Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vélekednek negatívan...

Miért vélekednek negatívan erről olyan sokan?

Figyelt kérdés

Nem egy kérdésnél olvastam, hogy sokan a kérdező szemére hányják, hogy ha hitelre akarná megvenni a következő telefonját, akkor ne tegye, mert hogy neki arra nem futja.


Miért szúrja olyan sok ember szemét a részletre vásárolt telefon?

Szerintem is egyszerűbb és kényelmesebb havonta fizetni x összeget, mint egyben rohadt sokat.


Ergo ezen emberek szerint, ha nem akarok egybe 500e ft-ot kifizetni, akkor az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy új telefonom legyen?


(abba már bele se menjünk, hogy más emberek döntése frusztrál random embereket az interneten, ami semmiben nem is befolyásolja az életüket)



2023. febr. 21. 14:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
#9 miert feltetelezem? Mert az esetek 99%-aban igy van. Aki ki tudja fizetni egyben a felmillas szifont vagy samut, az kifizeti, mert van annyi penze hogy ne verje foldhoz az osszeg. Kishazankban hitelre szinte csak az veszi meg, akinek _nincs_ ra penze.
2023. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 meszike91 ***** válasza:
100%

Nem csak telefont, de még autót se vennék hitelre.


Ha nincs 500 ezred kp-ban, akkor lehet célszerűbb volna nem 500 ezres telefont venni. De ha lenne is 500 ezred, akkor is hülyeség volna lenulláznod magad egy telefon miatt.

2023. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert ostobák mint a rohadt tök.
2023. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Morzsi007 ***** válasza:
61%
Én már vásároltam régen hitelre mobilt, mert másra is kellett a pénz, aztán többször egy összegben fizettem az újabb mobilokat és az utolsót, amit 2,5 évvel ezelőtt vettem, részletre vásároltam, lett volna rá pénzem, de gondoltam most így veszem. Szerintem erről próbált beszélni a kérdező. Persze, akinek nincs ennyi pénze, annak sok lehetősége nincs, mindenképp hitelre veszi.
2023. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Szirty ***** válasza:
100%

"Ergo ezen emberek szerint, ha nem akarok egybe 500e ft-ot kifizetni, akkor az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy új telefonom legyen?"


Engem ugyan nem szokott érdekelni ki mit miért vesz részletre, de kb. tényleg így van ahogy leírtad.

2023. febr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Legalábbis nem fél milliós telefon... Miért van az, hogy hiába kvázi csóró valaki, de neki csak a legjobb a jó? OK, legyen iPhone, de abból is van elérhetőbb árú (olcsóbb) modell, vagy akár használt.
2023. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

és ha csak 70000.- a mobil azt megvehetem hitelre ?

mondjuk 10 havi részletre?


nem kell rögtön félmilliósra gondolni...

2023. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%

“Ha nem tudsz egy felmillios szorakoztatoeszkozt egyben kifizetni, akkor neked nem egy felmillios szorakoztatoeszkozt kell venned, hanem harmadannyiert egy olyat, amit mi tudsz fizetni”


Na pont itt a baj, tipikusan olyan hozzáállás, amilyenről kérdés is szól! Azt hogy kinek milyet kell vennie, pontosabban milyet szeretne, mindenki maga tudja! Például valaminek van olyan sajátos funkciója, ami nagyban megkönnyíti valaki életét, tennivalóját - de inkább vegyen egy olyat, ami olcsóbb, viszont adott funkció hiányában nem segít, de akkor is olyat vegyen csak azért, mert a drágábbikat nem tudja EGYÖSSZEGBEN kifizetni! Marhára értelmes hozzáállás! 🤦‍♂️ 😔

És ha csak részletre, akkor mi van, miért baj az mások szemében?! Nem lehet mindenki olyan gazdag! Nyilván “THM” néven ott a kamat, ami bele van kalkulálva többletként a részletfizetésért, de ha valaki ilyen lépésre szánja el magát, akkor remélhetőleg tud számolni, hogy havi xy Ft plusz kiadás megéri-e Neki! Jó, elsősorban én is szeretem egyösszegben letudni a dolgokat, de ha anyagilag nincs más lehetőség... Mondjuk 140 ezer körül a Galaxy A52s-t én is egyösszegben tervezem megvenni, de esetleg ha veszek konzolt, 255 ezerért a PS5 már részletre lesz, mert elég húzós!

2023. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Morzsi007 ***** válasza:
66%
Szerintem az emberek többsége mindig a jobbat, legjobbat akarja magának. Pl egy autó esetében legjobb autók nem 10M Ft-nál kezdődnek, ez szinte elérhetetlen sokak számára és vesznek fele ennyiért használtat, míg telefonnál, kis hitel segítségével tudnak választani a felső kategóriából. Átlagfizetés, ha jól tudom BR félmillió körül van, hitelre ennyiért venni telefont, már ma nem a világ vége. Persze sok embernél az értékrendek kicsit máshogy vannak. A mobil az első helyen szerepel, talán, mert könnyebb megvenni, mint egy autót vagy házat.
2023. febr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Van egy olyan mondás hogy: addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.
2023. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!