Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megvegyem az iphone 13 -at?

Megvegyem az iphone 13 -at?

Figyelt kérdés

Mindig is harcos androidos voltam, már a kezdetektől, viszont ennek oka valamennyire a pénzügyekben is keresendő.


Próbálok utánajárni és azt látom, hogy ami androidod telefon felveszi a versenyt az iphone -nal, az mind 400e fölött van.


Ugyanakkor az új iphone így is elég drágának tűnik, lehet pénzkidobás lenne igazából.


Mi legyen?



2022. ápr. 30. 11:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Samsung galaxy s9 előnyei az iphone 13 pro -val szemben:


- Normálisan és gyorsan lehet gépelni

- Jobb kamera (igen, ellentétben azzal amit a neten mondanak)

- Az appok nem kényszerítenek portrait módba

- Landscape módban nem lóg bele a képbe a hangszóró

- Normálisan jelez ha történik valami, azaz nem kell választani a csipogás meg a do not disturb között, hanem van egy villogó lámpa.

- Snes és GBA emulátor.

- Headphone jack dugó.


IPhone 13 pro előnyei:

- Az aksiidő a legnagyobb előny. Nem merül le használat közben 1 óra alatt mint a Samsung. Volt hogy két napot is kibírt.

- Játék közben nem forrósodik fel.

- Az akadások/lefagyások sokkal ritkábbak.

- A hangszóró nagyon jó.

- A 100+hz képernyő is sokat jelent.

- A lighting töltő jobb mint a type C a samsungnál, ami idővel beporosodott és nem tudtam tölteni.


Tehát összességében a Samsung galaxy s9 jobb.. de az iphone -nak is vannak egyértelmű előnyei.

2023. okt. 1. 14:17
 12/15 anonim ***** válasza:

"- Jobb kamera (igen, ellentétben azzal amit a neten mondanak)"


Öcsémnek is S9-e vagy S10-e van (most hirtelen nem tudom) és az én sima 13-mam kamerája lényegesen jobb képeket készít, a videókról nem is beszélve. Szóval én ezt a pontot az iPhonenak adnám.


"- Az appok nem kényszerítenek portrait módba"


Ez alatt nem tudom mit értesz, de simán elhiszem, hogy kötöttebb pár iOS-es app, mint a droidon.


"- Landscape módban nem lóg bele a képbe a hangszóró"


Igazából manapság már majdnem minden telefon (talán a Sony telefonjait kivéve) kameraszigetet vagy kamera "cseppet" használ, tehát bele fog lógni a tartalomba bizonyos helyzetekben, bár szerintem ez elég ritka és nem is túl zavaró. De mindenesetre a régi, periszkópos szelfikamerás telefonomban én is imádtam, hogy nem lóg bele semmi a kijelzőbe.


"- Normálisan jelez ha történik valami, azaz nem kell választani a csipogás meg a do not disturb között, hanem van egy villogó lámpa."


Az értesítő led szintén manapság már teljesen kiment a divatból. Az új Samsungokon sincs.


"- Headphone jack dugó."


Ez sincs manapság már szinte semmiben (mondjuk megint a Sony a kivétel). Én személy szerint már egyáltalán nem is sírom vissza, sokkal kényelmesebbek a TWS fejhallgatók.


"- Az aksiidő a legnagyobb előny. Nem merül le használat közben 1 óra alatt mint a Samsung. Volt hogy két napot is kibírt."


Ez meg nem igazán az S9 hibája. Szimplán régen elhasználódott az aksija.


"- A lighting töltő jobb mint a type C a samsungnál, ami idővel beporosodott és nem tudtam tölteni."


Mondjuk nekem herótom van a lightning töltőtől. Mindenre jó már egy USB-C, de csak idén, a pár hete megjelent iPhone 15 szériától kaptak ilyen csatlakozót a telefonjaik.

2023. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
igen, hátha a tiéd panaszmentes lesz.
2023. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Öcsémnek is S9-e vagy S10-e van (most hirtelen nem tudom) és az én sima 13-mam kamerája lényegesen jobb képeket készít, a videókról nem is beszélve. Szóval én ezt a pontot az iPhonenak adnám.":


Ezt nemrég hasonlítottam össze egy galaxy s22 tulajdonossal. A Samsung jobb képeket csinált. A régi galaxy s9 -nek még mondjuk nincs akkora felbontása, de a valódi színek jobban kijönnek rajta az iphone -os mindig szürke képek helyett.


"Ez alatt nem tudom mit értesz, de simán elhiszem, hogy kötöttebb pár iOS-es app, mint a droidon.":


A Samsung galaxy s6 -ost megfordítottam és úgy működött, mint egy tablet vagy egy PC ablakokkal meg mindennel. Ettől még a galaxy s8 idején a Samsung is elkezdett eltávolodni, de ja. Ahelyett, hogy megtartanánk azokat a feature -öket, amikben jobbak vagyunk, inkább copyzzuk az iphone -t a sz@r dolgokban is.. meg is lett az eredménye eladásokban.


"Az értesítő led szintén manapság már teljesen kiment a divatból. Az új Samsungokon sincs.":


Ugyanez. Tehát a modern Samsung akkor ebben már nem jobb, mint az iphone.


"sokkal kényelmesebbek a TWS fejhallgatók.":


Az egyetlen normális hangzású füllhallgató, ami nem esik ki a fülemből, az az apple(!) earpod. Nekem ehhez kell dugó, az airpod állítólag gyengébb és nem tudom rákötni a PC -re sem.


"Ez meg nem igazán az S9 hibája. Szimplán régen elhasználódott az aksija.":


2019 -ben friss Samsung galaxy s9 -el War robots -oztam és kevesebb mint 1 óra után tölteni kellett, miközben a telefon tűzforró volt. Iphone -on ugyanez a játék gond nélkül megy.


"iPhone 15 szériától kaptak ilyen csatlakozót a telefonjaik": Az usb -c az open source nature miatt jobb és ezért állt mögé az EU. Ettől függetlenül a closed lighting jobb kivitelezés.


"kameraszigetet vagy kamera "cseppet" használ": Megintcsak másoljuk le a sikeresebb telefont akkor is ha a mi megoldásunk a jobb.

2023. okt. 2. 20:50
 15/15 anonim ***** válasza:

"de a valódi színek jobban kijönnek rajta az iphone -os mindig szürke képek helyett."


Háááát, pedig itt pont az szokott lenni a tapasztalat, hogy az iPhone sokkal színhelyesebb képeket csinál, az ázsiai gyártók telefonjai (mint a Samsung) pedig a valóságnál sokkal élénkebb színekkel operál. Persze akkor most vitatkozhatunk azon, hogy melyik tetszik neked jobban, de az biztos hogy ez nem egy valósághű dolog (szerencsére ki lehet kapcsolni).

2023. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!