Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vélekednek negatívan...

Miért vélekednek negatívan erről olyan sokan?

Figyelt kérdés

Nem egy kérdésnél olvastam, hogy sokan a kérdező szemére hányják, hogy ha hitelre akarná megvenni a következő telefonját, akkor ne tegye, mert hogy neki arra nem futja.


Miért szúrja olyan sok ember szemét a részletre vásárolt telefon?

Szerintem is egyszerűbb és kényelmesebb havonta fizetni x összeget, mint egyben rohadt sokat.


Ergo ezen emberek szerint, ha nem akarok egybe 500e ft-ot kifizetni, akkor az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy új telefonom legyen?


(abba már bele se menjünk, hogy más emberek döntése frusztrál random embereket az interneten, ami semmiben nem is befolyásolja az életüket)



2023. febr. 21. 14:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem 0%-os hitelről van szó, akkor így, részletfizetéssel többet kell fizetni.
2023. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ez természetes, de nem válaszolja meg a sok savanyú ember gondolkodását.
2023. febr. 21. 14:24
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

"ha nem akarok egybe 500e ft-ot kifizetni, akkor az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy új telefonom legyen?"


Felreerted. Ha nem tudsz egy felmillios szorakoztatoeszkozt egyben kifizetni, akkor neked nem egy felmillios szorakoztatoeszkozt kell venned, hanem harmadannyiert egy olyat, amit mi tudsz fizetni.


Azt kell megerteni, hogy reszletre vasarolni olyasmit ami nem termeloeszkoz es nem is lakas vagy haz, az bizony eron feluli koltekezes. Egy kis aruhitel itt, egy kicsi amott, egy telefon, egy autoreszlet, egy casco, egy szemelyi hitel, es ott tartasz hogy minden penzed elmegy ezeket torleszteni, jo magas koltsegek mellett, feleslegesen draga elofizetessel, biztositassal amit radsoztak / radkenyszeritettek. Aztan megy a rinyalas hogy jaaaaaj nincs tartalek, nincs penz javittatni, nincs penz potolni.

2023. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ez csak spekuláció. Miért jelenti az, hogy nem akarok ennyit kiadni egybe, hogy nem is tudnék?
2023. febr. 21. 14:35
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
A 3-as pedig jól írta,hiába kötekedsz kérdező...
2023. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kötekedés? Az élő példája vagy, hogy ebben az országban többek között vitakultúra sincs.
2023. febr. 21. 14:39
 7/23 A kérdező kommentje:
Sajnos sokan megmaradtatok abban a hitben, hogy maga a hitel, mint pénzügyi művelet rossz. Pont az ellenkezője szerintem, egy szuper dolog, csak sokan nem tudják ezt sem használni, lásd hitelkártya.
2023. febr. 21. 14:43
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy 500 ezres telefon szerintem luxuscikk, mert hasonlót kapsz 10-ed annyiért is. Nyilván össze sem hasonlítható bennük semmi, nem arról van szó. Ha van mondjuk csoki 200 Ft-ért, akkor a 2000 Ft-os hasonló tömegű hiába egyenesen Belgiumból jön különgéppel, akkor is luxus. Tehát luxuscikkeket senki ne akarjon hitelre venni, ha egyébként ne engedhetné meg magának könnyedén. Tudom, le leszek pontozva, mert a nagy részüket így veszik errefelé, sajnálom.
2023. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nekem nem ezzel a gondolatmenettel van problémám, mert igazad, igazatok van. Aki nem veheti meg a luxuscikket egy összegben, az hitelre fogja. Problémám a 3-as által is spekulált dologgal van. Miért feltételezed azt bárkiről, hogy azért vette hitelre, mert egyébként nem tudta volna megvenni?
2023. febr. 21. 14:53
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A hitel, mint olyan, nem rossz. Szandekosan ertelmezed felre amit irtam.


A hitel jo, ha tenylegesen _szukseged_ van valamire es tudod, hogy kesobb csak dragabban vagy egyaltalan nem jutsz hozza, hosszutavu befektetesnek szanod (pl. lakas), vagy termeloeszkoz, esetleg uzleti hitel ami belathato idon belul kitermeli az arat. Egy felmillios telefon, egy 75"-os tv-keszulek, egy zsir uj szalonauto (ami nyilvan nem teher es nem taxicelu) egyikbe se tartozik, pusztan a fogyasztoi tarsadalom altal 'elvart' viselkedesminta kovetese ezeket akkor is megvenni, ha amugy honaprol honapra elsz es minden fizeteskor sakkozni kell hogy melyik szamla fontosabb.

2023. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!