Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudhatom, hogy egy app...

Honnan tudhatom, hogy egy app letöltése biztonságos?

Figyelt kérdés

Nem lehet tőle vírusos a telefonom? Nagyon alapszintű okostelefon-használó vagyok, eddig csak pár hivatalos appot (mobilszolgáltatómé, banké, ilyesmi) töltöttem le, ilyen kis gagyit még nem.

Most viszont szerettem volna egy olyat, amivel nyuszifüles, nyusziorros képet csinálhatok a gyerekemről, ezzel köszöntöttük volna a nagyit húsvétra. A mobilom saját fotós funkciói közt nincs ilyesmi.

Láttam, hogy a Play áruházban vannak ilyen appok, de olyan noname-ek, nem mertem őket letölteni.

A húsvétról ugyan lemaradtam ezzel, a nagyinak egy sima képpel kívántam kellemes ünnepet, de a jövőre nézve szeretném tudni a választ.

Hú, remélem nem nagyon hülye kérdés, nem kéne még öregnek lennem az ilyesmihez. 🙂



2020. ápr. 13. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmire garancia, még a sok felhasználót mutató statisztika sem biztosíték semmire. Persze minél többen hasznának egy appot és minél régebb óta van fent az áruházban, annál nagyobb az esélye, hogy nincs gond vele.

A kritikus pont az engedélyek megadásánál van, de egy fotós applikációnál kénytelen leszel mindig megadni a kamerához való hozzáférést a kép készítése miatt, illetve a tárhelyhez való hozzáférést a kép mentése miatt. De akár még a telefonkönyvhöz is hozzáférést kérhet, hogy ki tudd választani, hogy kinek küldd el üzenetben az elkészített képet. És hiába tűnik elsőre túlzottnak a hozzáférés kérése, mindegyiket meg lehet indokolni észszerűen, hogy mégis csak szüksége van a programnak ilyenekre.

2020. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Facebook messengeren van ilyen, le tudod menteni a kepet es maminak elkuldeni
2020. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!