Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért írnak így sokan?

Miért írnak így sokan?

Figyelt kérdés
Elektronikus ezközökön sokszor látom hogy ékezetek nélkül írnak, holott magyar billentűzete van és mégis elhanyagolja, az még hagyján. De van hogy a kényelmesség szintjén már odáig is eljut az illető hogy nem is írja nagybetűvel a mondat elejét, és nem írja ki pl.: a hogy szót hanem h. Szerintem ez már nem is a magyar nyelv, szinte van hogy érthetetlen. Én mindig kiszoktam írni a dolgokat és írok ékezeteket is. Ha kényelmetlen elforgatom a telót és úgy nagyobbak lesznek a betűk.

#számítógép #gép #írás #írni #elektronikus írás #telefon okos telefon
2020. márc. 9. 14:55
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
29%
H6gy6t0k m6r 3hh3z m1t 5z0lt0k ??
2020. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
18%

a nyelv egy kommunikációs eszköz, a magyar egy élő nyelv, ami folyamatosan változik. nincs olyan hogy satnyul, nincs olyan hogy gyalázza. úgy használom ahogy nekem tetszik, mivel az enyém. 20 éve még senki nem írt olyat, hogy eszek iszok alszok, és az a tippem hogy el fog tűnni a ban, ben

a nyelv használói mindig egyszerűsítenek, de új szavak is keletkeznek, pont ez benne az érdekes hogy állandóan változik, él! ha halott nyelvet akarsz, ott a latin. nem beszéli már senki

2020. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
18%

kérdező, te nem ismered a vesszőket

látod, nálad már el is tűntek

nalam nincsenek nagy betűk

mégis mindketten értjük mit ír a másik

el kéne felejteni az iskolát

nincs olyan hogy szabály

ezek ajánlások

nincs róla törvény, nem kötelező betartani

2020. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:
Vesszőket nem kell minden szó végére tenni, oda kell ahol a hangsúlyt felviszem, vagy felsorolásnál. Igen írok ékezeteket. De írtózatosna zavaró ez: szia h vagy m csinalsz. Ütni tudnék ezért. Az írás azért van, hogy jól írjunk és nem azért hogy bizonyos szavakat írjunk csak ki és hogy az ékezeteket ne írjuk.Mi az hogy eltűnik? Akkor ne is írjunk! Ott az oldal a betűket meg elképzeljük hogy ott vannak. Sőt lap és oldal se legyen azt is képzeljük oda.
2020. márc. 9. 20:17
 25/59 A kérdező kommentje:
Undorító ha nem írnak ékezeteket, nem írják ki a szavakat, nem írnak írásjeleket, és még egy nagybetűre sem fáradnak.
2020. márc. 9. 20:19
 26/59 A kérdező kommentje:
Miért kell ennyire kényelembe helyezni magunkat? Érthetetlen és csúnya. Úgy kell írni, ahogy mindenhol vállalnánk.
2020. márc. 9. 20:22
 27/59 anonim ***** válasza:
0%

Engem az zavar inkább,mikor ilyeneket hallok,vagy olvasok:

Otthol vagyok.

Csikaros lett a cd lemez.

Vettem kalbászt.

Fáj a térdem mert sokat kellett térdepetyőlni.

Mögröndölöm a csomagot.

A régi kenyér már be van penészlesedve.

Gyűjjőn be.

Stb...

2020. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Ha ez beszéd, akkor érthető mert a vidékiek egy része így beszél, azaz tályszólásban.
2020. márc. 9. 22:08
 29/59 A kérdező kommentje:
Ha írásban, az paródia vagy csúfolás. Az tényleg zavar engem is. Ha nem akkor még annyi hogy ettől színes a magyar nyelv.
2020. márc. 9. 22:09
 30/59 anonim ***** válasza:
55%

Tályszólásban :Dddd

Imádom, hogy még te vagy felháborodva az internetes szlengen meg mások írásmódján.

2020. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!