Át lettem verve?

Figyelt kérdés
12 napja vettem egy iPhone 13at jófogáson 200 ezerért, de csak miután kibontottam derült ki, hogy replika. Kinézetre olyan mint az eredeti, de súlya és a tapintása égész más. Bekapcsoláskor pedig ég és föld a különbség, ennek valami nagyon gagyi menüje és kijelzője van, és a kamera nem működik egyáltalán! Azonnal írtam az eladónak és kb 5perc után válaszolt is, azt mondja, hogy véletlenül rossz telefont küldött el, de megvan az eredeti is, és elküldi azt. Ennek már 12 napja és még most sem kaptam meg, időközben pedig az eladó eltűnt a jófogásról és telefonon sem lehet elérni. Érdekesség, hogy miután megvettem a telefont, a hirdetése meg egy hétig aktív volt és sok más apple terméket hirdetett piaci ár alatt. Azonkívül felajánlottam, hogy visszaküldöm a gagyi telefont, de azt mondta hogy megtarthatom. Talán azért nem fogadta el, hogy ne kelljen elárulja a címét?

2022. szept. 9. 06:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
97%
Még jó hogy annyi pénzért legalább adtak egy telefont is. Máshol a pakkba csak egy súlyt tesznek, meg egy kakasos nyalókát.
2022. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
97%

Hogy lehetsz ennyire hülye,új iphone 12-t nem kapsz 200ezerért,nem hogy 13-mat

Amugy rohadt nagy szarházi,remélem megdöglik az ilyen.

2022. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván át lettél verve. Nem is értem, hogy lehet ekkora összegért jófogáson vásárolni...
2022. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
60%
Engem is átvertek egyszer jófogáson egy mosógéppel, amiben a "vadonatúj tiszta" fűtőszál olyan vízköves volt, mint annak a rendje, azóta én jófogásról semmit. Még értékelni sem lehet sem az eladókat sem a vevőket.
2022. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Ypszilon1980 ***** válasza:
97%
Emberi hülyeség határtalan. Ennyiért semmit sem szabad ilyen oldalakról venni. Aki meg Iphone-t akar, az vegyen hivatalos helyeken, ahol ha valami gond van, akkor egyszerűen tud reklamálni. Így, hogy eltűnt az ember, a pénzed lehet sosem látod viszont.
2022. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
68%

Nem biztos, hogy át lettél verve.

Mi volt pontosan leírva a hirdetésben?

Ha oda volt írva valahova kis apró betűkkel, hogy a kép csak illusztráció és nem is iPhonet árul, hanem valami mást, akkor sajnos nem nagyon tudsz csinálni semmit. Vettél valamit amiről tudtad, hogy mi az.

2022. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%
#17 Ilyen helyeken nincsenek apró betűs részek. A telefonban sem azt mondta, hogy pl. "replikaként" hirdette, nyilván akkor nem került volna ennyibe sem. Szóval ez baromság.
2022. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
35%

18 te ennyi ésszel pont az az idióta vagy aki megvesz egy ilyen átverős cuccot.

"Ilyen helyeken nincsenek apró betűs részek"

De vannak, az a te bajod, hogy ezt nem tudod! Fogalmad sincs milyen jogi háttere van egy ilyen vásárlásnak. Csak leütöd, rányomsz, ráírsz, stb, te csak ennyit látsz. Elég sok törvény vonatkozik egy ilyen vásárlásra.

"A telefonban sem azt mondta, hogy pl. "replikaként" hirdette,"

Vagy csak terelt. Vagy ő is ugyanolyan átlagosan buta ezekhez a dolgokhoz.

"nyilván akkor nem került volna ennyibe sem"

Miért ne kerülhetne annyiba? Ha én el akarok adni egy zacskó használt macskaalmot és mondjuk 10 millió forintot szeretnék érte kapni, akkor miért ne tehetném fel ennyiért a jófogásra ennyiért? Ha jön egy hülye aki megveszi, akkor lett egy kis zsebpénzem. A másik meg szagolgathatja a macskaalmot. Reklamálhat? Ha nem tájékoztattam megfelelően és azt hitte, hogy nem használt a macskaalom, akkor én vagyok a hunyó. De ha valahova a szövegbe elrejtettem, hogy használt, akkor nem szólhat egy szót sem. Az az ő baja hogy nem olvasta el alaposan a hirdetést.


Nagyon jó lenne látni az eredeti hirdetést! Nincs róla screenshot véletlenül?

2022. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
96%
Bizony át, mint sz@rt a palánkon! De te legalább egy telefont kaptál, nem úgy mint Youtubos Farkas Timike, aki forrasztó pákát kapott Iphone7 Plus helyett.
2022. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
96%

#19 A hirdető ha akarna sem tudna apró betűs részt írni, én arra gondoltam, nem az üzemeltetőjére. Ez nem webáruház. A kérdező annyiban hibázott, hogy gondolom előre átutalta a pénzt, mikor kb. hetente hallani ilyenekről, bár sokkal gyakoribb lehet.

Azt javaslom, hogy akik a jófogáson vásárolnak ilyesmit, csak személyesen vegyék át, és akkor is alaposan vizsgálják meg, és próbálják ki, akár szerződést is lehet írni, vagy utánvéttel, bár nem hiszem, hogy ebbe belemennének. Jobb ilyen szempontból a Hardverapró, ott értékelni is lehet az eladókat, vannak régi hirdetők, kereskedők, akikben meg lehet bízni. Régi használt cuccoknál talán nincs ilyen probléma, aki csalni akar, nem ilyennel fog.

2022. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!