Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak hogy megkapjam/“...

Mit csináljak hogy megkapjam/“megérdemeljem”?

Figyelt kérdés

Egy új telefont szeretnék a szüleimtől kérni(iPhone 11 vagy 11pro).A mostanival semmi bajom nincs azon kívül hogy nem érzékeli az ujjlemyomatot nem működik a nèmitó gomb(vagy mi az(tudjátok elcsúsztatjátok és akkor silence módba megy ha meg vissza csúsztatod akkor nem(WoW))a hátlap az ellégé karcos ès a széle meg be van kicsit “nyomva” pár helyen(mikor kiesett vlk kezéből)nincs rajta IOS.13...most egy 6-osom van...:’Dó és sose volt “saját” telefenom,mindig “örököltem”...először volt apukámé(kb 2-3-4 évig utána volt anyumè 1/2-1 évig és mag kaptam én)

Szüleim úgyis azzal jönnének hogy “majd ha kitűnő leszel” (most megyek 7.-be)

Gondolkodtam azon hogy nem kérek most mikulásra/karácsonyra semmit (nem mintha kaptam volna eddig is valami nagy összeget érő akármit)névnapra se semmit és szülinapra(jövő nyáron van) max kérek majd körmöt életembe először(oszt.társaimnak már 11 évesen volt körmük szval ne szóljatok le :D)és megpróbálok vlm. diákmunkát keresni(egyik ismerősöm volt 14 èvesen hátha én is találok majd valamit)suliból is próbálok majd jobban teljesíteni(most 5 4-esem lett)viszont sztm. nehéz lesz mivel jön be 4 új tantárgy😂

Meg azon gondolkodtam hogy eladom a mostani telefonom...ez úgy mennyit érne?(mármint ha eladom)

Még egy kérdés...mennyire menne le az ára?(a 11-nek)



2020. júl. 12. 19:49
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Hülyének hülye nem vagyok ahoz hogy tudjam mit jelent a flex :|


Akkor minek használod oda nem illő szövegkörnyezetben? De megvaan..mond azt azért kell iphone 11 mert azon van helyesírás ellenőrző program és így nem fogsz megbukni magyarból :-D

2020. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is nézz ki inkább valami olcsóbb IPhone-t (ha mindenféleképpen azt akarsz)! Ne vedd bántásnak, de13 évesen teljesen felesleges egy ilyen telefon neked. A 11-esből, ahogyan már előttem is írták 235ezer a legolcsóbb, ennyi idősen szerintem fogalmad sincs, hogy az milyen sok pénz. Sok Magyarországon élő felnőtt ember havi keresete ennyi (1 hónap munka a telefonért), de persze ebből lejön a rezsi, az élelmiszerek, és az egyéb kiadások (pl. tönkremegy a mosógép, annak a javítása). Magyarul: egy átlag magyar ember rengeteget dolgozik ezért a pénzért.

Az pedig rendes lenne tőled, hogy “besegítenél”, de elgondolkodtál azon, hogy azok a ruhák, DVD-k honnan vannak? Szerintem azt se a saját pénzedből vetted.

A másik, nem tudom melyik városban élsz, de ennyi idősen én ilyen telefonnal rettegve járnék az utcán. Rengeteg a rosszindulatú ember, ha csak valaki kikapja a kezedből, mert épp nem figyeltél, még jól jársz.

Ha iPhone-t akarsz, kérj egy 8-ast,8 plusot, egy új SE-t, de ne a legdrágábbat akard. Azzal kihúzod jó 2-3 évig, addigra idősebb leszel, mehetsz diákmunkára, és nagyobb eséllyel tudsz beszetezni egy ilyen drága készüléket (bár szerintem ez a telefon még egy 16 éves kezébe is drága, de ezt már a szüleidnek kell eldöntenie, hogy mit engednek meg neked)

Remélem nem vetted bántásnak, hidd el semmi rosszindulat nem volt bennem, amikor ezeket a sorokat gépeltem, csak a szemedet próbálom felnyitni.

2020. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
92%

Mi most tisztán érthetően megbeszéltük a 14 éves fiúnkkal, hogy mi nem tudunk fél milliós telefont venni neki. Főleg nem iphonet. Itt is ment az, hogy xynak bezzeg megveszik.

Augusztus végén kaphat új telefont, lekorolátozott előfizetéssel. Így a havi díjat fogjuk fizetni. Maximum 160 ezres telefont kaphat.

Ha bármi baja lesz sem kap minimum 3 évig újat.

Ha látjuk, hogy segít itthon, pl fűnyírásban, házimunkában akkor meglepetésként lehet kicsivel drágább telefon.

2020. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
66%
XD törölték a fiókját mert még nincs 16 éves.
2020. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

"Nem látják a JÓT" - ezt úgy írod, mint ha valami közhasznú dolog lenne, pedig csak személyesen neked lenne jó, hogy villogj vele, "hű de menő drága csilivili telóm van! :)" Ezen kívül mégis mi lenne az a jó??? Mert csak ezt hajtogatod, hogy "nem látják a jót", komolyabb magyarázat nélkül, egyetlen normális érvet sem írtál! Az okés hogy az iOS-hoz vagy szokva, de mint mondtam, például iPhone SE 2020, idei friss modell, de neked akkor is a 11-es szériából kell, mert az drágább és menőbb, arra pedig magasról teszel, hogy esetleg a szüleidnek nincs rá pénzük!

De igen, itt mindenki a kérdésedre válaszolt, csak ésszerűen, az már a te dolgod, hogy nem tetszik a nemleges válasz! Itt hisztizel és vergődsz, mert a szüleid nem akarnak elkényeztetni, mi pedig Őket támogatjuk!

2020. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérj egy 7-es iphone-t mondjuk, esetleg SE vagy XR, olcsóbbak és jók. Semmi szükséged a legújabb iphone/ra, te csak menőzni akarsz.
2020. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
89%
Egyebkent az en csaladom eleg jomodu, de mi nem szorjuk a penzt. De ha pl. eljonnel hozzank a hazunkba valszeg elallna a szavad. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a tenyleg jonodu, tehetosebb diakok messzirol ki fogjak szurni, hogy te nem vagy igazabol gazdag es onallo stilusod sincsed. Azt se tudod, mire kell neked az a telefon. Nekem is iPhone-om van, mert megszoktam a rendszert, de egy sokkal regebbi modell, legalabb 4 eves, pedig megengedhetnek maganak a legujabbak kozul is, szimplan nem latom ertelmet. Ne akarj olyan identitast krealni magadnak, ami nem feltetlenul te vagy, olyan telefont vegyel, amire tenyleg szukseged van es tetszik is, ki is hasznalnad a funkcioit. A legujabb almas telcsik semmiben nem kulonboznek szinte a regiektol. Ne akarj masokat utanozni, csak mert szerinted megerdemled a draga dolgokat. Masok hitelre, reszletre veszik, alig birjak felkohogni az arat, hidd el. Aztan meg evekig elnek gyorskajan es mireliten. Ha jomodunak akarsz latszani vegyel par markasabb, de kenyelmes ruhat, ami elegans es egyedi. Azon a penzen elutazhatnatok valami szep helyre, ha mar mindenaron iriggye akarod tenni a tobbieket. Mondjuk virus idejen ez nem a legjobb tanacs. Bar ketlem, hogy ilyen fiatalon az embereknek lenne sajat stilusuk, de ne masokat meg a trendeket akard a sajat identitasod reszeve tenni.
2020. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
"csak mert szerinted megerdemled a draga dolgokat" - Szerinte MEGÉRDEMLI??? #37-es, a kérdező csak 13 éves, de már úgy nagyzol, ahogy nem szégyelli, megérdemlés helyett már egyenesen követeli magának! Azért is írta ki ezt a kérdést, mert azt gondolta, hogy itt majd lesz olyan, aki egyetért vele és tanácsokkal látja el, hogy HOGYAN GYŐZZE MEG A SZÜLEIT, mert amit akar, attól nem tágít!
2020. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék az ennyi idős gyerekemnek ilyen drága telefont, és nem azért mert sajnálom, hanem mert azt gondolom, hogy egyrészt nem ér ennyit az a teló, még magamnak sem venném meg ennyiért, bár éppenséggel megtehetném, mivel kevesebb mint egy havi fizetésem az ára, de véleményem szerint a 11 pro túlárazott. A 11 már elmegy talán, pláne így egy évesen már eléggé 200 felé tendál az ára, de akkor sem kapnád meg tőlem.

Viszont a helyedben az új SE-vel már bepróbálkoznék, szolgáltatók 2 év hűséggel 40-60-100 ezerért adják, ott már azért lehet egy egészséges kompromisszumot kötni, ha annyira szeretnéd. Már hogy a kompromisszum abból állna, hogy te beéred az idei SE-vel, és jól tanulsz, és cserébe megkapod a telót.

2020. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent a kerdesedre valaszolva, en nem reg valtottam szinten 6+-rol. Ketlem, hogy barki megvenne toled, max egy huszast, ha kapsz erte, nem azert, mert rossz telefon (a kameraja mondjuk nem a legjobb), hanem mert sokan ugy gondolkodnak, mint te es nagyzolnak, ergo ujabb modelleket szeretnenek megvenni. Az meg, hogy masnak 11 evesen mukorme van ot teszi nevetsegesse es nem teged. Most lehet nagylanynak hiszitek magatokat, ami nem is baj, mert lehet kiserletezni, de ezt a kiserletezest ugy kellene, hogy ne menjen ra a szuleitek fizetese.
2020. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!