Az 1993-ban mennyire volt nehezen elérhető egy szegény fiatal számára a videokamera/mikrofon/vágóprogram/számítógép, meg egy saját videós vállalkozás alapítása?

Figyelt kérdés

ma már ugye könnyebb, ott az okosteló, laptop, meg elolvashatod a neten hogy kell vágni, forgatni, tudsz tájékozódni.


de 1993 környékén egy kifejezetten szegény család gyermekeként mennyire volt nehéz megvásárolni ezeket a cuccokat?


nem volt még internetpenetráció, nem volt a háztartásokban számítógép, nem volt mobil, nem volt youtube, nem volt semmi olyasmi, ami ma könnyen elérhető.


mennyire volt nehéz, ha mondjuk vki kitalálta szegényebb fiatalként, hogy 16-18 évesen alapít egy saját céget, ami videóklipek gyártására specializálódik, és magyar együttesek, énekesek számára rendez meg videóklipeket? ez mennyire volt reális?


csak olyanok válaszát várom, akik akkoriban voltak fiatalok, és értik miről beszélek.


2023. jún. 8. 02:00
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

8

nem vagyok eltájolva, mert olyannyira értelemszerűen analóg munkaállomásra gondoltam, hogy nem is feltételeztem, hogy van olyan hülye itt, aki meg digitálisban gondolkozik...

2023. jún. 8. 12:37
 22/35 anonim ***** válasza:
Az ilyen valóban ritka, de nem lehetetlen. Ez a bizonyos "olyasvalaki" alighanem megismerkedett egy mai szóhasználattal élve befektetővel, aki látott ebben fantáziát és adott neki valamennyi pénzt. Az olyasvalaki pedig vett magának felszerelést és elkezdett dolgozni vele.
2023. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

vegyük nagyjából végig, 1993 és 1996 közötti időszakot.

műsorgyártó céged van, videoklipeket és koncerteket veszel fel, mit lead a tv.

milyen műszaki berendezésekre van pontosan szükséged ehhez?

itt megint csak azok írjanak, akik tudják, a 90-es évek első felében hogy zajlott egy klipforgatás.


kamera, mikrofon, állvány... és még?

2023. jún. 8. 12:41
 24/35 A kérdező kommentje:

23

sztem hitelt vett fel, mert aztán hamar csődbe is ment, eladósodott a cég...

2023. jún. 8. 12:42
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
"vágóprogram/számítógép" - ebből szerinted mire lehet következtetni? Mert analóg eszközökre nem nagyon. Mellesleg lehet, hogy szegényen kezdte, de lassan eljutott erre a szintre valahogy, nyilván nem pénz nélkül vett ennyi cuccot. Nem tudom, így számítógépek hogy kerültek képbe, volt neki egyáltalán?
2023. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

25


kamera még nem volt digitális, de sztem a tv-knél már volt számítógép és vágóprogram, ha nem is ilysn modern, de vminek lennie kellett.


nem mondhatom el, h. miért kérdzem ezeket, nem szimpla kíváncsiság, nem ismerem személyesen az illetőt, csak abból tudok kiiindulni, amiket mondott másnak.

a cég hamar csődbe ment, ezt tudom, 2-3 évet húztak csak ki.

de mivel ez z illető annyira kihansúlyozta, mennyire szegények voltak családilag, meg mennyiure fiatal volt, ezért merült fel bennem a kérdés, hogy egyáltalán hogy jutoitt arra, h. szgényen, tapasztalatlanul, szakirányú isklák, meg miden nélkül, ő ebbe belevágjon?

mit tudhatott egyáltalán és honnan a videoklipek világáról?

a Music Television is nagyon fiatal dolog volt akkor még idehaza, csak 90-től nézhették magyarok, tehát egyáltalán ez az agész videoklip-rendszer egy nagy újdonság volt.

most honnan tudja egy 16 éves, hogyan kell megrendezni egy klipet?

2023. jún. 8. 13:05
 27/35 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy olyan zenei menedzsert aki a 80-90-es években a magyar zenészek egy részét menedzselte. Csak a sok kokain meg whiskey odavert neki. Mostmár csak simán alkoholista, egy balatoni villával.

Ha egy ilyen emberrel megismerkedett és jól előadta magát, simán kaphatott tőle munkát.

2023. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Valószínűleg akkor erősen sántít a történet. Talán ott sertepertélt valahol, és felfújta egy kicsit. De semmilyen vágóprogram nem volt, ahogy írtuk. A számítógépeket ilyen kis környezetben nem erre használták. Persze tíz- vagy százezer dollárokért talán voltak jobbak is.
2023. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

ez az illető a kor legnagyobb lemezkiadóinak dolgozott, sony, bmg, mg mittudomén.

amúgy egy nőről van szó, vagyis akkor még csak egy nagyon fiatal kis csaj volt.

2023. jún. 8. 13:20
 30/35 A kérdező kommentje:

28

nem kamu, láttam a klipeket, nem akarok neveket írni, de tényleg a 90-es évek legmenőbb arcainak csinált klipeket.

2023. jún. 8. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!