Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért írnak így sokan?

Miért írnak így sokan?

Figyelt kérdés
Elektronikus ezközökön sokszor látom hogy ékezetek nélkül írnak, holott magyar billentűzete van és mégis elhanyagolja, az még hagyján. De van hogy a kényelmesség szintjén már odáig is eljut az illető hogy nem is írja nagybetűvel a mondat elejét, és nem írja ki pl.: a hogy szót hanem h. Szerintem ez már nem is a magyar nyelv, szinte van hogy érthetetlen. Én mindig kiszoktam írni a dolgokat és írok ékezeteket is. Ha kényelmetlen elforgatom a telót és úgy nagyobbak lesznek a betűk.

#számítógép #gép #írás #írni #elektronikus írás #telefon okos telefon
2020. márc. 9. 14:55
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
Legalább írsz ékezeteket és kiírod a szavakat. Csúnya az egész, már így is.
2020. márc. 10. 21:06
 42/59 anonim ***** válasza:
63%

"egyébként lehet szűrni, nem kell közösködni az "igénytelen primitív"-ekkel"

Ez egy ostoba és képmutató érv. Ha így lenne, akkor a trollokat sem kellene törölni, hanem csak simán ne olvassa el, aki nem akarja.

De ez köztudottan nem működik, mert a trollok ingerlik, irritálják a normális fórumozókat.

Mintha azt mondanád, hogy a képembe fújod az ocsmány bagófüstöd, én meg ne szívjam be, ha nem akarom. Viszont jogom van befogni a pofám.

Arcátlanság netovábbja!

2020. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

arcátlanság hogy írok? hát azért álljon már meg a menet! ez nem valami szolgáltatás! jó hogy nem támasztasz a tartalmon kívül más igényeket!

megérted amit írok?

igen

ha ennél több kell, irattas magadnak cikkeket, vagy fizess elő vmilyen akár online újságra pl

ott majd lehetnek igényeid

jó hogy nem szabod meg, mire hogy válaszoljunk!

2020. márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem! Miért kell így írni?? Láttam olyat ami tényleg nagyon zavart, hogy a toldalékokat is lehagyta.
2020. márc. 12. 23:53
 45/59 A kérdező kommentje:
Ti a telefonotokba vagytok görnyedve és életetekben nem láttatok még könyvet. Ilyen az új generáció, rossz, tiszteletlen és igénytelen.
2020. márc. 12. 23:54
 46/59 A kérdező kommentje:
Mi a baj abban, hogy én is elvárom azt tőled amit én betartok??? Mi a baj abban hogy szeretném ha már nem lenne ennyire kényelmetlen ez a világ, hogy ennyire spórolni kellene az energiával?? Ez olyan megerőltető?? Á, é, ü, ű, ö, ő, ó kiírása, hogy, valami..., és a többi szó kiírása, .!?, és egy nyomorult nagybetű a mondat elejére. Az is nagyon zavaró tud lenni ha kisbetűvel írják a nevem. Ennyire azért már nem legyen ez a világ ilyen nehéz, hogy már ennyire kellene spórolni az energiával.
2020. márc. 13. 00:01
 47/59 A kérdező kommentje:
NINCS olyan hogy beszélt vagy írt nyelv! Az írás a beszéd lejegyzése.
2020. márc. 13. 00:03
 48/59 anonim ***** válasza:
55%

De igen, van kulonbseg a beszelt és irt nyelv kozott. A nyelveszek allitjak, nem mi. Sot az online hasznalt nyelvben is van kulonbseg, pontosan azert mert telefonrol/geprol mas stilusban ir az ember. Szoban nincs olyan h ne hasznalnal ekezetet. Pl.

Mondom egy indokot a sok kozul, ami a hatterben all: angol kiosztasu billentyuzet, meg regi nyomogombos telefon. Aki ezeken tanult gepelni, ott nincs ekezet. Rutinbol, gyorsan irok neten, nem fogom neked az ekezetes betuket keresgelni.


Kb 200 kotetes hazikonyvtaram van itthon, nem mondom h olyan hajjdesok, de van. Gyerekkorom ota olvaso kozegben nottem fel, csak nagyreszt nem sajat konyveken, hanem konyvtaron.

A konyveimet kb 70%-ban olvastam is (es a tobbi is sorra fog kerulni).


Ertelmisegi ember vagyok, veled ellentetben tudok nyelvtanilag helyesen irni es nem vetek olyan ordas hibakat mint a j-ly helytelen hasznalata.

De nem fogok a hozzad hasonlok kedveert maskepp irni telon. Pont.

Es nem engem minosit ez.

2020. márc. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

40+ vagyok kérdező

annyira nem láttam könyvet, hogy mint korábban említettem, írtam is

fogalmad sincs kik valaszolnak, azok mivel foglalkoznak

úgyhogy csinyján a minősítésekkel!

plusz lassan elengedhetnéd a témát

senkinek nem fogjátok megszabni hogy írjon

2020. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem értem amit írsz! Na figyelj! A számok után vannak az ékezetes betűk és az alatt. Nekem az sértés hogy ha nem veszi a fáradtságot hogy rendesen írjon. Na, de figyelj! igy erted h mit irok mert sztem semmit sem nem latod h m mondat es nem is tudod h kerdo, v milyen Ugye milyen zavaró?? Semmivel sem kényelmesebb, mint a rendes írás.
2020. márc. 13. 14:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!