Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen akkumulátor kímélési...

Milyen akkumulátor kímélési módszereket érdemes használni ?

Figyelt kérdés

Olyan alapvetőekre gondolok, hogy 20% alá nem merítem, éjszakára nem használok gyorstöltést stb....

A nehezebbek:

A 20% és 80% közötti tartást én kicsit kivitelezhetetlennek tartom, illetve ha eléri a 100%-os töltöttséget, akkor lekapcsol bár erre biztosan van szoftver.



2023. jún. 9. 10:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
A nem teljes lemerítésen kívül felesleges ezzel foglalkozni.
2023. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit tudok javasolni, hogy ha nagyon lemerül, mondjuk 20% alá, akkor ne egyhuzamban töltsd fel 100%-ra, hanem 2 vagy esetleg 3 szakaszban. Több kisebb töltés állítólag jobb, mint egyhuzamban a majndem lemerüléstől fullra.

Na meg persze kerüld az olyan alkalmazásokat, amik eszik az akksit, vagy zárd be őket, ne fussanak a háttérben.

2023. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tudok,kikapcsolod a telefont.

Illetve ha egyfolytában melegszik a telefon az nem jó,pl ha farmolsz egy játékban ami éjjel-nappal fut.a melegedés hamar kinyitja az aksit.

2023. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szerencsére én nem használtam soha játékra egyetlen telefont sem.
2023. jún. 9. 10:22
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Több kissebb darabban tölteni? Ez valami újabb baromság... ezt még nem hallottam. A tiktokon terjed mi?


Figyelj kérdező. Az akkumulátorok töltését vezérlő hardverek és szoftverek fejlesztését minden gyártónál komoly csapat végzi. Fontos is, hiszen az akkuidő az vásárlóknál döntési tényező.

Vagyis te mint mezei felhasználó nem tudsz okosabb lenni 200-300 mérnöknél! Tehát 2-es által javasolt marhaságot, meg a többi baromságot amiket innen-onnen hallasz gyakorlatilag teljesen felesleges betartani, mert nem fog tőlük az akkumulátorod 3-4 év helyett 10 évet kibírni.


Két fontos dolog van amit viszont be kell tartani!

- Hőmérséklet. A nagyon hideg és az extrém meleg nem tesz jó az akksiknak. Ne hagy kint a strandon/kocsiban/stb a napon a telefont! Illetőleg hideg időben - mínusz fokokban - óvd amennyire tudod, tartsd a ruházatod legbelső rétegében.

- Túlmerülés. Ez alatt nem azt értem, hgoy ne merítsd le 20% alá!! Hanem azt, hogy a teljesen lemerült telefont még hónapokig hagyod a fiókban töltés nélkül. Ekkora az akkumulátor feszültsége beeshet annyira, hogy az akku már károsodik, illetve a töltőáramkör nem fogja elkezdeni a töltést.

2023. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Tök felesleges ilyen hülyeségekkel foglalkozni. Ki van ez találva. Az 5-ös leírta a lényeget.
2023. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Rengeteg butaság terjed a neten és persze a telefontöltésnek mindenki szakértője. Gyakran laikusok ugatják le a profit. Meg a félokos marhák, akik olvastak valamit, ámbár semmi közük a fizikához. Egy "villanykörtét" a felesége teker be helyette.

A Li-ion akkuk BMS áramköre merüléskor jellemzően 2,5 V küszöbértéken szakítja meg a tápellátást. Tehát ez még eleve nem számít túlmerítésnek, ráadásul a terhelés megszűnésekor a feszültség visszaemelkedik akár 3 V fölé is.

Attól függetlenül, hogy ereje már nincs, ezért a telefon nem kapcsolható be. Noha ez is felemás dolog, annyi ereje még van, hogy meghajtana egy zsebrádiót például. Azaz szó sincs túlmerüléséről.

A töltés ilyenkor még teljes árammal indul.

Ha tárolás közben az akku annyira lemerül, hogy már terhelés nélkül is (csak egy jellemző példa) 2,9 V alatt van, a töltésszabályzó először csak kímélő árammal indít (jellemzően C/10 értéken), míg a feszültség 2,9 V-ra emelkedik. Efelett kapcsol teljes áramra.

2,5 V alatt a BMS lekapcsol, de a töltőáram hatására visszakapcsol, vagy eleinte csak kevés áramot enged a cellára, míg az eléri a 2,5 V szintet.

Ettől eltekintve a BMS soha nem szabályoz töltést, csak védelmi funkciója van.

2023. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
60-70 %-ra feltöltve, kikapcsolt állapotban szekrénybe téve egy félévre.
2023. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

"A 20% és 80% közötti tartást én kicsit kivitelezhetetlennek tartom"


A mobil intézi ezt, 85%-ig tölt, lekapcsol mikor eléri, mert a nevében is benne van: "okos"telefon.

2023. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a gyártó mérnökei nem bízzák réd az akku kritikus tulajdonságainak a kezelését, azaz hogy meddig kell meríteni vagy tölteni, így ezzel nem kell foglalkoznod.

Ha nincs más kérdésed, akkor ki is veséztük a témát.

2023. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!