Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csak akkor kapom meg a...

Miért csak akkor kapom meg a szöveges üzenetet amikor csatlakozok az internetté a telefonommal? Bővebben lent! 23/F

Figyelt kérdés

Szombat este történt

Biciklizni voltam a barátommal. 4 órakor indultunk. Este 10-kor értünk haza. Ezidő alatt a 6 órahossza alatt nem voltam csatlakozva az internethez semmiféle módon sem. Amikor haza értem és felkapcsolódtam az internetre: na akkor kaptam meg 1 szöveges üzenetet amit 8 órakor írtak nekem. Ez kb fél éve van. Fél évvel ezelőtt még internetkapcsolat nélkül is megkaptam a szöveges üzeneteket

Masik dolog: Biciklizés közben amikor megálltunk telefonon beszéltem egyik ismerősömmel. Eközben valahogy valamikor hívott másik barátom. De a telefonon ezt sem jelezte ki. Hanem este amikor haza értem akkor láttam hogy írt nekem hohy ekkor hívott és miért nem vettem neki fel. Megnéztem és pont akkor hívott amikor mással telefonáltam. Régebben amikor így hívtak akkor a telefonom kijelezte hogy hívnak és vagy felveszem vagy elutasítom. Azóta sincs másik telefonom és semmit sem állítottam rajta. Miket és hol állítsak vagy nézzek meg, hogy ez a 2 dolog a régi megszokott módon működjön?



2020. máj. 18. 08:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/213 anonim ***** válasza:
100%

Arra már írtam privátban választ, amire utána azt írtad, hogy be is vált...


"Üzenetek ➡ Egyebek ➡ Beállítások ➡ Csevegés beállításai ➡ Speciális hívás és üzenetküldés ➡ Be"

Itt a kapcsolóval kikapcsoltad, majd teszt után azt írtad, rendben van.

Ez a kapcsoló még kikapcsolt állapotban van?

2020. nov. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/213 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó ki van kapcsolva! Elfelejtettem! Elnézést!!! Ment a zöld kéz!!!
2020. nov. 17. 18:23
 53/213 anonim ***** válasza:
98%

Azt hiszem, félreértettél.

Ki kapcsolt állapotban kellene lennie ahhoz, hogy ne kapj internet alapú üzeneteket, vagyis csak hagyományos SMS -t kaphass, amit internet nélkül is megkapsz.

2020. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/213 anonim ***** válasza:
73%
Ha ki kapcsolt állapotban is kapsz olyan üzenetet, amit csak interneten keresztül kapsz meg, akkor az üzenetkezelő hibásan kezeli az RCS (Csevegés) szolgáltatást, emiatt inkább annak cseréjét javaslom a Google féle "Messages" alkalmazásra (ami egy viszonylag egyszerű üzenetkezelő) és mivel az RCS a Google szolgáltatása, a Google alkalmazása jobban is tudja kezelni, mint egy Samu már talán elavult alkalmazása (nem tudom mikor frissítette a Samu utóljára azt az üzenetkezelőt).
2020. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/213 A kérdező kommentje:
Hát de nincs vele gondom
2020. nov. 17. 19:42
 56/213 anonim ***** válasza:
98%
Ha interneten jönnek át csak bizonyos üzenetek annak ellenére, hogy a funkció elvileg ki van kapcsolva, akkor csak van vele gondod, nem?
2020. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/213 A kérdező kommentje:
Akkor van de most nem tudom hogy hogy van. Múltkor mikor leteszteltem akkor jó volt. Privátban beszéltük én emlékszem.
2020. nov. 17. 20:32
 58/213 anonim ***** válasza:
97%

Már akkor, privátban is felvetettem az üzenetkezelő cseréjét. Akkor azt elvetetted azzal, hogy nem akarsz több (felesleges) alkalmazást telepíteni.

Viszont ha a jelenlegi üzenetkezelő nem teszi megfelelően a dolgát, azt hiszem nincs más opció. Ebben az esetben (ha ennyire nagy problémát jelent az RCS (Csevegés) szolgáltatás megléte) nem hiszem, hogy feleslegesnek minősíthető egy működő üzenetkezelő telepítése. (Hacsak nem cseréled le az egész készüléket.)

2020. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/213 A kérdező kommentje:
Majd megnézzük hogy újra küld sms-t nem leszek netre csatlakozva és megkapom-e. Másik amikor hívásba vagyok valakivel. A közben bejövő hívást nem jelzi nekem. Ez hatalmas probléma
2020. nov. 18. 12:25
 60/213 anonim ***** válasza:
97%

Utóbbihoz kellene a Telekom app, amihez e-mail címmel kell regisztrálni, hozzáadni az előfizetést, utána a Telekom appban a "További beállítások" alatt a "Híváskezelés" alatti 4 kapcsolót bekapcsolod.


Ezen felül a +36309876543 -as számra kell átirányítani azt a (két) feltételes átirányítást, ami szükséges a hívásértesítő szolgáltatáshoz (Átirányítás ha nem válaszol; átirányítás ha nem elérhető).

Ezeket a legtöbb esetben a tárcsázó beállításain belül lehet megtalálni, de nem tudom (nem emlékszem) Samsung -on hogy is van ez pontosan...

2020. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!