. márc. 10. 16:00
 34/59 A kérdező kommentje:
Utolsó! Teljes mértékben egyet értek veled.
2020. márc. 10. 16:02
 35/59 anonim ***** válasza:

"Az igénytelen és önző primitívek nem értik, hogy amikor egy közösségi felületet használnak, tiszteletben kellene tartani mások érzékenységét."

nem, te nem érted a közösségi felületet

egyébként lehet szűrni, nem kell közösködni az "igénytelen primitív"-ekkel

2020. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
0%

#33 akkor se sok

ugyanis nem a te igenyeidet elégítenem ki amikor írok

majd ha fizetsz érte, szolhatsz bele, támaszthatsz elvárásokat

2020. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:
De nekem írsz, amikor nekem írsz akkor azt is bele kell számítani hogy el tudjam olvasni.
2020. márc. 10. 17:56
 38/59 A kérdező kommentje:
Én még könyveken nőttem fel és nem a mobilon.
2020. márc. 10. 17:57
 39/59 anonim ***** válasza:
0%
#37 ja az engem nem érdekel :)
2020. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
0%

#38

én meg írtam is. képzeld abban voltak nagybetűk. de jó ötletet adtál. a következőben nem lesz

2020. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!