Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen akkumulátor kímélési...

Milyen akkumulátor kímélési módszereket érdemes használni ?

Figyelt kérdés

Olyan alapvetőekre gondolok, hogy 20% alá nem merítem, éjszakára nem használok gyorstöltést stb....

A nehezebbek:

A 20% és 80% közötti tartást én kicsit kivitelezhetetlennek tartom, illetve ha eléri a 100%-os töltöttséget, akkor lekapcsol bár erre biztosan van szoftver.



2023. jún. 9. 10:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

5-ös és Szervizmérnök úr:

Van olyan ismerősöm, aki betartja ezeket a szabályokat, sőt a durvábban 40-80 közötti tartást, és 1 év után az Iphone akksija még mindig 100%-os, szóval az, hogy a mérnökökre bízzuk meg stb... dolgok elég nagy blődség. Az akkumulátorokat lehet kímélni, és kíméletesebben tölteni, ezzel persze nem 10 évet nyerünk, de lehet fél - 1 évet.

Egy átlag felhasználó, amit be tud tartani, azok szerintem itt elhangzottak: hőmérsékleti szélsőségek elkerülése, teljesen lemeríteni nem szabad, szokták még javasolni, hogy töltés közben ne használd stb...de egy 40% és 80% közötti tartás szerintem kivitelezhetetlen már a mai világban, persze be lehet kapcsolni a 85%-ig töltést is, de akkor minek vettem a telefont ?

2023. jún. 9. 13:54
 12/22 anonim ***** válasza:
38%
#5-ös. Képzeld, nem a Tikrokon terjed, hanem egy olyantól hallottam, aki tényleg ért hozzá. Ha kisebb szakaszokban töltöd, az nem olyan megterhelő az akksinak, mintha 0-ról 100-ra töltenéd egyszerre. Ha nem hiszed, járj utána.
2023. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 NTBS ***** válasza:
39%
Használd kevesebbet a telefont.
2023. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Na megjöttünk...

"az, hogy a mérnökökre bízzuk meg stb... dolgok elég nagy blődség."

Jah mondod te milyen végzettséggel is??

Mennyi töltésiciklus is van abban a telefonban?

El kell hogy szomorítsam a haverodat: a fizikát meg..ni nem lehet! Az ő akksija is kb ugyanakkor fog tönkremenni. Azzal, hogy lebegteti a névelegesz feszültsége környékén csak elodázza a problémát. A firmware nem fog jól kalkulálni és majd amikor elkezd csökkenni az a bizonyos %, akkor hirtelen fog csökkenni. 100-ról 96-ra mondjuk 1 hét alatt.


iPhoneon megoldható a parancsok appal, hogy szóljon a telefon bizonyos töltöttségnél, így lehet manuálisan ki-be dugdosni amikor jól esik.

2023. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

A sót és a rizst még senki sem ajánlotta.

Ez már akár haladás is lehet.

:)

2023. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A rizses hülyeséget ismerem, de a só mit tud? 😃
2023. jún. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%

Vastagon körbe veszed a halat sóval és irány a sütő.

:)

2023. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

A 20-85% tartásról csak annyit tudok, hogy két évig így használtam a P30pro telefonomat és nem tapasztaltam kapacitás gyengülést. Persze nem tudom mi lett volna ha mindig 100%-ra töltöm. Lehet, hogy semmi különös, ugyanannyit bírt volna.

Most az S22 Ultrát ugyanígy töltöttem, de átnéztem a papírjait és látom, hogy 3 év garancia vonatkozik az akkura, ingyenes cserével ha szükséges. Úgyhogy nyomatom 100-ig :) Ha tönkre akar menni, tegye most, amíg garanciális.

2023. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
valamit elnézhettél, "kopóalkatrészre" nincs 3 év gari, legjobb esetben is 1.
2023. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"40-80 közötti tartást, és 1 év után az Iphone akksija még mindig 100%-os,"

Kérd meg hogy csináljon 2-3 rendes töltési ciklust, és kiderül rögtön hogy nem 100%-os.

2023. jún. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!