Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csak akkor kapom meg a...

Miért csak akkor kapom meg a szöveges üzenetet amikor csatlakozok az internetté a telefonommal? Bővebben lent! 23/F

Figyelt kérdés

Szombat este történt

Biciklizni voltam a barátommal. 4 órakor indultunk. Este 10-kor értünk haza. Ezidő alatt a 6 órahossza alatt nem voltam csatlakozva az internethez semmiféle módon sem. Amikor haza értem és felkapcsolódtam az internetre: na akkor kaptam meg 1 szöveges üzenetet amit 8 órakor írtak nekem. Ez kb fél éve van. Fél évvel ezelőtt még internetkapcsolat nélkül is megkaptam a szöveges üzeneteket

Masik dolog: Biciklizés közben amikor megálltunk telefonon beszéltem egyik ismerősömmel. Eközben valahogy valamikor hívott másik barátom. De a telefonon ezt sem jelezte ki. Hanem este amikor haza értem akkor láttam hogy írt nekem hohy ekkor hívott és miért nem vettem neki fel. Megnéztem és pont akkor hívott amikor mással telefonáltam. Régebben amikor így hívtak akkor a telefonom kijelezte hogy hívnak és vagy felveszem vagy elutasítom. Azóta sincs másik telefonom és semmit sem állítottam rajta. Miket és hol állítsak vagy nézzek meg, hogy ez a 2 dolog a régi megszokott módon működjön?



2020. máj. 18. 08:32
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/213 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljuk meg betartani a fórum szabályzatát, ha lehet!

Maradjunk a kérdésnél és hanyagoljuk a személyeskedést!


Meg lehet ezt így oldani?


...


Ha a szabályzatot betartjuk, sokkal hamarabb megoldható a kérdező problémája és én személy szerint pont azért járok a fórumra, hogy segítsek akinek csak tudok (ha van megfelelő ismeretem/elegendő időm válaszolni, akkor válaszolok legjobb tudásom szerint).

2020. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/213 A kérdező kommentje:
Utolsó: nagyon szépen köszönöm teljesen igazad van!!!
2020. nov. 21. 15:01
 83/213 anonim ***** válasza:
96%

#82 Teljesen igazad van, de látod, hogy van akin nem lehet segíteni...

Ilyenekre pedig felesleges időt pazarolni, mert úgy sem érti meg, mit szeretnél kihozni a dolgokból. Itt csak annyi a gond.

2020. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/213 anonim ***** válasza:
85%

#84


Mindenkin lehet segíteni, csak megfelelő hozzáállás kérdése, illetve nem árt ha a tudás is megvan, amit képes az ember a maga szintjétől eltérő szintre is "átfordítani"...


Többször volt már, hogy az enyémtől nagyobb ismerettel rendelkező ember számára is átadtam az ismereteimet és persze olyan is, amikor olyan ember számára adtam át az ismereteim, aki az enyémnél kevesebb ismerettel rendelkezett. Persze mindezek mellett volt olyan is, nem is kevésszer, amikor az enyémtől eltérő ismerettel rendelkező személy adott át számomra hasznos tudást. És nem csak olyanok, akik az enyémtől több ismerettel rendelkeztek. Tehát az ismeretek mennyisége nem feltétlenül kapcsolódik bizonyos ismeretek átadásának/megértésének képességéhez...


Ha egy ember képes saját ismereteit átadni és másokét megérteni/felhasználni, akkor az az ember képes kiaknázni a "kollektív ismereteket" nem csak önös célokra. Így az ismeretek elérhetővé válnak azok számára is, akik korábban azokkal az ismeretekkel nem rendelkeztek. Elvileg így fejlődött az Ember (mint faj/mint egyed) a civilizálódás előtt is. Miért ne lehetne ugyanezt a fejlődési formát fenntartani ma is? Pláne úgy, hogy sok ismeret már az interneten/könyvekben is fellelhető, így azok felhasználhatóak a régi "szájról szájra" terjedés torzításai nélkül is.


Tehát ha a kérdező kevesebb ismerettel rendelkezik egy adott témában, mint egy válaszadó, az még messze nem jelenti azt, hogy a kérdező nem lesz képes értelmezni/felhasználni új ismereteket. Sőt, még az sincs kizárva, hogy a kérdező képes lenne új ismeretek átadására egy válaszoló számára.


...


"Sohase becsüld alá a másikat."

"Ha teheted, segíts a másikon. Nem azért, hogy viszonozza valamilyen módon, hanem azért, mert segíteni jó és úgy helyes ha segítesz."

(Ezeket is gyakran mondogatta egy bölcs családtagom. Sajnos már nem él, már nem taníthat...)

2020. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/213 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon bölcs voltál most!!! Köszönöm neked ezt!!!
2020. nov. 22. 15:04
 86/213 anonim ***** válasza:
86%

Hol tartasz a probléma megoldással?

Mit sikerült megcsinálni és mit nem?


(Vagy miért emelted ki újra a kérdésed?)

2020. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/213 anonim ***** válasza:
82%
Erről beszéltem. :DDDD
2020. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/213 A kérdező kommentje:
Pár napja írtam le.
2020. nov. 28. 12:29
 89/213 anonim ***** válasza:
97%
Az addig érthető, de arra vagyok kíváncsi, hogy az eddig leírt segítségekkel (pl #62 -es; #70 -es kommentem) mire jutottál?
2020. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/213 anonim ***** válasza:
100%

Telekom oldalon jelentkezz be telefonszámmal. (Jelszó negadása előtt) kapsz egy kódot SMS -ben. Azzal tudsz belépni jelszó helyett. Utána mehet az ügyintézés. Ha van "elfelejtettem a jelszavam" link, akkor használd azt melőtt jelszót próbálnál megadni, utána kapsz egy ideiglenes jelszót SMS -ben, amivel be tudsz lépni és létre tudsz hozni egy új 5 jegyű jelszót.


Az újonnan létrehozott jelszó tudomásom (emlékeim) szerint 2 (kettő) nap múlva válik teljes értékű jelszóvá, addig nem tudod teljes körűen használni (nem tudsz minden funkciót állítgatni), utána viszont igen. Lehetőség szerint írd is fel, nehogy elfelejtsd.


Remélem így érthető voltam...

2020. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!