Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen vízszűrőt ajánlotok?...

Milyen vízszűrőt ajánlotok? Aki ért hozzá. Vesekövem van!

Figyelt kérdés

sziasztok. vesekövem van, részben a vízköves csapvíztől, részben az ásványvíztől. Szeretnék egy JÓ vízszűrőt, ami kiszűri a hormonokat, klórt, ásványi anyagokat. Jó ár-érték arányban. ajánljátok a RO vízszűrőt? Ha nem, miért nem? és ha nem, helyette mit, ami kiszűri az ásványi anyagok nagyját?

Nézegettem már vízszűrőt, de általában a csap alatt így is úgy is műanyag tartályban áll a víz, nem tudom, így mi a különbség a műanyag palackos vízhez képest. Előre is bocs az arroganciáért, de értelmes válaszokra várok, nem az 5000 forintos kancsós asztali vízszűrők propagálását kérném. Köszi!



2017. febr. 19. 10:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Istenem mit rugózik mindenki ezen a hormonon 😂! Úgy látszik én vagyok az egyetlen aki érti pontosan mit szeretne kiszűrni a kérdező a vízből a köve miatt..A kalciumot kiszűri..és szerintem neki pont ez lesz a legfontosabb! Felteszem a hormont csak hozzá sorolta; elvégre azt is tartalmaz(hat) a csapvíz.
2017. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Azért lényeges, mert akkor minek is kell megszűrni a vizet? Egyáltalán mi a fenének kell csapvizet inni?

Ezek mind félmegoldások és még mindig koránt sem biztos, hogy napi 1 üveg sör elfogyasztása nem oldaná meg a problémát.

2017. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért"kell" csapvizet inni; mert az ásványvíz ugye hiába is ha a kissebb ásványi anyag tartalmút iszod; hosszú távon komoly egészségkárosodást okozhat.Hidd el én aki túl vagyok 2 db kő zúzáson és egy fogós vesekő műtéten illetve vese katéteren ; tudom miről beszélek.Ha éveken át vedeled napi szinten literszám az ásványvizet( rettegve egy újjabb kőtől); bizony ha hajlamos vagy; lerakódhat a vesédben a kalcium és követ képezhet.Én hülye erre nem gondoltam.És hiába iszom meg a napi sörikémet ha mellette döntöm magamba az ásványvizet.Mivel a csapvíz is tartalmaz ásványi anyagokat; akkor már célszerűbb azt megszűrni...szerintem! Vagy gondolod makd megveszi az ásványvizet és azt megszűri? Vagy mit gondoltok mit kellene akkor innunk?
2017. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Az ásványokat pedig mivel akarod bevinni, mindent mesterségesen? Az tényleg ésszerű megoldás...
2017. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes (egyelőre semmilyen százalékos) válaszolónak. Igen, pontosan erre gondoltam. az RO ugyanaz, mint a fordított ozmózis, én is ezt találtam eddig a legjobbnak a kutatómunkám során. Pont emiatt aggódom egy kicsit, hogy túlzottan kiszűri az ásványi anyagokat. Ez a visszasózás nem tudom, mennyire segít, illetve pontosan mennyire sózza vissza a vizet, erről nem találtam egyelőre infót. Illetve még annyi jutott eszembe, hogy esetleg keverni lehetne ásványvízzel.


Igen, pontosan én is így jártam. Jó pár fájdalmas zúzáson már túl vagyok, állandóan felfázok (ez zavar a legjobban), van egy hatalmas paksamétám orvosi papírokkal, elég sokat tudok már a témáról, és szeretném egyszer és mindenkorra lezárni az ügyet. Az én csapvizem annyira kemény, hogy ahhoz képest bármilyen ásványvíz kismiska (nem is iszom meg már régóta), de ugye az ásványvizek is pont annyira tele vannak ásványi anyaggal, hogy mindig legyen utánpótlás a kövecskéknek (tapasztalat).


A műanyag is zavar, igen, és ha már szűrő, akkor legyen tényleg jó, szűrje ki, amit lehet (klór és társai, annyi minden káros anyag lehet, és van is a vízben). Bár elvileg BPA mentesek a csap alatti kis "tárolók" az ilyen szűrőkben, azért elég sokminden kioldódhat egy BPA mentes műanyagból is. Emiatt gondolnék egy valós időben szűrő készülékre, az viszont simán 200-250 ezer fölött van :/

2017. febr. 24. 20:33
 16/26 anonim ***** válasza:
Hát igen; drága cuccok ezek..lehangolóan drágák..Ezt a visszasózást szerintem nem kellene eröltetni( szerintem) mert akkor kb ugyanott vagy.Persze pontos infót erről nyílván csak szakember tud nyújtani.Esetleg próbálj Online érdeklődni bizonyos oldalakon.Ami az ásványi anyagokat illeti..nos a kaja is tartalmaz;(sajt;tejtermékek) illetve beviheted pezsgőtabi; kapszula..stb formában.Mindenre van megoldás..csak az ember győzze pénzzel.Sajna az egészség drága 😩.Ha találsz valami tutit Írj már légyszi nekem egy üzit; mert engem is érdekelne a megoldás!
2017. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
igen, találtam neten egy bemutatótermet, oda lehet, h elmegyek érdeklődni, mert így nem minden tiszta.szólok, ha valamit megtudok :D
2017. febr. 24. 22:57
 18/26 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés..lehet nagy hülyeség lesz; de most ez futott át az agyamon.Szóval ha felforralom a vizet; akkor az ásványi anyagok is kiforrnak belőle? Vahy csak az esetleges bacik? Amíg nem tudok vízszűrőt venni; akár jó megoldás is lehet.
2017. febr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
sajnos nem. sőt, a koncentrációjuk növekszik, mivel kiforralod alóla a vizet, marad a sok mész.
2017. febr. 25. 08:04
 20/26 A kérdező kommentje:
az esetleges bacik meghalnak, de ez szerintem nálunk nem tényező.
2017. febr. 25. 08:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!