Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vissza tudom szerezni valahogy...

Vissza tudom szerezni valahogy a pénzem?

Figyelt kérdés

Karácsonyi fotózásra mentünk a családdal. A fotózás 30 perces volt és ezért fizettünk 35 ezer forintot. Vagyis több mont 1000Ft/perc. A helyszínen ki is fizettük a fotóst és abban maradtunk, hogy majd átküldi a képeket válogatásra. A képek borzalmasak lettek. Elvileg 15 képet ígért retusálva, de alig tudtuk kiválasztani. Vagy a szemünk volt csukva, vagy valaki belemozdult. Már akkor láttuk, hogy a képek többsége hihetetlenül világos, a gyerekek feje olyan mint a hold. Megnyugtatott, hogy ez majd korrigálva lesz.

Aztán mikor átküldte a kész képeket jött a megdöbbenés. Valamot húzott a fényerőn, de a szemek alatt totálisan vörös volt mindenkinek, és nem az arcuk lett kevésbé világos, hanem az egész kép lett sötét.

Mikor szóltam, hogy ez kuka és kérem vissza a pénzt, akkor azt mondta hogy elvégezte a munkát, így a pénz nem jár vissza. Nekem viszont most van 15 rettenetes képem, amiért sokallom a befizetett összeget.


2022. nov. 11. 21:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
38%

Te rendeltél 15 képet, ö leszállította, a munkájáért jár a fizetés.

Ha nem néztél utána elözetesen, milyen képeket csinál, az nem az ö hibája.

2022. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
14%
35 ezerért elvárod hogy a fotós megszépítse a családodat :D
2022. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Ott a helyszinen kellett volna megnézni a fotókat azért csak látod ott hogy azok a képek profik vagy szarok
2022. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%
Erre nem tudok mit mondani vedd fel vele a kapcsolatot talán megoldható de nem hiszem
2022. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
90%
A portfólióját megnézted előtte?
2022. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
Visszakérheted, ha nem ti vagytok a képeken.
2022. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagytok kötelesek hibásan elvégzett munkáért fizetni, neki viszont kötelessége lenne, hogy javítsa a hibákat (akár újrafotózás révén) vagy ha nem tudja, akkor visszautalja a befizetett összeget, hiszen így nem teljesülnek a vállalt dolgai.
2022. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként itt van egy hasonló eset, ha érdekel mire alapozom a kijelentésemet:

https://www.youtube.com/watch?v=gpYvORdu0Oc


Ez pont a fordított felállás, de nyilván ha szakmailag elfogadhatatlanok a képek, akkor azt nem fogja tudni kimagyarázni.

2022. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

Eléggé úgy hangzik, hogy túlexponált fotósunk, és ki van égve. Legalábbis nekem ez jutott eszembe, nem vagyok stúdióban túl jártas. Suliban megcsináltam, de se előtte se azóta se érdekelt.


Látatlanban ezt tudom mondani, és ha ez van, akkor én biztosan újrafotóznám rendesen az egészet, vagy ha azt nem kérik visszautalnám a pénzt. Én ilyet nem adnék ki a kezemből. De el sem vállalnám, mert nincs megfelelő tudásom ahhoz, hogy stúdiófotózzak. Sajnos a kóklereket ez nem zavarja.

2022. nov. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nem a családomat kell megszépíteni, nem arról van szó, hogy csúnyák a gyerekek a képeken. Mi nem értünk hozzá, de valószínűleg az arcukba tolt hatalmas lámpáktól lehet. Ehhez viszont értenie kellene a fotósnak. Valóban nem néztem meg a munkáit, a facebook dobta fel a hitdetést. Viszont most megnéztem és azok a képek teljesen vállalhatók. Igaz, főleg szabadtéri képek.

És azt sem gondolom hogy az elvégzett munkáért jár a fizetés, ha amúgy a munka rosszul lett elvégezve. Eg szobafestőnek sem fizeti ki az ember a munkát, ha az egy ronda, kókány munka. Tök mindegy meddig festegette.

2022. nov. 12. 04:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!