Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy 4 Ohm-os hangszóró...

Adott egy 4 Ohm-os hangszóró ha ezt rákötöm egy 8 Ohm-os hangváltóra, akkor azt az erősítő 4 Ohm-nak vagy 8 Ohm-nak érzékeli? (többi lent)

Figyelt kérdés

ugye az erősítőből a kimenet kábel egyből a 8 Ohm-os hangváltóra csatlakozik de viszont az egy 4 Ohm-os hangszórót hajt meg.

(a neten nem találok sehol ilyenről,vagy hasonlóról információt.)

az erősítő 6-16 Om-ig terhelhető.


2019. febr. 13. 17:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

A hangváltó "alkatrészeit" 8 ohmos hangszórókhoz méretezték, ott fogja "hozni" a váltóhoz illő karakterisztikát.

De ebben ki is merül a 8 ohmos adata.

Ha rámérsz, akkor pl. a méysugárzó "szakasz"-ban max. 1 ohmot, tulajdonképpen az induktivitás huzalának az ellenállását méred, ami ideális esetben 0 ohm, ami ugye nincs, de jó is lenne...

2019. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 acelsziv ***** válasza:
0%
4 ohmmal kvázi rövidzárat csinálsz az kimeneten és vagy a hangszóró füstöl el, vagy az erősítő. Vagy mindkettő.
2019. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

"Ha rámérsz, akkor pl. a méysugárzó "szakasz"-ban max. 1 ohmot, tulajdonképpen az induktivitás huzalának az ellenállását méred, ami ideális esetben 0 ohm, ami ugye nincs, de jó is lenne..."


De mi jelentősége van ennek az "eszmefuttatásnak"? AC-szempontból nem a tekercs DC ellenállása számít, hanem az impedanciája.

8 ohmra tervezett hangváltóban nagyobb a tekercs induktivitása, több menet, vékonyabb huzalból általában, ha azonos típusokat hasonlítunk össze.

Az kétségtelen, hogy ezeket keverni nem ajánlatos, nem áll be a tervezett karakterisztika, az meg persze butaság, hogy 4 ohm kvázi rövidzár lenne.

Eleve arról nem is volt szó, hogy mit bír az erősítő. De ha 8 ohmra tervezték, az is működik 4 ohm terheléssel, csak óvatosabban kell bánni a hangerőszabályzóval, meg kell figyelni a végfok és tápegység melegedését, hogy meddig bírja.

Általában jobban bírja egyébként, mint sok laikus azt beképzeli az agyába, hogy zárlat stb. Nevetséges...

2019. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a válaszokat, és csak szörnyűlködtem!


Elárulom mindekinek, hogy a hangszórókon feltüntetett ellenállás-érték, pl: 8 ohm, a benne lévő huzal OHMIKUS ellenállása! Tudjátok hogy mi az a multimeter? Ha igen, akkor fogjatok egyet, állítsátok Ohm-mérésre, és mérjetek rá egy hangszóróra! Meglepetés lesz!


Megjegyzem, hogy legalább 30 éve nem találkoztam olyan hangszóróval, amin impedancia lenne feltüntetve!

Mivel az Ohm jelzés alapértelmezetten nem induktivitást hanem Ohmikus ellenállást jelez, ezért ezeken a hangszórókon volt egy szép nagy Z betű is!

Hát igen. Mi is az impedancia jele a fizikában? Z?

2019. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

# 4

Neked elment az eszed.

2019. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:

Megjegyzem még, hogy egy tekercs impedanciájának csak közelítő, tehát pontatlan értékét lehet adni.


A pillanatnyi induktív ellenállást legjobban a rákapcsolt feszültség FREKVENCIÁJA határozza meg, ami ugyebár zene esetén pillanatról pillanatra változik.

2019. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

#5-nek:

Elment az eszem?

Fogj már egy kib'szot multimetert, és mérd meg egy hangszóró ellenállását! Több erősítőt terveztem és építettem, mint amennyiről te hallottál!

2019. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Privátban tolakodó bunkót letiltottam.

Aki azt állítja, hogy a hangszórókon ohmos ellenállást szoktak megadni, szakmailag az egy dilettáns buta.


"Mivel az Ohm jelzés alapértelmezetten nem induktivitást hanem Ohmikus ellenállást jelez"


Aki azt állítja, hogy itt valaki ohmnak mondta az induktivitást, az diszlexiás. Erősítőket én is terveztem és építettem, csak én hülye nem vagyok, ennyi a különbség.

2019. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:

Ideje hogy szegény kérdezőnek is válaszoljak, ne csak a többieket osszam!


Ha jól értelmezem a kérdésed lényegét, akkor a válaszom az, hogy 4 Ohm-nak fogja érzékelni!


Használhatod, de avval a kikötéssel, hogy a hangerőt ne vidd 50% fölé!

Ha fele akkora az ellenállásod, akkor ugyanazon a jelszinten kétszeres áramerősséged lesz, vagyis kétszeres teljesítményed. Normál használatnál ez nem fog gondot okozni, de ne vadulj!

2019. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

#4, #8-nak: ("Privátban tolakodó bunkó")


Miért akarod a kérdezőt szívatni? Vagy csak szégyenled beismerni a tévedésed?

Éppen a 2x2-ről próbálod megmagyarázni, hogy miért 5!

Nekem itt a polcon a digitális multimeter, amit egyébként napi szinten használok. 15-évig javítottam és építettem erősítőket. Az elektron-csövesektől a tranzisztorosokon keresztül az integráltakig!


A halat akarod tanítani úszni, b'szdmeg?

2019. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!