Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van ötletetek egy studióban,...

Van ötletetek egy studióban, anya és fia fotózásra?

Figyelt kérdés
Egy régi barátnőmet és gyerekét vinném el fotózni egy órára egy szép studióba. (sunday studio) Egy óránk lenne, hogy körbe fotózzuk a studiót, kicsit stresszelek, mert nem feltétlen állt még bennem össze, hogy milyen mód fotózzam le őket, póz szempontjábol stb.. és nagyon jó képekre számítanak, és nem akarok bénázni.. Feltalálom magamat fotózás közben, de inkább esküvő fotózáshoz vagyok szokva. Segítő ötletek?

2021. máj. 2. 11:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

Bocs csak segíteni akartunk. De rajtad nem lehet. Fotóztál már valaha stúdióban? Ez most így előre láthatóan mindenkinek csalódás lesz. És egy rakás pénz kidobása. Nagyon sokan el vannak tévedve, hogy ma már bárki bérelhet studiót aztán ott állnak és egyetlen egy használható fotó sem születik.

Lehet j obban járnál ha előtte egy "nem várok semmit" személlyel (vagy egy szoborral) elmennél gyakorolni.

Sminkes van már?

2021. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit konkrétabban: ha valaki már fotózótt studióban, látja a konkrét felszerelést (milyen vakuk vannak, milyen háttár, milyen berendezés stb.), ezért írtam korábban, hogy ha jól google-ztam a helyszínt. És látja az alanyokat akkor kell elég rutinjának, fantáziájának lennie. Pláne egy 3-4 éves gyerek esetén aki elég hamar be tud feszülni, és jön a hiszti (nem ismerem őket, de lehet meg kell kérni, hogy néhány kedvenc játékot vigyen az anyuka). Miután láthatóan lövésed sincs a studió fotózásról szerintem most felejtsd el.

Sokan úgy tanultuk, hogy elmentünk a studióba és órákat kattogtattunk, esetleg egy jó mester társaságában. A studió előnye ott jön ki, hogy nagyon sokat lehet játszani a fényekkel, árnyékokkal. De ehhez pl. amit már írt valaki, hogy ki kell sminkelni az alanyt (nem véletlen minden studió "kötelező" tartozéka a smink szoba/smink pult). És ezen kívül van még kb. 1000 dolog.

Konkrét jótanács: miután látszik, hogy lövésed nincs a studió fotózásról vagy kérj meg egy nagyon ráérő (nagyon jó, közeli) ismerőst /aki elfogadja, hogy nem nagyon lesz használható fotó/, vagy szerez egy ember fej szobrot (még az is lehet, hogy a studióban van) és menj el kb. 2-3 órára béreld ki és gyakorolj, gyakorolj. Ha jól googleéztam az általad kiválasztott studiót akkor az nem egy yegyszerű studió, oda azért kell kreativitás. De te láthatóan mindenkinél okosabb vagy.

2021. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Hova süllyedtem okos tojás?
2021. máj. 2. 19:30
 14/27 anonim ***** válasza:
78%
Ezzel az okostojás beszólással most még mélyebbre. :)
2021. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Fáj az igazság, igaz, hogy néhány hozzászoló kicsit "nyersen" fogalmaz, és nem úgy, hogy közben simogatja a fejecskédet, hogy jól van az úgy, csak csináld, Pistikének meg Julcsikának tuti fog tetszeni... Azért készítsd fel az ismerösödet, hogy lehet,h ogy csak 1-2 olyanfotó fog születni ami valamilyen szinten nézhető.
2021. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Nah kedves kommentelők, sikerült a fotózás, és nagyon jó képek születtek, pont olyan, amilyet az anyuka szeretett volna, facebookon 445 like-ot szerzett :) Rendesen megfizetett, ezért is stresszeltem be. De minden jól ment, és a képeket nagyban fogja kinyomtatni!


Köszönöm az (építő) válaszokat!

2021. máj. 5. 20:20
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

"facebookon 445 like-ot szerzett"

Az igen, mester! Le a kalappal. Hűha.

2021. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Ugyan ez csak egy kép..:)
2021. máj. 5. 21:37
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Holnaptól már XY photography lesz a facebookon, meg a vízjelben. Azért megnézném ezeket a képeket. Jahh és a facebookon bármilyen szar fotót feltesz valaki az ismerősei belikeolják (kipróbáltam).
2021. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%
A gyengébbek kedvéért: a 17-es hozzászólásom irónia. Látom sokaknak nem esett le...
2021. máj. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!