Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy 4 Ohm-os hangszóró...

Adott egy 4 Ohm-os hangszóró ha ezt rákötöm egy 8 Ohm-os hangváltóra, akkor azt az erősítő 4 Ohm-nak vagy 8 Ohm-nak érzékeli? (többi lent)

Figyelt kérdés

ugye az erősítőből a kimenet kábel egyből a 8 Ohm-os hangváltóra csatlakozik de viszont az egy 4 Ohm-os hangszórót hajt meg.

(a neten nem találok sehol ilyenről,vagy hasonlóról információt.)

az erősítő 6-16 Om-ig terhelhető.


2019. febr. 13. 17:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Aki annyira buta, nincs tisztában vele, hogy adott impedanciájú hangszórónak DC-ellenállása is van, ami mindig valamivel kisebb, mint az impedancia, de ez neki 15 év alatt nem tűnt fel, az szánalmas.
2019. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

DC-ellenállás?

Te most mi az istenről beszélsz? Új fizikai mértékegységet találtál ki?

Van fajlagos, reaktantív, és impedantív.

A fizika nem tűri az effajta amatőr nyelvújításokat!

2019. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

#12, #11-nek:

" adott impedanciájú hangszórónak DC-ellenállása is van, ami mindig valamivel kisebb, mint az impedancia,"


Az impedancia váltóáramú ellenállás. minél kissebb a frekvencia, annál kissebb. minél nagyobb a frekvencia, annál nagyobb. Ezenkívűl igen fontos tényező a számításánál a kérdéses jel alakja, és burkoló-görbéje is!

Nincs olyan, hogy "valamivel" kissebb"!

2019. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Ismét #12:


Ezenkívűl nem elhanyagolható befolyásoló tényező az erősítő fajtája sem!

Az egyszeres végfokozatúak ingadozó szintű egyenfeszültséget adnak le, az ellenüteműek viszont váltakozó irányút!

2019. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Hiába dumálsz, a szakmában DC-ellenállásnak is szoktuk mondani az ohmos ellenállást, előzőleg egyik fogalmat használtam, most a másikat.

Csupán a szóismétlés csökkentése érdekében, ennek egyéb jelentősége nincs.

Hogy emiatt kötekedsz, trollkodsz, az önmagában is kimeríti az aljasság fogalmát, többi dumád sem érdekel, erősáramot és gyengeáramot is tanultam, engem ne fárassz.

Butaságot beszéltél, ez a lényeg.

Hangszórók ohmos ellenállása valamivel kisebb értékű, mint az impedanciája, de ha te ezt képtelen vagy felfogni, buta vagy.


"Van fajlagos, reaktantív, és impedantív."


Na jó, elmégy te a...

2019. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

#15-nek:


Erős, és gyengeáramot, TE?

Most kit akarsz hülyének nézni?


Fogd már fel (a fizikát szinte soha nem tanult) agyaddal, hogy az IMPEDANCIA értéke NEM KONSTANS, vagyis nem állandó! K'rvára nem csak a hangszóró "méreteitől" függ, hanem még a rákapcsolt feszültség és áram , ezenkívűl pedig a frekvencia legalább 5-6 paraméteréltől is!

A szereplési vágyadat ne igazi szakemberrel szemben próbáld kiélni, mert megesz reggelire!

S'ggfej!

2019. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Te tényleg diszlexiás vagy, senki nem írta "állandó" lenne. Ezt csak a beteg agyad képzeli a sorok közé.


Arról volt szó, hogy a hangszórókon, hangdobozokon, impedanciát tüntetnek fel. Ez tény. Mindenki tudja a szakmában, csak végtelen ostobák képesek ilyenen vitatkozni.

2019. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Tehát nem állandó, de feltüntetnek egy állandót? Vagyis konkrét értéket adnak annak, ami nem konkrét?


Több évtizedes szakmai tapasztalattal a hátam mögött, itt fejeztem be veled a "beszélgetést".

Írtam már, hogy ellenőrizd műszerrel amit mondtam, te viszont továbbra is vitatkozol, és próbálod megmagyarázni egy adaptív értékről hogy az miért is konstans. Ülj le fiam, egyes!

2019. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem direkt tetteted magad hülyének.

Akkumulátor feszültsége állandó?

Mégis feltüntetnek rajta egy névleges értéket?

Ilyenkor mi van, nagyokos?

Egyébként nehogy azt hidd, hogy több évtizedes szakmai kvalitásom és képzettségem fikázását komolyan veszem tőled.

Mégpedig azért röhöglek ki, mert te ennek a fórumnak egy ismert elmebetegje vagy, aki nem is kell komolyan venni. Sajnállak inkább, rossz lehet neked.

2019. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Az akkumulátor névleges feszültsége legfeljebb +- 15%-al tér el a ténylegestől, tehát lehet névleges értéket adni amely közelítőleg pontos!

Induktív ellenállás esetén CSAK a frekvencia változtatásával, és azt is csak a hallható tartományban, simán kialakítok 1000%-os eltérést!


Szerintem lapozd újra át a fizika tankönyvet!

2019. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!