Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akik tavaly váltottak telefont...

Akik tavaly váltottak telefont milyen márkát vettek ?

Figyelt kérdés
A meglévő márka helyet milyen márkát vettek ?
2022. jan. 3. 13:47
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Gondolom ez azért lehet mert a legtöbb ember 2 év után új telót vesz
2022. jan. 3. 17:54
 12/30 anonim ***** válasza:

Apple supportol 4-5 évig, szerintem ha kifizetem ugyan azt a pénzt egy robotos eszközért elvárható lenne(és tényleg ugyan annyiba került az utóbbi 3 telefonom, amiből 2 androidos volt), ahogy azt a Google-nek is komolyabban kéne vennie, hogy a fejlesztők kicsit figyeljenek az optimalizálásra mert az új Google, vagy egyéb app-k tudnak problémákat okozni régebbi SoC-kal rendelkező telok esetén, de régi verziójú androidos telefonoknál is van ahol a hardver korszerűbb és többet bírna...

Ez nem is lenne probléma, de 2 évente nem változik akkorát az ipar hogy megérje beújítani, kb. 5-6 éve gyakorlatilag egy helyben áll az egész piac, az utolsó nagy durranások már 2015-16 környékén megtörténtek.

A hajlítgatásig nem is lesz nagy változás, de ez esetben az ember miért váltson?

2022. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

#11


Akkor a fanatikus droidosok által utált alma miért tud 5 éven át frissítéseket adni? Tudod elvileg “túlárazott” csakhogy ha a droid fele annyi ideig se ad OS-t akkor melyik is éri meg jobban hosszú távon? Na igen…

2022. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
2022. jan. 3. 18:11
 15/30 anonim ***** válasza:

Doszka elég nagy Android fanatikus, nyilván mindenben nem értek egyet vele de megvan a maga álláspontja a témában.

Bár amit nagyon mondanék, hogy nem értek egyet vele az az hogy nem feltétlen az Android ilyen erőforrásigényes, hanem az app-k és a szolgáltatások, nyilván utóbbiak szerves részét képezhetik az oprendszernek. Ezek pedig IOS esetén is fennállnak, de ameddig ott a fejlesztőknek megvan fogva a kezel, hogy bizony egy iPhone 6S-n is szépen el kell döcögnie(nyilván nem úgy mint egy XR-n pl.), addig android esetén jóval szabadabb a kezük, és nem fognak tesztelni 200 millió telefonra.


Az viszont tény, hogy az utóbbi 4-5 évben nincs jelentős fejlődés és a Google-nek is hamarosan alkalmazkodnia kéne ehhez.

5 év supporttal, sok alkatrésszel stb. mert nem biztos hogy az a jó irány ha 2-3 évente cserél a user, iszonyat sok szemét keletkezik ezáltal, meg elpazarolt fontos és értékes anyagok. Nyilván még olcsó, meg minden de a chiphiány nem lesz vicces, már most észlelhető a hardveroknál és nem lepődnék meg ha pár év és 100 ezer alatt egyre kevesebb telefont lehet kapni...

Kínának köszönhető a mostani barátságos árazás, de nyilván 0 haszonnal ők sem dolgoznak a végtelenségig.

2022. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

#8: Az a bajuk vele, hogy ha valahol 100-ból egyszer kicsit megröccen a rendszer, akkor az "Android vacak", meg hogy "egy év után nincs rá frissítés", közben meg évente vesznek új almát.

De mindenkinek a magához valót. Én maradok az Androidnál, mert nem szeretem a rabságot.

2022. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

#16.Milyen rabság?

Kíváncsi lennék, mert az Android is eléggé sokat vesztett abból a szabadságból amivel még indult, végig kísértem az útjukat android 4-től egészen 11-ig és láttam hogyan fejlődik. Azért ahhoz kellett az is hogy a usertől kicsit elvegyék a kormányt...

Nem a sebesség a probléma az androiddal, hanem a szemlélet és a töredezettség, meg maga a rendszer elvi működési ami egy erőforrástemető.

Amúgy Nexus valóban szépen kapta 3 évig, de amilyen problémákon átmentem azzal is... IOS sem hibátlan tény és való, de a probléma orvoslása sokkal gyorsabb.

2022. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

#16


Tudod másik ok ami miatt almára váltottam?


Mert volt hogy útközben lemerült a tekefonom, voltunk vásárolni bevásárlóba, mikor hazaértem bekapcsolom, a Google megkérdezte milyen élmény volt ott, és értékeljem. 😳 Bekapcsolt állapotban is volt ilyen, na de ez fura…

Almán ilyen nincs, hogy a képedbe nyomja hehe ezt is tudom rólad…



Sőt az kandroid appjai el se indulnak ha nem engedélyezem, ha elutasítom akkor annyi nem használhatom.


Almám megkérdezi, de ha nemet mondok, akkor is elindítja…

2022. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

"Almán ilyen nincs, hogy a képedbe nyomja hehe ezt is tudom rólad…"

Vagy csak ő nem reklámozza. Kíváncsi vagyok az Amcsik mennyi infót szednek be a felhasználókról törvényen kívül

2022. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"Sőt az kandroid appjai el se indulnak ha nem engedélyezem, ha elutasítom akkor annyi nem használhatom.



Almám megkérdezi, de ha nemet mondok, akkor is elindítja…"


Most lehet én vagyok fogyatékos, mert nem értem, de nem az lenne itt a lényeg, mint amit az android csinál (ha nem engedem, nem indít) és az apple a szar itt (akkor is indít, ha nemet nyomok)?

2022. jan. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!