Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csak akkor kapom meg a...

Miért csak akkor kapom meg a szöveges üzenetet amikor csatlakozok az internetté a telefonommal? Bővebben lent! 23/F

Figyelt kérdés

Szombat este történt

Biciklizni voltam a barátommal. 4 órakor indultunk. Este 10-kor értünk haza. Ezidő alatt a 6 órahossza alatt nem voltam csatlakozva az internethez semmiféle módon sem. Amikor haza értem és felkapcsolódtam az internetre: na akkor kaptam meg 1 szöveges üzenetet amit 8 órakor írtak nekem. Ez kb fél éve van. Fél évvel ezelőtt még internetkapcsolat nélkül is megkaptam a szöveges üzeneteket

Masik dolog: Biciklizés közben amikor megálltunk telefonon beszéltem egyik ismerősömmel. Eközben valahogy valamikor hívott másik barátom. De a telefonon ezt sem jelezte ki. Hanem este amikor haza értem akkor láttam hogy írt nekem hohy ekkor hívott és miért nem vettem neki fel. Megnéztem és pont akkor hívott amikor mással telefonáltam. Régebben amikor így hívtak akkor a telefonom kijelezte hogy hívnak és vagy felveszem vagy elutasítom. Azóta sincs másik telefonom és semmit sem állítottam rajta. Miket és hol állítsak vagy nézzek meg, hogy ez a 2 dolog a régi megszokott módon működjön?



2020. máj. 18. 08:32
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/213 A kérdező kommentje:
Samsungon hogy lehet utána kellene nézni valahogy
2020. nov. 19. 07:39
 62/213 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok utána nézni Samsung -on, így csak alternatív megoldást tudok javasolni...


Egy részt az is szükséges lehet még a korábbiakon túl, hogy az alábbi, a 1414 -es számra küldött üzenettel bekapcsold a hívásértesítőt (ha nem lenne bekapcsolva):


+HIVASERTESITO


Lemondáshoz ugyanez a szó - előjellel kezdve:

-HIVASERTESITO

(Az SMS erre a számra tudomásom szerint ingyenes előfizusoknak és feltöltősöknek is.)


...


A szükséges átirányítások bekapcsolásához pedig tudok USSD kódokat, amik készüléktől függetlenül működnek (tárcsázóba kell begépelni ezeket, mint egy telefonszámot és utána hívás gomb):


Átirányítás ha nem elérhető (pl.: ki van kapcsolva a mobil/nincs térerő):

**62*+36309876543*11#


Átirányítás amikor foglalt (épp telefonálsz és nincs hívástartás/konferencia szolgáltatás bekapcsolva):

**67*+36309876543*11#


(Utóbbi átirányítás nem szükséges aktív hívástartás és konferencia beszélgetés opciók esetén.)


(Az USSD kódokkal bekapcsolt szolgáltatások kikapcsolásáhok az elején lévő két csillagot cseréld két kettőskeresztre, majd a jelen esetben kétjegyű számkód, utána csak egy kettőskereszt, további paraméterek nem szükségesek. Pl.:

##67#

)


Ezekkel az USSD kódokkal és az SMS -ben elküldendő paranccsal a Telekom alkalmazás használata sem létfontosságú, sőt a további hívás (és néhány egyéb) opciók is kezelhetőek nélküle SMS -ben. Itt vannak hozzá az SMS -ben használható parancsok:

[link]


Itt a

"Mely szolgáltatásodat szeretnéd módosítani?"

kérdés alatt lenyithatóak a kategóriák...

2020. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/213 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tehát ha a 1414-re elküldöm ezt sms-be: +HIVASERTESITO akkor mi fog történni?
2020. nov. 19. 14:10
 64/213 anonim ***** válasza:
100%

Aktiválódik a hívásértesítő szolgáltatás.


Írtad:

"Másik amikor hívásba vagyok valakivel. A közben bejövő hívást nem jelzi nekem. Ez hatalmas probléma"


Erre megoldás a hívásértesítő szolgáltatás.

2020. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/213 A kérdező kommentje:
Elküldtem. Sikeresen. Akkor mi történt?
2020. nov. 19. 21:38
 66/213 A kérdező kommentje:

Vissza is írták ezt:


Tisztelt Ügyfelünk! A(z) "HIVASERTESITO" szolgàltatàs beàllìtàsàhoz jelszò szükséges. Helyes formàtum: +kulcsszò(szòköz)jelszò. Üdvözlettel: Telekom

2020. nov. 19. 21:38
 67/213 A kérdező kommentje:
Most mitevő legyek? Mert akkor nem sikerült.
2020. nov. 19. 21:39
 68/213 anonim ***** válasza:
100%
A #62 -es kommentemben van egy link. Ott az is le van írva, hogy bekapcsolt jelszó védelem esetén szükséges az 5 jegyű jelszó is...
2020. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/213 A kérdező kommentje:
De azt honnan tudjam, hogy mi az 5 jegyű jelszó?
2020. nov. 20. 07:50
 70/213 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés megkötése után elvileg még nincs ilyen jelszó, utána szokták a szerződött partnerek beállítani, tehát elvileg csak emlékezned kellene rá.


...


Ha elfelejtetted, akkor e-mail címmel vagy telefonszámmal létrehozott Telekom fiók esetén ezen az oldalon:

[link]

hozhatsz létre új jelszót.


Facebook fiókkal regisztrált Telekom fiók esetén Facebook jelszó szükséges, melyet a Facebook nyitóoldalán kérhetsz.


(Forrás:

[link]

)

2020. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!