Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van ötletetek egy studióban,...

Van ötletetek egy studióban, anya és fia fotózásra?

Figyelt kérdés
Egy régi barátnőmet és gyerekét vinném el fotózni egy órára egy szép studióba. (sunday studio) Egy óránk lenne, hogy körbe fotózzuk a studiót, kicsit stresszelek, mert nem feltétlen állt még bennem össze, hogy milyen mód fotózzam le őket, póz szempontjábol stb.. és nagyon jó képekre számítanak, és nem akarok bénázni.. Feltalálom magamat fotózás közben, de inkább esküvő fotózáshoz vagyok szokva. Segítő ötletek?

2021. máj. 2. 11:26
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

[link]


A csajszi ilyen rózsaszín habos babosat akart, a fia nincs rajta ezen a képen, most csak ez van

2021. máj. 7. 00:20
 22/27 anonim ***** válasza:

így legyen 5 találatosom a lottón.:) Komolyan A ... photography vízjel már ott van, de képe még nincs. Lehet, hogy én vagyok vak, de ez a kép 1-es alá.

Elsőre nem hittem a szememnek, de utána bele nagyítottam. Az élesség pont a művirágon van, és a csaj életlen (pl. a művirágnál a porzó tokok teljesen jól kivehetőek, szinte meglehet számolni a csaj szempillái meg egy egybefolyatott maszat; a művirág erezete élesebb mint a csaj írisze stb.). Egyetlen pont sincs a csajon ami éles lenne. Lehet játszani a mélység élességgel, meg lehet olyan, hogy a csaj defókuszos, de akkor ne a háttérben lévő művirág legyen tű éles. Az, hogy miért kell legalább 3 féle padló háttér a képre szintén nem értem, nincs benne koncepció. Szintén nem teljesen értem miért kell szétégetni a szőnyeget elöl középen, mi hiányzik onnnan? Vagy durván félre van világítva a kép, vagy az utómunka lett csúnyán elrontva. De, hogy egy semmit mondó terület egy foltba így rommá legyen égetve nem látom benne a koncepciót.

Szitén ha a háttérben a művirág tű éles, a csaj lába miért ennyire életlen?

A színeket hagyjuk. Az OK, hogy az egész kép színvilága rózsaszín ezzel nincs baj, de a csaj jobb keze annyira természetellenes színű, hogy az fáj.

Szintén nem értem a háttérben félig látszó párnás szék funkcióját? Főleg úgy, hogy félig "rátámaszkodik" a virág.

Az szintén zavaró, hogy egy képen vagy sikerül a függőlegest eltalálni, vagy legyen érezhetően diagonál, de ez a majdnem függőleges elég furán hat (ld. pl. váz amelyik fel akar borulni), azt isértem, hogy perspektíva de a kandalló meg a vázához képest a másik irányba dől.

De azt hiszem a fotó elemzését itt félbehagyom. Köszönjük...

2021. máj. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

És még egy pár:

1./ ha komolyan érdekel mások véleménye és tanácsot kérsz akkor az EXIF-et illik benne hagyni, hogy lehessen látni, hogy hogyan készült a kép. Ha meg csak f* méregetésről van szó akkor jó így ahogy van.


2./ a kitobit felejtsd el studióban, a studió durván kihozza az objektív hibáit amivel ha elég ügyes vagy akkor tudsz mit kezdeni. (ebben nem vagyok biztos az EXIF hiánya miatt, de erősen gyanús).


3./ Szintén ha véleményt kérsz ne egy agyon photoshoppolt valamit mutogassál. Fényelni lehet, meg kisebb korrekciókat csinálni, de ha valóban érdekelne amit böfögünk akkor előtte ne photoshoppold agyon a képet.


4./ Előre is köszi a lepontozást. De akkor indokold (előző válaszomnál is), hogy miben írtam olyat ami nem igaz!

2021. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
22-es, jól leírtad "szakmai" szemmel, hogy mik a kép hibái, ez eddig oké, de szerinted ezeket egy átlag ember, aki nem foglalkozik behatóbban a fotózással az észre fogja venni ezeket? Aligha! Ránéz a képre aztán kb.annyit lát belőle, hogy hű milyen jó kép, de szép színek!
2021. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
24: az életlenséget biztos, hogy észre fogja venni, mert az ordít a képről. Egyszerűen "fáj" ránézni. És ha nem írja rá, hogy "xy photography" nem esek neki szakmailag értékelni, de ő úgy gondolta, hogy ő fotós akkor ezzel a mércével kell mérni. Az életlenség amatőrnél elfogadható hiba, ha a kép amúgy "megáll a lábán", de egy profinál ez bűn. Úgyanígy a beégett előtér, a háttérben felejtett szék stb.
2021. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Mármint úgy értem az "életlenséget", hogy nem ott az élespont ahol a téma van. Egy profinál ez most úgy néz ki ez a kép mintha a virágcsokrot fotózta volna és mellesleg van egy csaj is a képen. Egyébként a virág bevilágítása is jobban sikerült. És kompozícióban is az van jobb helyen. De ennyire már nem akartam belemenni.
2021. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. És mivel profinak tartja magát szerintem helyén való a precíz kritika. Egyébként láttátok a többi fotóját? Érdemes rákeresni. Profi esküvő fotóssal van dolgunk.
2021. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!