Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy 4 Ohm-os hangszóró...

Adott egy 4 Ohm-os hangszóró ha ezt rákötöm egy 8 Ohm-os hangváltóra, akkor azt az erősítő 4 Ohm-nak vagy 8 Ohm-nak érzékeli? (többi lent)

Figyelt kérdés

ugye az erősítőből a kimenet kábel egyből a 8 Ohm-os hangváltóra csatlakozik de viszont az egy 4 Ohm-os hangszórót hajt meg.

(a neten nem találok sehol ilyenről,vagy hasonlóról információt.)

az erősítő 6-16 Om-ig terhelhető.


2019. febr. 13. 17:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Fortyogj még magadnak szerencsétlen, hátha megint eltörlik innen az összes trollszarod, úgyis egy a lényeg:


Hangszórókon impedancia szerepel, ezt a világon minden szakmabeli tudja. Aki ezt a tényt vitatja, az hülye és kész.


Nagyon jellemző persze a magadfajta trollokra, ahogy igyekszel terelni, szart szaporítani, de hiába.

2019. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Csak erőlteted a hülyeséget, ahelyett hogy ellenőriznéd!


Tudod, hogy mi árulja el azt hogy semmi közöd a "szakmához" a lelkesedésen kívűl?


Az, hogy folyamatosan igyekszel hangsúlyozni azt, hogy szakmabeli vagy!

Én az vagyok!

2019. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

#22 vagyok:

Belefáradtam, reménytelen eset vagy aki tanulásra nem hajlamos. További szép napot.

2019. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ez az, aki magából indul ki, te bizonyára ilyen hazudós vagy, amit másokra is kivetítesz.

De mindenki olyan, mint te, nyilvánvalóan neked valami mentális problémád van, nem érzékeled a realitásokat.

Azt sem veszed észre, hogy először is te kezdtél hencegni, hogy hány erősítő meg a többi.

Én csak reagáltam, nehogy túl sokat képzelj magadról, 15 nevetséges éveddel.

Egy ilyen hülyének mit lehet mondani, az igazat nem hiszed el, akkor meg azt hiszel, amit akarsz, kit érdekel.

Szilárd meggyőződésem, hogy te egy beteg ember vagy, egy idegbeteg, aki visszatérően kavarja itt a szart.

Ismerem ezt a típust, fórumozást 20 éve kezdtem, szakmát majdnem 40 éve, te szerencsétlen...

2019. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

#23, #24-nek:


"egy tekercsnek a váltakozó árammal szemben tanúsított ellenállását induktív ellenállásnak nevezzük. Az induktív ellenállás egyenesen arányos a váltakozó áram FREKVENCIÁJÁNAK, és a tekercs INDUKTIVITÁSÁNAK a !SZORZATÁVAL!


X(L)=2*pí*f*L=fí*L


Egy kis fizika kezdőknek!

[link]


És arra is kérlek, hogy itt és most fejezd be az idétlenkedést! Remélem magával a fizikával nem akarsz vitába szállni! :)

2019. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

#25 vagyok:

Az egyenlet végén szereplő "fí" nem elírás. Tudod, az a váltakozó-áramra számított körfrekvencia jele!


Csak hogy nehogy azt hidd, hogy pí helyett írtam fí-t! :D

2019. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Neked komolyan ennyire korlátozott a felfogóképességed, nem veszed észre, hogy miért irreleváns az okoskodásod?

Hiába pofázom neked, hogy szakmabelinek ne magyarázd az 1x1-et?

Iskolai gyerekes témákkal engem ne fárassz, ami a kisujjamban van!

Ne terelj!

Ne hazudj!

NEM erről volt szó!


[link]

"A névleges impedancia 80 %-ánál a hangszóró impedanciája a hasznos frekvencia átviteli tartományában sehol sem lehet alacsonyabb. A görbén ábrázolt hangszóró esetén a névleges impedancia 8 Ω. Ezt a szabályt nem minden gyártó tartja be."

2019. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Elolvastam, és megvan hogy miért nem értjük egymást!


Én általános, teljeskörűen érvényes fizikai szabályokról beszélek,, te viszont egy korlátozott érvényességű, SZUBJEKTÍV értékről! Ráadásul még az sem biztos!


Ezt te mernéd gyakorlatias megközelítésnek nevezni?

Én nem!

2019. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nem, neked valami baj van a felfogásoddal, ez csak ennyi.

Szubjektív érték, ne röhögtess.

Alábbi linken ugyan írnak hülyeséget is, csak azért mutatom, mert leírja azt is, hogy a névleges impedanciát 400 Hz-re értelmezik:

[link]

Ez neked szubjektív, normális vagy?

Itt is impedanciáról van szó, nem ohmos ellenállásról:

[link]

De millió forrást lehetne mutatni, ezt mindenki tudja a szakmában, hogy hangszóróknál impedanciáról beszélünk, nem ohmos ellenállásról.

Te ezt vitattad, ostobán.

2019. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Tehát az alábbi link is mutatja hogy nem szubjektív?

[link]


Te magad is írod, hogy pl a 8 Ohmos érték CSAK 400 Hz-en igaz! Tehát ha a fenti egyenletben a 400Hz helyett 1.2KHz-et nézünk, akkor ez a 8 Ohm 24-re ugrik!

Tehát kijelenthetjük -e, hogy a 8 Ohm egy általános érvényű érték?

-Nem!

Zenehallgatás közben általában 400Hz körüli Frekvenciát használsz?

-Nem!

Tehát gyakorlati felhasználás közben vehetünk alapul 8 Ohm-ot?

NEM!

Szubjektív érték?

IGEN!

2019. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!