Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konkrétan mire jó a fi relé?

Konkrétan mire jó a fi relé?

Figyelt kérdés
Megéri beszereltetni?

#villany #ház #áram #Fi-relé #biztosíték #elektronika, #villanyászat
2021. máj. 8. 21:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy szerinted felesleges rugózni rajta, az egyik válaszolót érdekelte, hogyan különbözteti meg.

Úgy egyébként, hogy az ívelés az jellegzetes periodicitással generál magas frekvenciás összetevőket, a periodicitás az nagyjából a következő: nincs zaj (mert nincs ív, sok zaj (ív indul), kevesebb zaj (stabil ív), sok zaj (ív elalszik), nincs zaj (nincs ív)... És az áram is jellegzetesen csak a stabil ív időszakában nagy - ez nyilván az 50 Hz-es feszültség változásaihoz kötött. A magas frekvencia az a wiki szerint 100 kHz környéke.

2021. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

“ Lehet, hogy szerinted felesleges rugózni rajta, az egyik válaszolót érdekelte, hogyan különbözteti meg.”


Akkor fogalmazok másképp. Olyan cégeknél, mint a siemens, abb és hasonlók, komplett fejlesztőrészleg évek alatt jutott el arra a szintre, hogy azt mondták (2 éve), hogy mára megbízható.


Ha abban a csapatban dolgoznék, ez akkor sem 1-2 kommentben megmagyarázható dolog.

Mivel én is más terület más biztosító berendezésével foglalkozok, így max. ötletelni tudok, hogy hogy indulnék el egy ilyen témában.


Annyit érdemes hozzátenni, hogy amin dolgozunk, sokkal megfoghatóbb jelet dolgoz fel, de ennek a részleteibe sem lenne érdemes belemenni, mert olyan terjedelmes az információs anyag.


Ez egy “nem tudom” volt.

2021. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ha majd egyszer lejebb megy az áruk, veszek egyet, aztán kísérletezek velük, hogy mit, hogyan érzékelnek...
2021. máj. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ha abban a csapatban dolgoznék, ez akkor sem 1-2 kommentben megmagyarázható dolog."

Nem kellett két komment hozzá, én három mondatban leírtam, hogy mit néznek az AFDD-k, abban a mélységben, amire az érdeklődő feltehetőleg kíváncsi volt..

2021. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

24 leírtad 3 mondatban, csak a kérdését nem válaszoltad meg.


Ugyanis ez volt:

“ hogyan különbözteti meg az ívet, a kefeszikrázástól, a kapcsoló/relé nyitás vagy zárás szikrázásától. Esetleg ívlámpa?”


Ebből a kefe lehet érdekes, a többi könnyen kiszűrhető.


Most már én is kíváncsian várom rá a választ, mert ezt nem tudtam érdemben megválaszolni.

2021. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!