Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak hogy megkapjam/“...

Mit csináljak hogy megkapjam/“megérdemeljem”?

Figyelt kérdés

Egy új telefont szeretnék a szüleimtől kérni(iPhone 11 vagy 11pro).A mostanival semmi bajom nincs azon kívül hogy nem érzékeli az ujjlemyomatot nem működik a nèmitó gomb(vagy mi az(tudjátok elcsúsztatjátok és akkor silence módba megy ha meg vissza csúsztatod akkor nem(WoW))a hátlap az ellégé karcos ès a széle meg be van kicsit “nyomva” pár helyen(mikor kiesett vlk kezéből)nincs rajta IOS.13...most egy 6-osom van...:’Dó és sose volt “saját” telefenom,mindig “örököltem”...először volt apukámé(kb 2-3-4 évig utána volt anyumè 1/2-1 évig és mag kaptam én)

Szüleim úgyis azzal jönnének hogy “majd ha kitűnő leszel” (most megyek 7.-be)

Gondolkodtam azon hogy nem kérek most mikulásra/karácsonyra semmit (nem mintha kaptam volna eddig is valami nagy összeget érő akármit)névnapra se semmit és szülinapra(jövő nyáron van) max kérek majd körmöt életembe először(oszt.társaimnak már 11 évesen volt körmük szval ne szóljatok le :D)és megpróbálok vlm. diákmunkát keresni(egyik ismerősöm volt 14 èvesen hátha én is találok majd valamit)suliból is próbálok majd jobban teljesíteni(most 5 4-esem lett)viszont sztm. nehéz lesz mivel jön be 4 új tantárgy😂

Meg azon gondolkodtam hogy eladom a mostani telefonom...ez úgy mennyit érne?(mármint ha eladom)

Még egy kérdés...mennyire menne le az ára?(a 11-nek)



2020. júl. 12. 19:49
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert nekik van ilyen, nem lesz értelmesebb az ötlet. Tudod, a szüleidnek keményen meg kell dolgoznia azért, hogy neked ilyen mobilod legyen, ez úgy lenne korrekt, ha teljes egészében saját magadnak finanszíroznád, hiszen egyáltalán nem létszükséglet, hogy egy hatodikos gyereknek iphoneja legyen.


Miért nem jó az új iphone SE? Teljesen jó, és árkategóriában is sokkal olcsóbb.

2020. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 meszike91 ***** válasza:
73%
Tényleg nem tudom elképzelni mi szükséged van egy csúcstelefonra. Valószínűleg egy 50 ezres telefon is bőven elég volna neked.
2020. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
97%
csak az az ėrved elfogathato hogy ios szoktad meg.minden mås nem elfogadhato ėrv .
2020. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
“Gyerekfejjel” meg a “felnőttfejjel” gondólkodóak nem értik.......kár volt megkérdezni😅
2020. júl. 12. 20:53
 15/44 anonim ***** válasza:
86%
#Magyarországon szegénység van. Mikor valaki alig születik meg, de már Iphone 11 PRO-t akar.
2020. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
93%
De, sajnos értjük, Lucácskának, Moncsikának is drága cuccai vannak, akkor neked is kell valami drága cucc, nehogy már lemaradj mögöttük, hiszen az emberi értéket az határozza meg, hogy kinek milyen drága, menő holmija van, amit ugye anyuék vettek. Nem is az igaz barátság, emberi tulajdonságok számítanak, hanem a több száz ezres telefon.
2020. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
85%

"A mostanival semmi bajom nincs azon kívül hogy nem érzékeli az ujjlemyomatot nem működik a nèmitó gomb(vagy mi az(tudjátok elcsúsztatjátok és akkor silence módba megy ha meg vissza csúsztatod akkor nem(WoW))a hátlap az ellégé karcos ès a széle meg be van kicsit “nyomva” pár helyen(mikor kiesett vlk kezéből)nincs rajta IOS.13...most egy 6-osom van...:’D"


Ha nem tudsz vigyázni a telefonodra és nem kezdenéd el dobálgatni, CSAK azért, hogy iPhone 11 Pro-t kérhess a helyébe, akkor először tanuld meg megbecsülni a "kicsit" ami van! Ha ezt szépen kitanultad, akkor érdemelsz meg egy "nagyobbat"!


"hátlap az ellégé karcos ès a széle meg be van kicsit “nyomva” pár helyen"


Ebből is látszik, hogy semmi baja nincs a mostani telednodnak, és nem tudsz negatívat mondani a telefonodról, azon kívűl, hogy már nem "trendi".


"Gondolkodtam azon hogy nem kérek most mikulásra/karácsonyra semmit (nem mintha kaptam volna eddig is valami nagy összeget érő akármit)"


Szóval édesanyádéknak erre se nagyon van pénzük? 500ezres iPhone-ra bőven van pénzük, abból 4-et is meg tudnának venni igaz?


Gondolom magyarból nem vagy kitűnő ezzel az írásoddal.

2020. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
86%
Ha esetleg menő szeretnél lenni, akkor ne vegyél körmöket 13 évesen és ha a szüleid venni is akarnának neked Iphone 11 pro-t, akkor se fogadd el, mert akkor leszel menő.
2020. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

17-es...nagyon bírom az olyanokat akik el se olvassák a lényeget de pont az szúrja ki a szemüket ami ROSSZ....ki mondta hogy dobálom a telefonom azért hogy kapjak egy másik telefont???


Szüleim nem keresnek rosszul...nem vagyunk szegények de nem is a leggazdagabb család...szóval a köztes után kicsivel🙂Azért nem szoktam kapni mert nem nagyon kèrek...ILYENKOR NEM MAGAMRA GONDOLOK


Ha nem “becsülnèm” meg a dolgokat akkor nem kapnèk az ég világon semmit🙂


Gondolom magyarból nem vagy kitűnő ezzel a szövegèrtèssel🤭

2020. júl. 12. 22:22
 20/44 anonim ***** válasza:
97%

A "majd ha kitűnő leszel" szöveggel a szüleid csak húzzák az időt, de abszolút megértem Őket, a helyükben én sem vennék Neked ilyet! Nekik milyen telefonjuk van? Lehet hogy még saját maguknak sem vennének ilyet, nemhogy Neked! Ez tényleg csak felvágás lenne mások előtt, mert amúgy mindössze 13 évesen mégis mi olyat csinálnál vele, amihez mindenképp ilyen méregdrága telefon kell??! Legolcsóbban is több mint 235 ezerbe kerül, fel tudod egyáltalán fogni, hogy az mennyi pénz?! Az is lehet hogy nincs is rá anyagi keretük, Te meg csak ostromlod Őket, hogy mindenáron ilyen telefont akarsz! Sok felnőttnek nincs ilyen drága telefonja, nemhogy egy gyereknek! Mégis mire kéne ilyen? Az hogy az iOS-hoz vagy szokva, nem indok, vannak sokkal olcsóbb iPhone-ok is, például: 6S, 7, 7 Plus, 8, vagy legújabban az idei SE, mindegyik 100-170 ezer között! Tessék, például iPhone SE 2020 miért nem jó? Vagy ha nem is csak az anyagi, de szerintem a szüleid amúgy sem akarnak elkényeztetni, ami abszolút érthető és jogos, előbb becsüld meg a dolgokat és érezd át az élet értékeit!


33/F

2020. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!