Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen vízszűrőt ajánlotok?...

Milyen vízszűrőt ajánlotok? Aki ért hozzá. Vesekövem van!

Figyelt kérdés

sziasztok. vesekövem van, részben a vízköves csapvíztől, részben az ásványvíztől. Szeretnék egy JÓ vízszűrőt, ami kiszűri a hormonokat, klórt, ásványi anyagokat. Jó ár-érték arányban. ajánljátok a RO vízszűrőt? Ha nem, miért nem? és ha nem, helyette mit, ami kiszűri az ásványi anyagok nagyját?

Nézegettem már vízszűrőt, de általában a csap alatt így is úgy is műanyag tartályban áll a víz, nem tudom, így mi a különbség a műanyag palackos vízhez képest. Előre is bocs az arroganciáért, de értelmes válaszokra várok, nem az 5000 forintos kancsós asztali vízszűrők propagálását kérném. Köszi!



2017. febr. 19. 10:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ha felforralod egy nyomástartó edényben, egy csövet vezetsz ki belőle ès egy másik edènybe vezeted, akkor kapod a desztillált vizet, amiben semmi más nincs, csak h2o. Vagy benzinkúton veszel ioncserèlt vizet, ugyanaz.
2017. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

[link]

Ez pontosan azt veszi ki csak a vízből, ami neked nem kell, a ca ès mg sókat. A benne lévő ioncserélő gyanta utántölthető.

2017. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, ő desztilált vizet iszik,és külön viszi be a sókat mellé. Tőle hallottam előszőr ilyet,nem tudom hogy jó-e. A klórt,azt a legtöbb,vagy szerintem az összes vízszűrő képes kiszűrni,ami nem gagyi. Én is szeretnék vízszűrőt venni,ezért is érdekel a téma, jelenleg ezt a Laica kancsót használom,de arról is hallottam már negatívumot ezen az oldalon. Amit nagyon ajálngatnak az 250 ezer Ft,az Amwayes. Aktívszenes szűrő,és a baktériumok , vírusok elszaporodását egy UV lámpa akadályozza meg,csak hát 250 ezer, és 60ezer hozzá egy szűrő,ami 5000 Litert képes megszűrni,de ha keveset használod,akkor is évente cserélni kell benne. Nekem nincsen még problémám,régebben volt vesekövem,de távozott a vizelettel, de a klór miatt engem is foglalkoztat a dolog. Azért az nem igazán emberi szervezetbe való. Az ásványvízekkel kapcsolatban meg egyetértek. Ázik hónapokig a pet palackban,és kicsit túl van sztárolva. Van olyan víz,aminél a csapvíz is jobb minőségű,csak klóros. :(
2017. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

az biztos, hogy gépekhez ajánlott ioncserélt vizet nem fogok inni :D

a leica típusú szűrővel én már rég leszámoltam, egyszer vettem egyet, és sajnos csak később olvastam utána. Lényeg, hogy valahogy ezüsttel szűr, és ha csak azt iszod, simán beviszed az ezüstöt naponta jóval határérték fölött.

Nem ismerem az Amwayes szűrőt, de sima szénszűrő+ uv lámpáért nagyon kár 250 ropit kiadni.

a bacikat egy sima forralás elpusztítja, de amúgy sem Indiában élünk, hogy erre különösebb szükség lenne.

250 rugóért már valós idejű fordított ozmózisos szűrőt kapsz minden extrával.

a klórt azt szerintem is kb minden szűri, arra van nekem amúgy külön zuhanyfejem meg csapfejem, nem tudom amúgy, mennyire szűri ki, de ha már egy részét, az is valami.

amúgy én szerintem egy 50-60 ezres, nem valós idejű szűrőbe fogok beruházni, az még egy olyan ár, hogy az ember bele tudja fektetni. aztán a jövőben majd meglátom, hátha gazdagabb leszek, de ez az ár az ásványvizeken azért elég gyorsan visszajön.

igen, a pet palack nagyon káros, beleázik a műanyag a vízbe a tárolás folyamán + nagyon környezetszennyező, szóval erről tutira le kell szokni.

2017. máj. 6. 08:20
 25/26 anonim ***** válasza:

Ezt nem úgy mondják, hogy "valós idejű", hazai és külföldi fórumokon nem is találkoztam még ilyen elnevezéssel, ez valami laikus kitaláció lehet.

Lehet átfolyós vagy tartályos, ennyi.

Tartályos nem szimpatikus, de nem az említett műanyag miatt, egyébként is fémből szokott lenni, ha jól tudom.

Sokkal kellemetlenebb, hogy van benne gumilap vagy ballon, ami a vizet kiszorítja belőle. Ehhez fel is kell pumpálni levegővel, a rajta lévő kerékpárszelepen keresztül.

A gumi viszont a baktériumok melegágya, szeretnek rajta megtapadni, síkos, nyálkás film formájában.

Na most, én nem azért tisztítom meg a vizet, hogy utána egy ilyen gusztustalan tartályban tároljam, úgyhogy ez szóba sem jöhet, nem is vettem soha tartályt.

Egyéb alkatrészeket vettem, amiből felépítettem egy átfolyós RO víztisztítót, mágnesszelepekkel, általam tervezett és épített elektronikus vezérléssel, óránkénti automatikus rendszeröblítéssel, ami a poshadást, baktériumok szaporodását kivédi / minimalizálja, illetve ők az RO-membránon egyébként sem férnek át, mennek a lefolyóba.

Olvastam itt az utánsózásról is.

Az RO-memrán kiveszi a vízkövet is, de az utánsózó patron azt közel sem pótolja vissza szerencsére, ettől nem kell tartani.

Egy kis mészköves granulátumon átfolyik a víz, az nem old ki annyit, hogy vesekövet kapnál tőle, nem jelentős ilyen szempontból. Az még mindig csak alacsony sótartalmú ivóvíznek minősül, azon belül is átlag alatti.

Közel sem ásványvíz kategória, ami 500 mg/l felett kezdődik. Tizedrésze talán.

De lehet inni utánsózás nélkül is.

2018. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
köszi szépen! még nem jutottam odáig, hogy beszereltessek vízszűrőt. sajnos ami nem tartályos, az 200 ezer felett kezdődik.
2018. okt. 17. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!