Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért írnak így sokan?

Miért írnak így sokan?

Figyelt kérdés
Elektronikus ezközökön sokszor látom hogy ékezetek nélkül írnak, holott magyar billentűzete van és mégis elhanyagolja, az még hagyján. De van hogy a kényelmesség szintjén már odáig is eljut az illető hogy nem is írja nagybetűvel a mondat elejét, és nem írja ki pl.: a hogy szót hanem h. Szerintem ez már nem is a magyar nyelv, szinte van hogy érthetetlen. Én mindig kiszoktam írni a dolgokat és írok ékezeteket is. Ha kényelmetlen elforgatom a telót és úgy nagyobbak lesznek a betűk.

#számítógép #gép #írás #írni #elektronikus írás #telefon okos telefon
2020. márc. 9. 14:55
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:
Ha egy ilyet meglátok valakinél azt kapásból tiltom.
2020. márc. 13. 14:43
 52/59 A kérdező kommentje:
Aki rendesen olvas és tanul könyvekből, az nem ír így.
2020. márc. 13. 14:44
 53/59 A kérdező kommentje:
Ja, oké! Akkor én meg el sem olvasom amit ír, maximum visszaírok hogy lusta és tiszteletlen. Ha nekem ír én azt várom el, amit én is megteszek. Ha ennyire arról beszél, hogy neki csak senki ne parancsoljon, akkor nekem meg senki ne parancsoljon hogy olvassam is el. Ennyi! :-)
2020. márc. 13. 14:47
 54/59 anonim ***** válasza:

#50 simán el tudtam olvasni

ezt a nyüglődést befejezhetnéd

a világ változik, ha eléfekszel akkor is

nézd a jó oldalát, mert így zsémbes, savanyú öregember leszel

mi a jó neked ebben?

mert azt látom hogy nem csak az irásképpel van gondod, hanem sok minden mással is

mikor halt meg a benned lévő gyerek aki kíváncsi a világra?

2020. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Kerdezo, kozted es koztem ott van a kulonbseg, hogy en tudok kozpontozni, es tudom helyesen hasznalni az irasjeleket. ;)

Hiaba vergodsz, itt sem te vagy a helikopter.

2020. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
Nem értelek! Írj érthetőbben, máskülönben el sem olvasom.
2020. márc. 14. 16:02
 57/59 anonim válasza:
100%
Nagyobb bajod sose legyen :)
2020. márc. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim válasza:
Figyelj, én is rövidítve írok, de csak a barátaimnak, szüleimnek, családnak (hogy is mondjam, a fiatalabb korosztályok belül, akik még értik is). Szinte sose írok ékezetet, a telefon kijavítja, csak akkor teszek ékezetet, mikor a telefon nem tett. Ennyi. Ez nem nagy vész. Mert ha az lenne a problémád, hogy valaki mennyire nem tud írni, és csak ütögeti a billentyűzetet, totál érthetetlen. De ha gyorsan kell írni, rövidítek. Megértjük egymást. Másrészről pl GYIK-en azért jobban figyelek, nem rövidítek. Ha meg hivatalosan kell írni, nyilván még annál is jobban. Szerintem ez nem akkora probléma, bocsi.
2020. márc. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim válasza:
Jajj és utolsó vagyok. Ha nem fogadod el, mikor valaki elmondja a véleményét, akkor minek írod ki a kérdést? Pl. eléggé ki tudnálak oktatni nyelvtanilag, de nem teszem, mert nem ez volt a kérdésben. Engem a nyelvtani hibák zavarnak. Meg az, amikor szidod a generációm.. Miért általánosítasz? De tényleg nem értem, miért nem lehet elfogadni, hogy nem mindenki olyan...
2020. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!